Regulon a bolesti hlavy? + zmena menštruácie

Príspevok v téme: Regulon a bolesti hlavy? + zmena menštruácie
ja14

Ahojte, mám dva problémy:

Presne pred 21 dňnami som začala brať Regulon. Začala som ho brať v prý deň menštruačného krvácania, tak, ako mi kázal doktor a ako je napísané na letáčiku. Dnes som zobrala 21. tabletku, a zajtra mi začína 7 dňová pauza. Počas týchto siedmych dní, ako je napísané v letáčiku, sa má objaviť menštruačné krvácanie- to znamená, že budem mať toto krvácanie cca po dvoch týždňoch. Je to úprava cyklu? čiže budem mávať menštruáciu v tento čas, a nie vtedy, ako som mávala predtým?

a ďalší problém:

Odkedy som začala Regulon brať, mávam bolesti hlavy- neviem, či to je Regulonom, alebo nie. No každý deň vo večerných hodinách, spravidla vždy potom ako zoberiem tabletku mám bolesti hlavy- nie sú to až také neznesiteľné bolesti, ale nepríjemné. Trvajú od niekoľkých minút do hodiny-dvoch, ako kedy... Môže to byť splsobené tabletkami? A môže mi to nejakým spôsobom uškodiť, alebo je to normálne, ak mám bolesti len večer, a chvíľkové?

Veľmi pekne ďakujem za rady a názory

zuuzu

.vaci.:v tom letaku je to dobre napisane:)ved kazda antikoncepcia sa berie v prvom dni menzesu.som nepocula nikdy za na konci cyklu. aj regulon beriem.

pusinkooo

Ahojte potrebujem poradit.. Uz asi 4tyzdne mam stale menzes a nechce mi prejst brala som antibiotika Cyplox bola som aj u gynekologa a nasiel mi kvasinkovu infekciu a chlamydie dal mi antibiotika dalsie ale neviem ci ich mam zacat hned brat alebo az ked mi skonci menzes neviem co mam robit uz nechcem krvacat styri tyzdne to uz mam je to hrozne a priatel bol tiez na vysetreni prosim poradte mi z coho to moze byt a pod. Dakujem pekne

.vaci.

takze mne povedala gynekologicka ze ten letak je zle napisany,prvu tabletku ked s touto hak zacinas treba zobrat posledny den cyklu,co si uz v podstate prepasla=( ja som tento masiac zacala brat regulon,no a spat k tebe,takze potom ako zoberes 21tabletku pride 7dnova pauza pocas ktorej sa dostavi menstruacia nemusi to byt prvy den ,zevraj zvycajne tak treti a potom po tej 7 dnovej pauze pokracujes v ten isty den ako si vynechala len o tyzden neskor,,,dufam ze som to napisala ako tak zrozumitelne,,,

a co sa tyka bolesti...hmm pokial do 3 mesiaca neprejdu chod za lekarkou,ale to moze byt aj z pocasia ale aj z psychiky ale kludne aj z hak...

safa

tie bolesti hlavy som mala na zaciatku aj ja...uz som si myslela, ze pojdem za doktorkou, ale postupne to zacalo prechadzat,a teraz uz mi nic nie je

ja14

hej no, možno som sa zle vyjadrila, no niekedy sa stane že sa ľudia nepochopia.. ale som rada, upokojila si ma, keby niečo, tak určite ešte túto tému ,,oživím,, .. =;) fakt veľká vďaka,
prajem pekný večer

machulka006

ja14- určite to bude tak ako vravím :) neboj sa, beriem antikncepciu už rok a pol, nejaké tie veci mám aj naštudované, zo začiatku som ťa nechápala, preto som ti tu písala blbosti :) keby si ešte niečo potrebovala, daj vedieť...

ja14

ufff.. tak teraz si mi poriadne domotala hlavu s tými číslami.. som svetova priznávam, no som dosť zmätená z toho, vieš antikoncepciu beriem prvý krát, tak sa mi to zdalo divné s tou menštruáciou.. Som z toho hrozný magor naozaj, ešte aj priateľ z toho bol zmätený že ako to má fungovať, no teraz už som tomu asi porozumela, ja som totižto hrozný debil do čísiel =;D
Už som to ale pochopila, dúfam že to bude tak ako vravíš, ďakujem pekne za rady =;)

machulka006

:) jaaaaj.... ty si svetová ale... ono, tá menštruácia ti príde asi až na 4 deň prestávky, takže 16+4 = 20 :), prvý cyklus je automaticky trocha kratší... ke´dže si začala brať prvý deň menštruácie, ale ak si to vyrátaš už neskôr, zistíš že menštruácia ti bude chodiť po 28 dňoch... :) pretože: ak ti menzes teraz príde na 4. deň prestávky, prvú tabletku z nového blistra vezmeš na 8.deň po prestávke, to znamená, že už štyri dni budeš mať menzes, a potom budeš brať 21 tabliet, tzn. 21+tie 4 dni mezesu + ďalšie 4 dni kým ti príde ďalší menzes v ďalšej prestávke = 28 :)
pochopila?

ja14

Tabletky som začala brať v prvý deň menštruačného krvácania, tak ako mi kázal doktor. Menštruáciu som mala cca 5-6 dní. 21 mínus 5-6 je 15-16.. to sú dva týždne..