Krčná chrbtica a záchvaty v noci

Príspevok v téme: Krčná chrbtica a záchvaty v noci
shrekula

Vedel by mi niekto poradiť čo s tým? Mám problémy s krčnou chrbticou, prečítala som si viacej príspevkou s touto témou.Mám tiež problémy s cestovaním, mám pocit že sa zadusím ked nastúpim do vlaku,ale okrem pocitov úzkosti až paniky mám problém v noci. Zobúdzam sa na pocit že sa nemôžem nadýchnuť, v nose mám křč a trvá to pár sekúnd.Musím to predýchať ústami a niekedy ani oči nemôžem otvoriť. K neurologovi chodím už 4 roky, určil mi že mám epileprsiu čo podľa mojho názoru nie je správna liečba. Prakticky až teraz som bola na odporučanie druhého lekára na magnetickej rezonancii kde mi zistili že mám blok.postavenie stavcov 2-6. Už nevie kam mám ísť. Som stále na liekoch, ktoré zaberajú len čiatočne. Vie mi niekto poradiť?

steblo

ahojte. mam 22 rokov, od malicka hravam futbal, zdravie na jednotku, az na par operacii kolena a ramena vsetko ok... az do zimy 09. zacalo to najprv nejakymi divnymi pocitmi v hlave, mierne depky, az to prerastlo do stavov nespavosti. Problem bol ZASPAT. Bolo to strasne. Bral homeopatika, ale to ako docasne riesenie. Navstivil som doktora, nic nezistili na roznych vysetreniach. Medzicasom mi vybrali krcne mandle. Tri dni po operacii som uz zaspaval normalne. Dovtedy to boli muky. Ale to urcite nemali na svedomi mandle. To je blbost. Dva, az tri tyzdne bolo lepsie, spaval som, aj tie depky zmizli. No ale teraz sa to vratilo. Busenie srdca, pocit tazkeho dychania {RTG ukazal pluca ciste], uzkostne stavy, depresie, beznadej, miestami trpnutie koncatin, slabost. Z toho vsetkeho clovek fakt psychycky upadne. Idem este na nejake, iba nedavno som nasiel tuto debatu, doteraz mi nikto ani NESPOMENUL, ze by to mohlo byt s krcnej chrbtice. Touto cestou sa chcem spytat, ci je na presnejsie urcenie potencionalnej blokady lepsia MR alebo RTG?

shrekula

ooo........ chcela by som Ti napisať len toľko, že asi pred 4 rokmi mi zablokovalo krčnú chrbticu tak ako teraz. ale ten prístup doktorov po tak krátkom čase je tak rozdielny, že len zíram.si ani nevieš predstaviť ako sa snažím žiť normále, chodím do práce, kde ma nikto nešikanuje, pretože je to môj podnik, mám 2 pomerne ešte malé deti, ktoré potrebujú matku, a ja sa im snažím venovať koľko sa dá. ale ono vieš niekedy nieto času, keď ráno ešte len vstávam a už sa mi točí hlava, prvá návšteva smeruje na WC pretože môj žalúdok nezvláda tento stav, a potom konečne hurá do práce. a tam obdobný scénar.krčná chrbtica je centrum nervov, ani nevieš ktorý ti práve blokuje.a jeden pán primár mi namiesto toho aby mi " aspoň povedal", že mi nič nie je dal xanax.na dievča nadopuj sa a mi budeme mať kľud.tak to totiž u nás beží.lieky od bolesti, lieky na psychiku, a jedno ráno ha......epileptický záchvat.aj ten som si vymyslela?a to je po roku chodenia po pánoch doktoroch.bola som šťastná, mala som všetko aj keď sahovorí. že nikto nemá všetko, ale s tým čo sa okolo mňa dialo som bola nadmieru spokojna.pri otázke " čo si praješ pod stromček?" je tu len jediná odpoveď.zdravie.páni doktori na to študovali aby nám pomohli, nehovorím vyliečili ak sa nedá, ale dá sa pomôcť.a nie tvrdiť, že všetko je psychika.áno aj ja už mám psychiku vťahu. ale vďaka chodeniam po doktoroch, čakaniam v čakárňach s nádejou, že mi povie aspoň čo mám robiť s touto chorou,a záver je vždy rovnaký scénar.

adriana

Mam podobny problem s chrbticou a tiez som podla lekarov vyzerala ako debo, lebo tie "mierne" vysunute platničky na krku mi nemôzu spôsobovat take tazkosti. Z rehabilitácie mi bolo len horšie. Našla som si maséra, idem na masaz vzdy ked cítim ze uz mi začína mi byt horšie. Vzdy sa mi na krku spazmy uvolnia, hlava a točenie prestane na nejaky čas. Ale je pravda, ze kazde nervy nam spôsobuju spazmy hlavne v oblasti krčnej chrbtice. takze priatelia klud!!!!

rebeka 12

vraj ked riesime nieco dolezite,ako prva reaguje chrbtica.to mi povedala moja liecitelka.ja sa dobre citim,ked pravidelne cvicim pilatesa

ooo

Halo ľudia, prosím vás to vy si naozaj myslíte, že toto všetko, čo tu popisujete je z krčnej chrbtice? A že ani u jedného z vás ani po rokoch chodenia po doktoroch na to žiadny neprišiel? Ja rozumiem, že sa vám zhoršuje stav, čím viac chodíte po vyšetreniach... lebo stále dúfate, že na tomto vyšetrení už prídu na tú príčinu... pokaždé, keď vám povedia, že z ich pohľadu ste v poriadku, tak sa vám psychika prepadáva a vy ste na tom stále horšie a horšie... Lebo toto skutočne JE O PSYCHIKE. Viem, o čom hovorím, keďže to mám tiež a pochodila som xy doktorov. Skúste prijať, že to vás klame myseľ, že telo vám tým niečo dáva najavo, že niečo vo vašom živote je zle a namiesto doktorov si hľadajte psychoterapeuta a potom uvidíte, či to bolo o krčnej chrbtici... No Dussan a ten tvoj príspevok, to je no comment, to ja sa nečudujem, že máš také stavy ako máš...

[zruseny12]

shrekula,necitala som prispevky dozadu,ale bola si aj na denzitometriu?tam ti vysetria kosti...tiez mam problemi z krcnou chrbt.na to jedine pomaha cvicit,a brat doplnky na kosti...aspon mne to pomaha.../cvicim doma,teply kupel mi pomaha-tiez som chodila na rehabilitaciu,ale mne to nerobilo dobre masaze...ani elektroliecba.../

dussan

Prečítal som si tu pár príspevkov, nakoľko mám veľmi podobné problémy,a reagujem preto, že aj keď si vážim prácu lekárov, ako veľmi náročnú jak po stránke pracovnej ( práca s človekom - chorým) tak po stránke vzdelanostnej. A navyše, preto že MUDr. bol vždy zárukou nadhľadu, pokojného a rozvážneho človeka, intelektuála, ktorému jedinému, okrem služobníkov cirkvy, sa aj za sociku hovorilo: Pán Doktor!!!
Prečo, o tom píšem? Nuž preto, že za posledných 10 rokov,môjho života, keď sa mi sústavne zhoršuje zdravie, jak alergia na chlad so silnou astmou , tak závrate, únava, atď.( hlavy) pochádzajúce z krčnej chrbtice, mi \"Páni Doktori\" nijak nepomohli. Ba naopak, takmer zo mňa urobili blázna. Na všetky moje uvedené ťažkosti, ba dokonca aj na hnačky, či naopak zápchy,a myslím si, že nech príde čokoľvek iné, už majú odpoveď.\" Viete to bude psychyckého rázu, to ide z nervového centra a pokiaľ ovládnete centrum, istotne sa Vám uľaví\"! Heuréka! Toť riešenie!!! Jednoducho cielia k tomu, že budú zbytočný! Nakoľko, pacient si všetko uvedomí, zapracuje na sebe a je to! A predpísanie lieku na astmu by kľudne zvádol aj lekárnik.(Nepodceňujem lekárov, ale takmer všetci berieme rovnaké lieky, jedné účinné na astnmu, snáď len s rozlíšením podľa stupňa astmy). A pokiaľ som mechodil po lekároch nemal som problémy s psychykou. Ale,ak Vám z ničoho začne byť ako totálne ožratéme, padáte do prázdna, strácate vedomie, žalúdok Vám všetko vyhodí, takmer nevidíte a nevnímate okolie, oči Vám behajú a pod.A po 5 dňoch, keď aj tú trošku vody okamžite vyhodíte, tak Vás rodina opatrne odvezie do nemocnice s tými najhoršími obavymi, ale samozrejme očakávajúc, že Vám pomôžu. A Vy s posledných síl počúvate, ako Vám nič nie je, lebo oni Vraj nič nenašli. Keby som vládal, tak rozbijem tomu doktorovi papuľu. Prepáčte mi tie slová, ale pripadal som si horšie,ako keby ma obvinili z geniálneho podvodu, ako sa pripraviť o zdravie o obťažovať pánov doktorov( bez veľkých písmen). A prosím táto skúsenosť sa opakovala, aj u primára, ktrý mi dokonca predpísallieky ako sa predpisujú psychycky chorým ľuĎom s tým, že si to vraj namýšľam. Až po roku, na súkromnom vyšetrení po známosti a za nemalý peniaz ,mi boli nájdené bloky v krčnej chrbtici a dokrivená chrbtica do všetkých strán. A to sa nerozpisujem o alergologičke, ktorá ma 15 rokov lieči na elergie proti peľo,.Ja ju min. 5 rokov presviedčam, že som samopozorovaním (odhadujem tie pozorovania na stovky )zistil, že nereagujem na pele, ale na chlad, a myslím že ma stále neberie vážne. Tiež stále rozpráva o psychyke. Nuž Vážený, prd sme chorí. Namýšľame si to. Hor sa na jogu a je problém zdravotníctva vyriešený.
Sory, ale to už naozaj musím brať len s humorom, inak by som to už nezniesol.
Držte sa, a naozaj bojujte s tou psychykou, ale aj s doktormi.Nevzdávajte sa! Nech trpia za svoju nadradenosť a nevedomosť.

shrekula

Caute po čase, tak Vám poviem, že po roku chodenia po lekároch som na tom ešte horšie ako to bolo. Bola som hospitalizovaná na FRO kde mi dávali medzi iným aj elektroliečbu a tá mi vyprovokovala epileptické záchvaty.Tak si tu sedím a neviem, čo dalej. Zomrela mi jedna známa na to, že jej pri záchvate nemal kto pomôcť.Mňa chvalabohu zachránil manžel a jeho rýchla reakcia.EEG mi robili v máji a že výborné výsledky, tak neviem.To ako fakt mám stále počúvať reči, že mi nič nie je?Je mi do zúfania.

romann

Viete zistil som ze vsetko co tu spominate trapi aj mna.. rad by som vedel ... od nicku KRCNESTAVCE: prosim ta.. mohla by si mi povedat odkial si.. a kto ti toto konkretne robil.. bol by som velmi rad koli mojim problemom by som isiel kludne za tym doktorom hociaku dialku som mlady clovek a uz sa mi robia taketo veci.. ej to velmi zle... a ak je pravda to co si spominala v tom clanku kde pises ze ti rukami napravil stavec tak ako si ho mala mat.. ak by mi to napravil tiez bol by som STRASNE STASTNY!.. mam len 15 rokov.. a je pravda ze som stale chodil zhrbeny a ine veci mam aj skoliozu chrbtice.. ale hlavny moj problem je ze sa vsetko okolo mna toci neviem presne popisat ci su to zavrate ale asi ano.. ale viem ze neodpadnem to viem naisto.. ale niekedy mi to ide velmi na nervy pretoze to trva stale.. a to este len 3 tyzdne,.. chcel by som to prec co najskor... NA KONIEC VSETKY VAM TU PRAJEM ABY STE SA TYCHTO PROBLEMOV ZBAVILI TAK AKO SA ICH VZDY BUDEM CHCIET ZBAVIT AJ JA A DUFAM ZE SA MI TO PODARI.... AJ NAPRIEK TOMU ZE KED PRIDEM K DOKTOROVI ON MI LEN POVIE ZE SOM ZAVISLY NA POCITACI ALEBO SI PROSTE NEICO VYMYSLI.. JA SOM VZDY VEDEL ZE TO NIEJE PRAVDA ;)