Otázky na RNG

RNG

Kreon je farmaceuticka verzia prirodneho pankreatinu, kde je tukovy enzym, lipaza, zvyseny na ukor enzymov na bielkoviny(proteaza) a na sacharidy(amylaza)
Osobne odporucam nedobabrany prirodny pankreatin.
Nevidim ziadny dovod, pre co by tento doplnok mal byt skodlivy, keby bol skodlivy, tak by sa nemohol predavat ako potravinovy doplnok.
Jeme aj slaninu, aj bravcove maso aj rozne vyrobky z neho bez obav, lebo su kontrolovane na mikrobialne zamorenia. To iste plati aj na vsetky potravinove doplnky.
Ine zdroje enzymov su rozne rastliny, hnilobne mikroby, kvasne kultury atd, tak isto vo forme doplnkov musia splnat zakladnu podmienku=bezpecnost pouzitia.
Nezivocisne enzymy maju pestrejsiu zmes enztymatickych zloziek, specifickych na rozne ucely, ale su obvykle na ucinok drahsie.
Osobne odporucam prasaci pankreatin, lebo je zlozenim velmi podobny nasmu pankreatinu a tak mozno aj vhodnejsi aj na dlhodobe pouzivanie pre ludi s nedostacnou cinnostou pankreasu.

drobnytrupik

dobrý večer RNG, ďakujem za predchádzajúcu odpoveď ale opätovne by som potrebovala poradiť.
Detská gastroenterologička predpísala mojej dcére 6rokov / 28 kg pre lepšie trávenie( názov lieku K..ON 25 000) kde základnou zložkou je pankreatin obsahujúci enzými na trávenie) ale zarazilo ma keď som čítala že je to vyrábané z prasacích pankreasov, a aj keď pri výrobe likvidujú choroboplodné zárodky, tak nemôžu úplne vylúčiť prenos inf. chorôb na človeka.Hľadala som podobný produkt, a našla som síce doplnok P..K..TIN od firmy NOW, ale tiež je pri ňom uvedené že sa vyrába z prasacích pankreasov. Preto sa pýtam, myslíte si že je vhodné dávať tento produkt 6 ročnému dieťaťu, a myslíte si že je tam možnosť prenosu inf. chorôb na človeka?
Alebo mi niečo iné odporúčite?Synovi som pri ničení Helikobaktera dávala koloidné striebro, citricidal a tinktúru zo sladovky. Myslíte že by sladovka postačovala aj pre dcéru na trávenie?
Ďakujem pekne za odpoveď

RNG

Tyrolerin toto forum povazuje konkretne uvadzanie produktov za nedovolenu neplatenu reklamu. Ak chces vediet priamo produkty a zdroje na ne, pozri na rng.jecool.net, kde mi administrator dovoli uvadzat konkretne produkty a najlepsie zdroje na ne
Inac doplnky sa beru podla potreby a tvoja potreba je momentalne velka. Ked protestujes proti 6-7 pilulkam som zvedavy co by si robila na mojom mieste, kde beriem denne aj 50 roznych, na cukrovku(10), proti periferalnej neuropatii(6), na riedenie krvi(4), na oci a mozog( nasledky cukrovky)(4), na mykoplazmy(reumaticke bolesti)(10 az 15) a podla potreby aj na rozne nakazy, s ktorymi sa moje vnucence "so mnou delia".
Nuz co, nemozem ich stale drzat od seba na tri kroky a podchvilou maju nejake zapaly hornych dychacich ciest, co oni s dobrou imunitou zvladnu za par dni, ale ja , stary dedko, co ma od mladosti nachylnost na zapaly hornych dychacich ciest ak nezoberiem kopu doplnkov proti tomu, tak by som bol velmi chory.
Nuz a popritom si doplnam tie bezne ako jod, selen zinok vitaminy C E D-3. mikrovlakniny a probiotika a cistim cievy lecitinom.A beriem aj krill olej, beriem obcas protizapalove, tiez doplnky kyselin a enzymov , dnes uz s kazdym jedlom ked nechcem mat palu alebo hnacky.

A to som pred 25 rokmi mal problem prehltnut aj jeden aspirin....

Dufam , ze ked si budes davat pozor, nedostanes sa do tak smutneho stavu v akom som ja.
Ale lutovat ma nemusis, este stale taham 60 hodin tyzdenne, ak sa dostanem na dovolenku, tak chodime aj na celodenne tury v horach a znesiem este stale vysku do 3200 m, mozno tento rok aj viac, lebo sa mi regeneruju pluca postupne.

Tirolerin

Ahoj Rng,

velmi pekne dakujem za rychlu odpoved, no je toho hrozne vela..to mam fakt davat do seba 5-7 tabletiek denne? Nevies mi tie preparaty odporucit v 100% bio prirodnej forme? A nejake uplne konkretne, lebo hodim si tam napr. DHA a vyhodi mi tam fakt kopec moznych druhov a ja tie firmy fakt vobec nepoznam.. Ja by som ti bola fakt velmi vdacna keby si mi hodil do emailu nejakych 5-6linkov na konkretne produkty nech to mozem co najskor objednat. A najlepsie 100% prirodne preparaty. Budem ti velmi vdacna, kedze moja anglictina je na bode mrazu (objednavku zvladnem :-D ) Inak nejem maso tak ta anemia mozno aj z toho, a stravujem sa hrozne zdravo. Jem vela smoothies a surovej zeleniny a ovocia tak som dost vytocena z toho ze aj napriek max. zdravemu zivotnemu stylu(nejem ziadny cukor, bielu muku, skoro ziadne pecivo a pod.) mam taketo problemy... :-( Este som sa ta chcela spytat, co si myslis o vitarianstve?

RNG

Tyrolerin, plod aj kojenie deti berie/rabuje z tela matky privela zivin , takze je rozumne brat doplnky, aby si si neznicila telo.
Odporucam samozrejme doplnky mineralov a vitaminov D-3 a K-2 na zabudovanie do kosti, ci uz tvojich alebo dietata, brat DHA na vyvoj mozgu, tak isto pte oboch lebo iste mas od neho telo uz vyrabovane, a na mozriny pomaha brat antioxidanty, najma vitamin C E a D-3 a bioflavonoidy a ko rutin hesperidin a najma Diosmin.
Lekari, cest vzacnym vynimkam, nepoznaju a nepouzivaju doplnky na svojich pacientov(napriek tomu napr v USA 90% lekarov doplnky pouziva sukromne na sebe a svojej rodine...), takze nemozes ocakavat, ze ti ich poradia alebo predpisu.
Na tvorbu krvi treba nielen zelezoo, ale aj med a vitaminy B-6, B-9 a B-12
Odporucam brat napr zmes stress B, co tieto obsahuje. A na zelezo je dobra forme zeleza pod menom Easy Iron, co dodava zelezo vo forme proteinoveho chelatu,najme bisglycinatu, co sa vyborne v tele zabuduje a nedrazdi zaludok.
Pozri na menovane napr v katalogu iherb.com kde maju dobry vyber znesitelne ceny a lacne postovne na Slovensko.
Upozornenie pre tehotne a kojace zeny je nie kvoli skodliviosti ale je vynutene v USA nasou "starostlivou " FDA, lebo podla nich "nie je dost dat na bezpecnost pre tehotne dosial" napriek tomu ze to desatky milionov zien pouzivaju na ma na krcove zily a metlicky. Dobra vyhovorka.
Ale vyrobcovia doplnkov v USA to uz povacsine neuvadzaju, v Europe to este pretrvava.

RNG

Hajjo, vitamin B-12 prichadza napr v minitabletkach pod jazyk/sublingual v 500 az 5000 mikrogramov. To su vsetko velke davky podla archaickych odporucenych dennych davok z roku 1948, ktorych sa tak spiatocnicky a krvovite vacsina lekarov drzi.
Pod masivne davky myslim 2000 mikrogramov a viac, pravidelne .

Tirolerin

Ahoj Rng,

opat sa na teba obraciam. Od tehotenstva som anemicka. Naposledy som bola u doktora pred mesiacom a mala som zelezo na uplne spodnej hranici. Doktor ale ze nie je potrebne nieco nato brat. Stale kojim (dcerka ma 6 mesiacov). Byvam unavena no teraz som si vsimla ze sa mi tvoria modriny hlavne na nohach. Nepamatam si ale zeby som sa niekde udrela. Neviem ci to moze suvisiet so zelezom, ale budem ti velmi vdacna ak by si mi odporucil konkretne produkty (viem ze si v inych temach pisal napr. o zvyseni vit. C, E a pod.) na zlepsenie mojho stavu. Mozes aj sem, aj ked teda neviem ci mozes menovat naozaj aj konretne vitaminove preparaty, v opacnom pripade aj na email: pragmaticka@pokec.sk Vopred velka vdaka a vela zdravicka pre teba aj manzelku!

hajjo

Otláčam z témy demencia-alzheimer :
Ešte ťa prosím RNG o upresnenie aké sú to väčšie dávky vitaminu B-12 ? Nerozumiem sa do toho. Ďakujem vopred za odpoveď !

RNG

Drobnytrupik, atb nie su najlepsia obrana proti zapalom horneho dychacieho traktu, niekedy su dokonca podporujuce tieto zapaly tym, ze potlacaju probiotika, co nam mnohe infekcie, na ktore su atb neucinne pomahaju potlacat. Viac okolo toho pozri cez google pod mojim nickom a slovom infekcie.
V hlienoch sa totiz nachadzaju rozne mikroby, co z nich vedia zit a na tie su atb neucinne. A tieto mikroby vyvolavaju zapaly a este vacsie zahlienenie A daju sa vyhubit z prirodnych najma oreganovym olejom po odmaskovani NAC a serrapptazou. Nakazy v prinosnych dutinach treba tam adresovat , tj kvapkami roztoku citricidalu, koloidneho striebra a podobne.Kvapkas v leze, s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutim co poznas, lebo to zaboli na chvilu.

Inac na tie "energeticke zony" a ich diagnozy by som sa velmi nespoliehal...

RNG

Ninka, papier je trpezlivy a neprotestuje, ked nan napisu hluposti alebo doslova lzi, co sa bezne rozsiruju proti potravinovym doplnkom.
Askorbova kyselina je vyborne rozpustna vo vode a nijak nevplyva teda na ladvinove kamene,, ktore su povacsine stavelany vapenate, tj s askorbastmi to nema nic spolocne.
Na rozpustenie ladvinovyc kamenov je vuse 94% ucinne pitie caju z byliny Chanca Piedra, caj z polievkovej lyzice kopcom, varit najmenej 10 minutm, odstat prikryte aspon 3-4 hodiny , zliat a pit, nefiltrovat. Mozes i to samozrejme rozne prichutit.
Vysledky 94% boli po 2 mesacnom piti tohoto caju v tejto koncentracii
Inac ani vitamin A nema nic spolocne s trvorenim kamenov zo stavelanu vapenateho.
Jedine dostatok vody a jedenie jediel s malym obsahiom kyseliny stavelovej/oxalic acid su tu prevencia.
www.ohf.org
Pomaha brat aj horcik/magnezium a vitaminy D-3 a K-2, aby sa vapnik ukladal do kosti a nezlucoval s kyselinou stavelovou.
Aj samotny stavelan horecnaty/magnesium oxalate, je vyse 500 krat tak rozpustny vo vode, ako stavelan vapenaty, takze doplnky horcika/magnesium su tu odporucane ako prevencia proti ladvinovym kamenom.
en.wikipedia.org