Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

cesnak

nelien,ja už beriem čo prijde DHC,je to už opijat,ale na trocha mi uťiži bolesť,ale som ako opitá,mala som aj nalepky opijatové,žalúdok to nezvladal a schudla som 10kg.Pomáha mi rehabilitácia a infúzie,každý rok kúpele

cesnak

nelien,ja už beriem čo prijde DHC,je to už opijat,ale na trocha mi uťiži bolesť,ale som ako opitá,mala som aj nalepky opijatové,žalúdok to nezvladal a schudla som 10kg.Pomáha mi rehabilitácia a infúzie,každý rok kúpele

cesnak

nelien,ja už beriem čo prijde DHC,je to už opijat,ale na trocha mi uťiži bolesť,ale som ako opitá,mala som aj nalepky opijatové,žalúdok to nezvladal a schudla som 10kg.Pomáha mi rehabilitácia a infúzie,každý rok kúpele

cesnak

nelien,ja už beriem čo prijde DHC,je to už opijat,ale na trocha mi uťiži bolesť,ale som ako opitá,mala som aj nalepky opijatové,žalúdok to nezvladal a schudla som 10kg.Pomáha mi rehabilitácia a infúzie,každý rok kúpele

cesnak

nelien,ja už beriem čo prijde DHC,je to už opijat,ale na trocha mi uťiži bolesť,ale som ako opitá,mala som aj nalepky opijatové,žalúdok to nezvladal a schudla som 10kg.Pomáha mi rehabilitácia a infúzie,každý rok kúpele

cesnak

nelien,ja už beriem čo prijde DHC,je to už opijat,ale na trocha mi uťiži bolesť,ale som ako opitá,mala som aj nalepky opijatové,žalúdok to nezvladal a schudla som 10kg.Pomáha mi rehabilitácia a infúzie,každý rok kúpele

cesnak

nelien,ja už beriem čo prijde DHC,je to už opijat,ale na trocha mi uťiži bolesť,ale som ako opitá,mala som aj nalepky opijatové,žalúdok to nezvladal a schudla som 10kg.Pomáha mi rehabilitácia a infúzie,každý rok kúpele

cesnak

nelien,ja už beriem čo prijde DHC,je to už opijat,ale na trocha mi uťiži bolesť,ale som ako opitá,mala som aj nalepky opijatové,žalúdok to nezvladal a schudla som 10kg.Pomáha mi rehabilitácia a infúzie,každý rok kúpele

Nelien

Ahoj lubjeta, bola som nedávno na kontrolu a nakoniec si to dr. rozmyslel, že keď mi je lepšie tak zatiaľ nové MR nie, ale dal mi nové dva cviky, zasa posilniť inú časť. Neurolog zasa zhodnotil, že sa mi pohoršilo aj keď dokážem fungovať, začali ma bolieť achylovky, tak aj keď ja sa cítim lepšie ale tie bolesti achyloviek sú znamenie že sa mi pohoršilo. Tak uvidíme čo bude ďalej. Vedela by si nejak tie cviky ktoré cvičíš aj popísať ako ich cvičiť?...ja necvičím teraz vôbec lebo ma cvičenie začalo zhoršovať, neviem po cvičení ustáť na nohách ani sedieť. Daj aj vedieť ako ti bude po tom PRT obstreku, ja som mala na to ísť, aj som už ležala v nemocnici týždeň a deň pred zákrokom ma poslali domov, až mi bolo do plaču, strašný prístup. A to len za to že som mala poisťovňu dôveru, tak ma odmietli. Minule som bola v nemocnici so synom a dr sa so mnou rozpraval o synovi ako mu je a tak..som sa pri rozhovore stale vykrucala ...tak mu to nedalo a pýta sa ma čo vas seklo :) aj mi smiešno prišlo :) vravím nie to ja takto stále.

lubjeta

Ahojte, dakujem vam babenky za odpovede. Ja viem ze to chce velku trpezlivost, ale clovek ked trpi chronickymi bolestami niekolko mesiacov a dufa ze mu nasledujuca procedura, injekcia, liek, cvicenie, zakrok uz pomoze a stale nic tak je to riadne naprd az na depku...
Ja som sa s mojou neurologickou dohodla na PRT zakroku www.novamed.sk Ked budem po tom dam vediet ze co a ako. No a zacala som kazde rano dosledne cvicit - velmi to pomaha. Mam taku zosatvu cvikov z rehabilitacii, pilatesu, jogy a aj niektore cviky na uvolnenie hruskoviteho svalu co tu spominala ema123. Jane11 ja necvicim v predklone vobec, ale Dr. mi spominala ze mozem skusit, vies mi poradit nejake vhodne cviky? A cvicis aj Mc.Kenzie? Ja som si na tejto stranke www.mckenzie.cz nasla fyzioterapeutku v nasom meste tak skusim to aj ja. A nedavno som v telke narazila na dokument o cinskych masazach. Vyzeralo to zaujimavo, tak som surfovala na nete a chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s dornovou metodou a breussovou masazou, dakujem. A na stv2 bola tento tyzden Ambulancia o operaciach platniciek v RK, pozerali ste? Napiste ako sa mate. Nelien uz si bola na MR?