Vnútromaternicové hormonálne teliesko - Mirena

Príspevok v téme: Vnútromaternicové hormonálne teliesko - Mirena
959

Aký máte názor na zavedenie tejto formy antikoncepcie, nakoľko rozmýšľam, že si ju dám. Doteraz som mala 2x DANU. Bola som s ňou spokojná, az na to, že som pri nej mávala dlhy a silný menzes. Pri Mirena ma kus odrádz tá cena cca 6000,- Sk spolu so zavedením a bojím sa, že mi nejak nesadne a budem ju musieť si dať odstrániť a predsa tie peniaze budú ako vyhodené von oknom. Chcela by som ju koli tomu, že je pri nej slabá menštruácia, dokonca nie je vobec. Tabletky mi nerobia dobre. Ďakujem za odpovede.

coral151

mirenu mám už 10 mesiacov a tiež mám pocit, že z nej priberám, pribrala som hlavne v oblasti brucha a hrudníka, ale dá sa povedať, že celkovo a to už 10 kg,štve ma to, lebo nemám pocit, že by som sa prejedala, ďaľšia vec s ktorou mám problém je , že po zavedení som sa začala aj vyhadzovať, mám akokeby pubertálne vyrážky na krku, pleciach a dekolde, sem tam aj tvár, no je to na nervy, ale lekár tvrdí, že to nieje tým, ale ja si myslím, že áno .......

Dilaila

Tiez mam Mirenu od r.2007, najhorsie to bolo pri samotnom zavedeni, prislo mi tak zle, ze som omdlela a ogrcala celu ordinaciu. To bola bolest!! Doktorka povedala, ze som jedna z mala, kt. reaguje tak extremne..V celku som spokojna, po roku mi menzes uplne prestal, ale mavam obcas silne krce v bruchu. Je to velmi zvlastna bolest, trva to len par sekund, zato je ta bolest taka intenzivna, ze skoro odpadavam! Nastastie, stava sa to len obcas..

irma

mam zavedenu mirenu ,lebo som moc krvacala mam ju týždeň a stale slabo krvacam-silnejší výtok je to mormalne mám isť k lekarovi alebo to prestane ???

virgo

Ja mám Mirenu už druhý krát za sebou.
Prd tým som mávala aj migrenové stavy aj rôzne drobné infekcie. Od tej doby ako som si ju dala zaviesť - nemám absolútne žiadne problémy. Bolesti hlavy prestali , menštruácia po pár mesiacoch tiež. Prvý krát bolo zavádzanie skoro bezbolestné, po druhýkrát po piatich rokoch to bolo o čosi horšie nepríjemnejšie . Ale dalo sa to zvládnuť. Odporúčam to vrelo každej. Priberanie podla mna určite nie je z Mireny, mne sa darí držať váhu plusmínus 5kg už 1o rokov.

frcka

motýlllllik,
myslím, že priberanie na váhe by sa prejavilo už pri zavedení Mireny, nie až po troch rokoch.

Nika1984,
rozhodnúť sa musíš sama, ľudia ti môžu poskytnú´t len ich názor. Ja by som sa držala rady neurologičky a viem aj prečo. Vnútromaternicová antikoncepcia naozaj môže spôsobovať vážne neurologické ochorenia (máme i v rodine) a sú to nezvratné zdravotné problémy. Skús možno zvážiť iný druh antikoncepcie, aj keď tám má svoje riziká vždy.

motýlllllik

mám 3 roky zavedenú mirenu, môže mať vedľajšie účinky ako priberanie? Nejako som v poslednom čase pribrala a dávam tomu vinu tejto Mirene. Možno sa mýlim, neviete ako toje?

Nika1984

Ahojte baby. Ja mám 9 mesačného syna a v nasledujúcich rokoch nechcem mať druhé bábo. Máva strašné migrény a neurologička mi neodporúča antikoncepciu, preto som sa začala uvažovať o mirene ale tolko vecí som už tu dočítala. Doteraz som bola istá, ale teraz nie som. Či mám ale nelebo nemám dať. A ešte mávvam dost často aj výtoky, kvasienky. Teraz neviem sa rozhodnúť, nechcem sa trápiť, ale ani nechcem mať druhé bábo. Poraďteč mi prosím

rpad

Ahojte ja mam mirenu od novembra nemala som žiadny velky problem ale teraz som začala z menzesom sice slabučkym ale už 5 tyžden krvacam neviem prečo.Možete mi niekto poradit čo s tym od decembra som v zahraniči takže mojho lekara nenavštivim-

Lukinka

Ahojte,ja som si dala Mirenu asi pred 9 mesiacmi.Zavadzanie ma dost bolelo,bolo to velmi nepríjemné.4 mesiace po tom som mala normálny menzes,ale bolesti skoro kazdý den.Aj ked chodím na pravidelné prehliadky mám stále bolesti v podbrusku a nemám normálny menzes,hapruje mi ako sa hovorí.Ja s nou spokojná niesom.Mám akné,a som podrazdená.Jednoducho ju neznesiem.

lucia 82

moj nazor co si teda ja myslim,rozdiel medzi danou a mirenov je ze Dana ni je hormonalna antikoncepcia a MIrena je hormonalna,to si myslim ja ale mozno sa mylim.A funkciu plnia tu istu a dana tam mas normalny cyklus mesacny a pri mirene bud velmi slaby alebo ziadny menzes nemas.