Cysta na vajecniku

Príspevok v téme: Cysta na vajecniku
ciluska

Ahojte, ma niekto skusenosti s cystami?
Bola som prijata na chirurgiu podozrenie na slepe crevo. Pre istotu ma poslali na gyndu. Lekar oznamil ze mam cystu na pravom vajecniku velkost 40 mm odporucil aby na dalsi den prelozili na gyndu. Nestalo sa tak lebo som v noci zvracala. Pri kontrole o 2 dni mi iny lekar zistil zvacsenie cysty no povedal ze nemusim byt prijata na gyn. oddelenie. Co si o tom myslite?

Súvisiaci obsah

duna111

sak hej mopzno sa tak tvarim ale vaznejsie problemy som este nemala toho charakteru . len to ze neviem kedy mam zajst za nim ... aby mi ju pichol .nerada beham po doktoroch

maruska123

moja v zivote sa stavaju aj horsie veci, tvaris sa ako keby mas smrtelnu chorobu preboha

menzes ti meska lebo mas cystu moja..keby ma podozrenie na tehottenstvo tak sa ta na to uz po prve pyta a po druhe urobi ti krvne testy

pokial viem tak ta injekcia sa picha do zadku..sak nie je ti to jedno, kedy ti ju pichne, da ti ju vtedy ked uzna za vhodne

duna111

prečo mji menzes tak meska. dufam ze nie osm tehotna ultrazvuk by to dufam zistil nie :) §lebo som citala nieco o skrytom tehotensvte a kusok som nesvoja a ta vyvolavacka dal bymi ju hned keby som k nemu prisla ci musim cakat ?a aplikoval by mi ju prvy raz nemam sajnu kde bymi ju pichol...do ktorych partii je to iba muslucarka alebo ako

maruska123

a co si z toho taka smutna? vyvolavacka je obycajna gestagenova injekcia, nic viac..a po nej by si menzes mala dostat, ak nedostanes, potom sa to bude riesit dalej

duna111

menzes som mala 23 decembra a dalsi este nedosiel a uz je februar a dokror mi povedal ze ked ho dostanem ma prist na dalsiu prehladiku ohladne tej lutealnej cysty. mam ist na vyvolavacku alebo čo :( ... a daj by mi ju hned ked pridem do ordinacie alebo sa dohodneme na termine .moj doktor je statny tak nwm

RNG

Cysta je smetisko, lebo telo do nej vhadzuje veci, co nevie inac momentalne odstranit.Casto sa robia punkcie cysty, kde sa vytiahne z nej obsah.Niekedy prasknu same a ich obsah sa postupne z tela odstrani. Samozrejme na to su casto potrebne rozne enzymi.
Pri zmene diety, zvyseni enzymatickych hladin v tele sa tieto smetiska odstrania. Podobne casto prispeje k cisteniu hladovka, alebo extra doplnok jodu, ktory sa podiela nielen na vyrobe hormonov (roznych, nielen tyroxinu), ale aj roznych enzymov.
Cysty su hormonalne zavisle, lebo pri kolisajucich hladinach hormonov tele nevie poriadne fungovat, nevie hospodarit s mineralm(osteoporoza, tetania)a tiez sa poriadne necisti, takze sa snazi aspon vhodit neziaduce latky do telom vytvorenych roznych smetisk(hrcky, myomy, cysty, tumory...)

Ja si nemyslim, ze tu strasim tym, ze tu miesto operacneho riesenia spominam cistenie tela od roznych utvarov jedlom ci doplnkami jedla. Prave naopak,. lekari strasia a prevadzaju odstranovanie nefunkcnych tkaniv casto spolu s ustrojami, ktore su v poriadku, vcitane maternic aj v takych pripadoch, ked sa to da riesit potravinovymi doplnkami, bez rezania.
To ale samozrejme vie len par lekarov, drviva vacsina je skolena len na chemikalie, operacie a bezne schvalene lekarske ukony.
Prave pre to tu uvadzam rady tej malej skupiny lekarov, co liecia inac=alternativa ku beznym lekarskym postupom a ktorych rady a postupy sa v oficialnej lekarskej literature potlacaju, aj napriek ich uspechom.

Ked sa to niekomu nepaci, nemusi to citat.
Ale ja si myslim ze pacienti maju pravo byt informovani zo vsetkych moznych zdrojov , nielen tych, co su oficialne pretlacane medickym priemyslom.

llek

Cysty na vajecnikoch nemaju so smetiskom nic spolocne, akoze su veci, na ktore je fakt len tazko nereagovat na tomto fore. A vobec, sposob ako a preco cysty v mnohych organoch v nasom tele vznikaju nema fakt nic spolocne so smetiskom. Lutealne a podobne cysty, to su veci ktore vznikaju v dosledku urcitych hormonalnych nerovanovah v nasom tele a riesenie tychto veci patri do ruk gynekologa. Podla mna, ak tu clovek reaguje na otazky, tak by svojimi odpovedami nemal strasit ani desit.

biela mačka

Robili mi laparoskopiu (odstránenie cysty z vaječníka) a nad miestom, kde som mala redon, či ako sa to volá, mám stvrdnutú asi 1cm vypuklinu.Rana mi nehnisá, ani nie je zapálená, teplotu zvýšenú nemám. Čo to môže byť?