Každodenné hnačky a nafúknuté brucho!

[zruseny12]

nemas za co,ved som Ti nepomohla nijako,a verim Ti,ze tie hnacky Ti brania normalne zit,zaujimave,ze Ti ani lekari nemozu pomoct.A nepomaha Ti ani horka cokolada,na stiahnutie?Alebo aj voda Magnezia je na traviace ustrojrnstvo potom nejaka zajacica.Skus si pytat nieco v lekarni.Mne pomaha ten caj,ale porcovany z Dubovej kory...alebo nie si v stresse?ak ano tak si kup tablety B-KOMLEX-forte,aby sa Ti uKludnili creva...tiez som to brala...no napisala som Ti nejake moznosti,tak to je len na Tebe,aby si sa rozhodla,je to tazke radit niekomu,lebo ja tiez mam problemi z travenim a kazdemu pomaha nieco ine.Este ked Ti nepomaha to ACIdof.mlieko tak jedna zena mi radila tiez tu na forume,v lekarni sa daju kupit tablety na obnovenie mikroflory-ACIDOFILUS.JA som ich este neskusala,lebo ja dost tabliet beriem prirodnych doplnkou,radsej sa snazim aj potraviny jest aby mi pomohli,lebo sa nechcem napchavat len tabletami,a to mlieko mne robi dobre...ale jasne nie na kazdeho moze posobit dobre...

washita

Mala som tento problem.A vdaka panu Bohu som sa z toho dostala. Ako prve som zmenila stravovanie podla mojej krvnej skupiny. Vynechala som vsetky jedla, ktore mi robili problemy, medziinym aj mlieko a mliecne vyrobky okrem jogurtov. Potom som zacala uzivat Nutabonu Symba ,ktora mi pomohla pri traveni a pila som zihlavovy caj. Info na 0903780391. Prajem vam vela stastia pri lieceni. Pevne verim ze to dokazete.

anonym_92

mariaa dik nemyslim si zeby to bolo tymi tabletami lebo ja som ich zacala brat az potom ked som uz mala tie problemy. Raz som skusila aj to acidofilne mlieko ale po chvilke mi bolo este horsie. a mne ide hlavne o to aby som sa konecne zavila tych hnaciek lebo mi to fakt brani normalne zit a fungovat v zivote. :((

[zruseny12]

prave,ked si brala vela liekov ci nemas podrazdenu mikrofloru,alebo ako sa to vola,mna tiez nafukuje aj som mala hnacky,hnacky presli a nafukuje ma podla toho, co zjem atd.ale robi mi dobre poslednej dobe-kupila som si ACIDOFILNE MLIEKO.AJ ja beriem raz za cas psylium,to je vlaknina na vycistenie criev...jogurty su dobre...ked Vam nemozu pomoct lekari musite skusat alternat.liecbu...aj caj z dubovej kory je dobry na hnacky...

lejn

Dakujem vam za prispevky a RNG ti si nejaky doktor ze si myslim ze by mi to mohlo pomoct? lebo neze by som neverila ale taha sa to uz fakt dost dlho myslim v rokoch. A nechce sa mi verit ze keby som to zobrala a vyskusala to co si napisal aby mi to hned preslo lebo uz som vyskusala dost tych liekov. A inac co to je to psylia? na co je to dobre?

majka_

ja mam 20. no asi ti nepomozem moc, ale ja som mala take iste problemy ako ty. ibaze mne sa striedala hnacka so zapchou (to doteraz), nafuknute brucho mam uz niekolko rokov a nic sa nerobi s tym... bola som uz na gastroenterologii, tam mi robil lekar endoskopiu zaludka a takisto aj rektoskopiu, ale vsetko bolo v poriadku - az nato, ze som mala vyberanu zaludocnu kyselinu, lebo som jej mala nadbytok (ale to uz aj v detstve). poslal ma aj na USG brusnych organov, ale vsetko bolo v poriadku az na to, ze som mala pankreas zahaleny plynmi (neviem, ci to je normalne ci nie). ale nic sa s tym nerobilo (babka zomrela na rakovinu pankreasu, v rodine mame takmer vsetky zeny problemy so zlcnikom a s palenim v krku - asi sa tomu hovori palenie zahy).

dnes som bola u alergologicky, lebo som mala za posledne 2 tyzdne 2x vysev na tele a neviem z coho. a takisto ma spovedala, ze ci nemam zazivacie problemy a tak... hovorila, ze chce spravit vysetrenia a takisto ma posle zrejme na vysetrenie zazivacieho traktu. i ked si myslim, ze kus zbytocne, ved som tam uz bola a tie vysetrenia (ved to vies aj sama zrejme) nie su moc prijemne a niektore aj bolestive (napr. spominana rektoskopia - i ked to je nic v porovnani s kolonoskopiou som pocula...). ja uvidim, ako sa to vyriesi. ale vies co si myslim? ze cim viac chodime za lekarmi, tym viac do seba pchame lieky a citime sa horsie. a lekar, ak ti nevie najst pricinu, tak povie, ze je to bud normalne alebo to prejde.

RNG

Nafuknute brucho znamena nespravne travenie. Hnacku znamenaju, ze sa telo snazi nieco vyhodit, co ho drazdi.
Odporucam pomoct telu, zobrat lyzicu psylia s poharom vody po hodine 2 kapsule probiotika, o sest hodin to zopakovat.