Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Aby som nezabudol rozne rastlinne farbiva su carotenoidy a telo ich vie premenit na vitamin A, tj formu retrinolu alebo retinol palmitatu.
Carotenoidy su zaroven vyborne a pre nas potrebne antioxidanty.

RNG

Je doast lahko mozne, ze dostavas dost vitaminu A v mlkeku a z celozrnnych vyrobkov. Takze bezne sa nepotreebuje doplnat.
Ja osovne beriem masivne davky vitaminu A vo forme benfothiamine, lebo to pozobu na mioju cukrovkarsku periferalnu neuropathiu(strata citu v prstoch na nohach,patach a az po clenok.

redka

momentálne uzivam selen, zinok, vit D, K, C, E, komplex B50, jod, probiotika a omega 3... len to acko ma este zaujima, ci je ho potrebne este dodavat doplnkami a ci je vhodne ho uzivat v kombinacii s niecom (tak ako napriklad vit D s K2 pre lepsie "ucinkovanie" v organizme... alebo jod so selenom)

redka

je nutné denne dopĺňat vitamín A? ak áno v akých dávkach? v akej forme? prípadne spolu s akými dalšími doplnkami?

RNG

Nuz ked ti predpisove lieky nepomahaju, tak naco ich brat?Zbytocne zamorovat telo?
Skus radsej vyssie davky vitaminu D-3, okolo 10 000 IU. samozrejme pri tom odporucam brat aj hodne K-2, najmenej 200 mikrogramov vo forme MK7.
Na odstranenie kalcifikatov: tieto 2 vitaminy presuvaju kalcifikaty z makkych tkaniv, vcitane ciev a mozgoveho tkaniva do kosti.
Odporucam brat aj vacsie davky vitaminu B-12, aj rozne antioxidanty, najma vsak vinpocetine(40 mg), Huperzine A(200 mikrogramov a gingkolidy (60 mg, 24% koncentracia), pripadne aj ine, ako napr vytazky z hroznovych semien(grape seed extract, 200 mg PAC) a podobne

hajjo

Ahoj. Napísal som príspevok aj do témy Demencia-Alzheimer ale zaujímajú ma vaše rady a tak vám píšem aj sem. Moja mama bude mať onedlho 66 rokov a už vyše 2 rokov má diagnostikovaný alzheimer. Podchytili sme to ešte v skoršej fáze ale aj tak sa jej to neustále zhoršuje aj keď berie rôzne lieky. Už sme aj kadečo menili keď že z niektorých bola úplne mimo. Najhoršia je noc, to určite všetci poznajú čo majú v rodine človeka s touto chorobou. Veľmi mi je ľúto ako sa na ňu pozerám a nemôžem jej pomôcť. Starám sa o ňu sám,som slobodný a nemám ani súrodencov. V posledných mesiacoch už musí mať opatrovateľku keď som v práci, nemôže už ostať vôbec doma sama, samozrejme ja sa tiež okrem práce nemôžem nikde dostať, musím byť s ňou. Momentálne berie ráno Memantin Mylan 20 mg a Akineton a na noc Kventiax 25 mg. V poslednom čase sa budí okolo 2-3 hodine a vystrája - tvrdí napríklad že musí ísť do práce hoci je 8 rokov na dôchodku a ťažko sa upokojuje, kričí a podobne alebo tvrdí že niekto chodí po byte.Poviem Vám pravdu, keď sa blíži noc už ja mám strach z toho čo zas v noci bude. Chcel by som sa spýtať na vaše rady čo môžem urobiť pre zlepšenie je stavu, zaujíma ma že ak by som nasadil ako radíte v tej téme vitamín D-3 tak či má brať aj ostatné lieky, či ich má vypustiť a brať len tento vitamín D-3 ? Na spanie určite bude niečo potrebovať, lebo bez liekov na spanie vstávala aj 20-30 krát za noc. Ďakujem vopred za vašu radu.

RNG

Na stitnu zlazu treba nejak dostat jod a selen do tela v ovela vacsich mnozstvach, ako hovoria tie archaicke tabulky odporucenych dennych davak z roku 1948, ktorych sa tak spiatocnicky a tvrdohlavo lekari dosial drzia, cest vzacnym vynimkam.
Ja osobne pouzivam jodovu tinktutu(2% jodu a 2.5% KJ v 50% etylakohole, co si nanasam pod pazuchu raz do tyzdna minimalne, flak ako dlan mi da dost jodu(okolo 3 az 6 miligramov denne, v priemere) na cely tyzden. A selen si doplnam ako proteinovy chelat alebo kvasnicovy, najmenej 200 az 400 mikrogramov denne.
U zien je to este dolezitejsie ako u muzov, kedze podla zistenia lekarov v USA az 60% zien ma znizenu funkciu stitnej zlazy, hoci cez krvne skusky sa to ukaze len asi 1/3 z nich
Samozrejme jod a selen su potrebne v tele na hromady funkcii, nie len na stitnu zlazu, ako sa este stale omylpom vacsina lekarov nazdava.
Treba ich aj na cinnost inych zliaz, tj tvorenie inych hormonov, tvorenie mlieka, tvorenie hromady roznych enzymov, vcitane traviacich a cistiacich, ale aj enzymov potrebnych na tvorbu roznych latok v tele

kikimorisko27

Dobry den p. Rng, po dlhsej dobe by som potrebovala opat od Vas radu. Sestra (31) ma pravdepodobne problem so stitnou zlazou , a chcem sa opytat lugolov roztok a kelp alebo ina forma jodu - co by ste najviac doporucili.

Dakujem pekne.

Kikimorisko

iva741

Dobrý den RNG
Je možne nakupovat na iherb cez PAY PAL neponuklo my takuto možnost.Chystam sa urobit prvu objednavku

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk