Antikoncepcia ChloE

jankaaaaaaaa

ak si si nevsimla pise sa tam o PRESTAVKE! ja som nikde nepisala ze je treba si robit prestavky!! ale kazdy gynekolog ti povie ze hak s vysokym mnozstvom hormonov sa dlhodobo uzivat nesmie! a treba znizit davku, neviem ktorou vetou co si pisala vyvracias toto co pisem ja???? ved ja o ziadnej pauze nepisem a v tvojom prispevku sa nikde nepise o davke hormonov. a ked uz, tak hak Diane 35 , ktora ma njavacsi obsah hormonov, co je na trhu tak je najstarsou hak ktora je este na trhu

Romankkaa18

jankaaaaaaa: Citujem:neodporuca sa ale uzivat dlhsie ako 18 mesiacov. po tomto case je vhodne prejst na nejaky "setrnejsi" druh hak, ktory s amoze uzivat dlhodobo..Toto si písala a potom aj ty máš zlé informácie, gynekologička mi vravela niečo iné...a Citujem ďaľšieho gynekologa:Najmodernejšie antikoncepčné tabletky sú už natoľko bezpečné, že pri užívaní netreba robiť niekoľkomesačné prestávky, aby si telo „oddýchlo“. Podľa lekárov totiž narobia viac škody ako osohu. Ak prerušíme dodávku syntetických hormónov, telu nejaký čas trvá, kým nabehne na vlastný hormonálny systém. No a keď ho po čase opäť začneme zásobovať hormónmi, musí si na ne niekoľko mesiacov zvykať. Je teda lepšie brať antikoncepciu bez prerušenia. „Nikde vo svete nie je limitované, ako dlho môže žena hormóny užívať. Teoreticky je to možné od puberty až po menopauzu. Prakticky ich žena neberie stále, pretože je tehotná, porodí a dojčí, a to väčšinou viac ako jedenkrát.“(stiahnuté) a iba preto by sa mla meniť lebo, vývoj liekov neustále napreduje a na trh prichádzajú nové, lepšie a modernejšie účinné látky...takže 18 mesiacov je blbosť!

Romankkaa18

...neviem prečo tu zrazu na mňa vyhukujete! všetko robím tak ako mi povedala moja gynekologička a svoj názor nezmením! a Hanička4555 má pravdu..čo tu treba okolo jednej antikoncepcie toľko stresovať, všetko je v letáčiku..a ja som len chcela ostatným babám poradiť to čo mi povedala moja doktorka, ak sa nepáči neviem prečo reaguješ na moje odkazy!

mataBB

a este jedna vec...podla tvojej teorie, co by si spravila, keby dostanes menzes utorok? pockas do pondelka? to uz je viac ako 5 dni...

mataBB

romanka ano, ale to neznamena, ze musis zacat pondelok..ty zacnes hociktorou a aj tak sa dostanes ku vsetkym...ved ked zacnem pondelkom-koncim nedelou..ked zacnem strvtkom, koncim stredou..ale stale miniem tych 21..moja ked ti to nejde do hlavy, tak co uz...podla mna to je uplne logicke, ale ked to nevies pochopit..ved si zober do ruky blister a pozri sa, co sa stane, ked zacnes stredajsou tabletkou-pri ktorej je napisana streda

janaaaaaaaa

preco akoze???? ved ked niekto dostane menstruaciu v stredu asi nebude cakat do pondelka aby zacala tak ako je na blistri. ved jednoducho sa zacne brat tabletka v den prvej menstruacie a v dni co je vyznaceny na blistri a pokracuje sa dalej podla sipky a ked vsetky doberie vrati sa s5 na zaciatok blistra. nechapem co je natom zlozite ci zena berie prvykrat hak alebo nie

Hanička4555

Aojte Babenky..neviem čo toľko stresujete okolo tejto antikoncepcie, všetko potrebné k užívaniu je v príbalovom letáčiku..., len si to treba pozorne prečítať! :-)

Romankkaa18

Baby.. viem áno je to len na orientáciu,pri ktorom dni si..a práve preto sa ich odporúča brať podľa vyznačených dní, hlavne keď s antikoncepciou začínaš..:)

janaaaaaaa

je jedno ci uzijes v piatok piatkovu tabletku alebo pondelanjsiu. vsetky zltooranzove su rovnake a vsetky biele su rovnake. dni su na nich oznacene len kvoli orientacii, takze ak dostanes menstruaciu v piatok tak vezmes tabletku v piatok piatkovu a pokracujes dalej