Ako ho presvedcit aby mi to povedal ?

Príspevok v téme: Ako ho presvedcit aby mi to povedal ?
laura :(

S priatelom sme spolu uz viac nez rok.Doteraz mal s rodicmi uplne skvely vztah,neraz som mu ho zavidela lebo moji rodicia na mna stale striehnu ako na dieta hoci budem mat 21.
Problem je ze priatel sa zrazu z nicoho nic hrozne pohadal s otcom a vysledok je ze sa musi odstahovat.
Najhorsie je ze mi nechce ani za nic povedat o co ide,stale len hovori ze to je jeho vec ,jeho osobny problem.no ja si myslim ze vo vztahu nemaju byt nijake tajnosti a uz duplom nie takehoto rozmeru.velmi mu chcem pomoct no na to potrebujem aby sa mi zdoveril.
nechapem to,doteraz sme si vsetko hovorili,nikdy som ho nijak nesklamala tak preco mi nedoveruje??
najviac sa bojim ze sa nam kvoli tomu rozpadne vztah,lebo laska zalozena na nedovere a tajnostiach nemoze vydrzat.
velmi ho milujem ale viem ze ak mi to nepovie dlho to takto nevydrzim.nechcem o neho prist,prosim vas poradte mi ako ho presvedcit ze nemoze mat jeden zivot pre seba a druhy pre mna a ostatnych,ze ja k nemu patrim a preto jeho problemy su aj mojimi problemami :((((

lilina

laura,neprecitala som si sice vsetky prispevky v tejto teme,lebo sa to tu trosku zamotava k osobnym utokom,preto neviem,ci tu uz niekto nenapisal podobny nazor: netykala sa ta vazna hadka medzi tvojim priatelom a jeho otcom teba,resp.vasho vztahu?aky mas vztah s jeho rodicmi,nemali nikdy vyhrady voci tebe?....akokolvek,odporucam ako aj vacsina prispievatelov,aby si nenaliehala a pockala,myslim ze sa to skor ci neskor dozvies...tak vela trpezlivosti a pochopenia...

laura :((

pred chvilkou mi volal priatel.uz som sa aj potesila ze je vcelku normalny,ako predtym az na to ze utrusil, sice so srandou ale u neho clovek nikdy nevie,on vsetko kryje vtipkovani,ze nech sa poriadne ucim lebo ma nikto nebude chciet sprostu...a samozrejme potom na konci to neosobne lubim.
no fakt neviem co si mysliet...

asli

kamos ved aj ty si pytal radu, ohladom svojej priatelky, tak potom neviem o co m ty tu pises, ved laura sa pytala normalnu vec a ludia jej tu odpovedaju a hladaju pomoc, riesenie poskytuje jej nahlad..alebo ja neviem, proste sa snazia poradit , mozno aj ty sa snazis, ale nechapem naco stale prispievas ked od teba laura radu nechce...vidis ze to tu len zbytocne stazujes a zneprijemnujes vzduch, skus si sam zaviest svoju temu a napisat aky mas ty problem a nie stale len do niekoho rypat alebo ja neviem co, ved pre kazdeho je jeho vlastny problem tym najväcsim, aj ked si uvedomuje ze su aj ine, vacsie problemy, pre daneho cloveka je jeho problem tym najpodstatnejsim....tak ak nemas empatiu , tak radsej nepi, neprispievaj ak nevies adekvatne pomoct...ako nic v zlom proti tebe, len som si vsimla, ze netolerujes to co ti napisala laura.. teda NEPIS viac, ak vies len zabrdat, ako fakt prepac, ja len, ze neviem ci tym laure pomozes ak jej budes stale nejako protirecit, oponovat.

radana

Ja si skor myslim,ze laura chcela vediet aj pohlad inych ludi na jej situaciu a tiez ze ako by ini tuto situaciu riesili...

kamos

Narazam na to, ze tu pises veci o nom o ktorych nevie a miesto toho aby si sa poradila s nim sa pytas uplne cudzich ludi o ktorych nic nevies. To znamena, ze mu nedoverujes a utajujes pred nim veci.

Vo vztahu by nemali byt tajnosti a uz vobec nie takeho rozmeru.

laura :((

no to si myslis ty,ktory do toho moc nevidis...jedina tajnost v nasom vztahu je ta ktoru vytvara on,ohladom hadky ale ako ste mi tu hovorili je normalne ze si to chlap chce vsetko zariadit sam a ze ma tajomstvo takze neviem na co teraz narazas.