Preco na Slovensku za vsetko platime?

Príspevok v téme: Preco na Slovensku za vsetko platime?
ja to nechapem:(

preco platime za nemocnice,lieky, odpad, najom ked mame byt v OV,proste za vsetko ked platime odvody a dane? sestra zije v Anglicku a tam neplatia za lekarov, pobyt v nemocnici, za odpad, proste za nic.. uz ma z toho ide porazit, zarobim 8 tisic korun cisteho mesacne a nemozem si dovolit nic. sestra zarobi okolo 50 tisic mesacne a zije sa jej lahsie, nezavidim, len nechapem, napr taky puder rimmel tu stoji 172,- sk a v Anglicku 3.49 libier. tak si to preratajte ako sa im fajne zije

:D

rofl: zrejme ty mas namysli demokraciu, len ako to že mozme si zvolit prezidenta a pod., ale ja to chapem aj ako slobodu prejavu

rofl

no asi si ten pojem vysvetlujes zle. demokracia je nieco ine. a sudiac podla toho prispevku si tych veci vysvetlujes viac zle.

:D

:D ze je tu demokracia ... neviem asi si ja ten pojem zle vysvetlujem , ale nemam pocit ze by sme si mohli povedat čo sa nam zachce.. poviete si nazor v zamestnani hned vas vyrazia alebo aspon znizia plat, poviete ho v škole možete rovno zabudnut ze dostanete skusku... zamestnanost na slovensku je uchvatna ze vraj kazdý 7 slovak bude nezamestnany no uzas, cigáni sa kotia jedna radost a ziju z nasich dani... skolstvo ?? mizerná uroven, najnovsie sa na základnych skolach uz ani poriadne neucia fyziku nemusia vediet ani základne jednotky, školy nemaju učebnice.. všade tlacia do popredia jazyky a žiadnu prax, prečo??? aby slovensko produkovalo tupcov pre EU co budu u nich robit za plat za aký ich domáci obcan ani prstom nepohne??? zvysuje sa neustale cena cestovneho, potravin, plynu ... ale platy tie nezdvihnu tie ked tak klesaju a napr. take hrdé tesco sa ide vychvalovat kolko nových pracovných miest otvorilo, radsej nech sa pochvalia aký ubohý plat nukaju... a ked uz ide o tu EU, tak by to malo byt tak ze vsetky krajiny v eu by mali byt cca na rovnakej urovni.. a kde sme my ??? sme len žobraci, len pár vyvolených zbohatlikov sa má dobre, pripadne štastlivci čo maju známosti... ale tí netvoria cele slovensko, celá ekonomika stoji na strednej vrstve obyvatelstva, ktora sa ma cim dalej horsie... kolko ludi asi tak zije na kadejake požicky...som zvedava čo zacnu robit tí hore, ked ludia prestanu kupovat, ved uz teraz vela ludi zije len tak aby mali co do ust dat... som zvedava ako ich potom zachrania uchvatne automobilky... a dalsia vec kazdý stat ma vlastnu produkciu , vo svojich obchodoch ponuka prevazne domace výrobky, a co my??? my mame problem najst slovenske potraviny a to uz nejdem hovorit o obleceni, vyrábame vobec dake?? ale tu sa dá povedat ze je aj problem v spotrebiteloch , lebo osobne poznám dost ludi co maju názor že zo zahranicia su kvalitnejsie veci ako nase!!! ale ja ten nazor nemam, mne najviac chutia nase potraviny, len keby ich bolo viac... ved u nas neni takmer žiadne polnohospodárstvo!!! čo je zaklad aby krajina bola aspon potravinovo sebestacna!!! schvalne napiste co najviac slovenských vyrobcov akých poznáte, aspon mi s tým pomožete, lebo ja ich vela teda nepoznam ... dakujem

lost

no to ja tiez :)
pad eura by nebol dobry pre vela ludi...
radsej nech to prezije cim dlhsie, alebo aspon kym sa vymysli nieco bezbolestne riesenie ako to vyriesit :)

rofl

aha, no tak to zas ja do toho nejak moc nevidim, takze kamos ma mozno aj pravdu, teda ak sa tomu venuje, ak ho to zaujima, tak je to vysoko pravdepodobne. no ved nehame sa prekvapit. ale bol by som radsej keby to euro rozdychalo.

lost

no len kamos mi t ovysvetloval tak ze euro nemohlo prezit a teda je vinne za to ze ho zaviedli v nemeck ua grecku zaroven, ze je tam ina politika, ina ekonomika a tak to nemoze prezit dlho..
a mozno je to len pokus o centralizaciu europy alebo nieco :D

rofl

tak ale euro IMHO je silna mena a silnejsia ako mnohe byvale narodne meny. takze ten prepad by mozno v niektorych krajinach pocitili o to viac keby mali svoju narodnu menu. vysoka inflacia je problemom vsetkych mien. cim viac ludi menu pouziva tym viac ludi to postihne. to je negativum, ale za to euro nemoze.

rofl

no to je pravda, ze sa ludia nevedia na nicom dohodnut. kazdy ma ine predstavy o tom ako by to malo vyzerat.

obcianske aktivity - srat na vladu. treba sa snazit, ked to ma zmysel. kazda vlada ma iste max. 4 roky.

co sa tyka kradnutia. ja sa uz nad tym ani nepozastavujem. podstatnejsie je asi to, co urobia pre krajinu a ludi popri tom kradnuti a hrabani pre seba a "kamosov". inak sledujete este televizne noviny alebo aspon v nejakom inom mediu politicke dianie?

lost

Neviem kto to uz povedal, ale bolo to nieco v zmysle:
"V amerike ide do politiky milionar a na Slovensku z politiky milionar" :)

i ked neviem ci je to velmi presne s amerikou.. ale pointa je mozno vcelku trefna :) i ked.. peniaze oblbnu takmer hocikoho.. ktovie..