labrador

Príspevok v téme: labrador
anjelicek

ahojte,tato tema sa sem zrejme nehodi,ale vobec neviem kde najst nejake vhodne rady,v knihach urcite nie,chcem skor takto zo skusenosti... mam stvormesacneho labradora a neviem si akosi rady s jeho vycvikom.ako ste ho naucili chodit na voditku pri nohe,povelom dones,zostan... moj zatial zvladol sadni a daj labku...ale co ma viac stve vzdy na voditku chyti taky´´rapel´´ a zacen kusat a skakat do noh..

dedy

anjelicek, moze to mat zo stravy, precitaj si: hlavne od datumu 13.9.
www.mojcavalier.estranky.cz
ja som taktiez student, takze chapem, ze si nemozes dovolit takto rozhadzovat. pronature bolo vlastne jedine kvalitnejsie krmivo, co sa dalo pred rokmi u nas zohnat v zverocentre,a potom sme uz pri tom zostali, skus sa poobzerat po nejakych obchodoch pre domacich milacikov a kupit si kilo, a ak psikovi bude chutit a nebude mat ziadne problemy tak si mozes aj objednat 15kg i cez internet
keby si bola z KE viem o ludoch, ktori by ti mohli pomoct s vycvikom(hoci odtial nie som), ak z inej casti slovenska, tak ani velmi nie, hoci mozno...

anjelicek

dedy tak ten lekar mi odpisal ze to zo stravy nemoze mat,moj lekar povedal ze to ma zo stravy.tak si am vybrat .ten leakr mi odporucil krmivo pre labadora,za 12kg 1900.no mile...
musim zajtra nieco popozerat..
mne ani nejde aby chodil popri nohe,proste len aby sa netahal ako besny a nechodil zo strany na stranu.

dedy

kostlivec, ak mate znamku do veterinara, tak na druhu stranu mozes napisat telefonne cislo fixou na CD-cka- ja to tak vyuzivam uz dlhe roky

kostlivec

caute, chvalaobohu nasiel sa, jasne ze sme ho hladali, cely den. uz nam raz takto zdrhol, vtedy sme po nom vyhlasili patranie :)) a po troch dnoch sa nasiel. idem mu dat urobit taky stitok na krk s kontaktom, bo takto to nejde....

mirka 23

Kostlivec, a bola si už pozrieť v útulku? Kamošovi tiež utiekol Haski a bol týždeň v útulku, no a od vtedy už nejde za bránu, ani priviazovať ho netreba:)

dedy

kostlivec, a nehladas ho? nevies kde moze byt? byvas niekde v meste, na dedine? nema nahodou na krku obojok s nejakym kontaktom na teba alebo veterinara?

dedy

anjelicek, Royal je dost drahy, to je pravda,

www.zvieratka.sk pozri si ceny, ale mozu sa lisit v zavislosti od regionu, ... a je tazke vybrat, a kazdy skutocny psickar ti poradi vacsinou to cim krmi.

Dobre viem, ze na cene zalezi,
ja krmim Pronature, www.pesamacka.sk

je tazke sa zorientovat, musis vyskusat viacero znaciek a uvidis ako pes zareaguje, ale samozrejme to nemusi byt to najdrahsie, ale odporucam sa vyhnut znackam z reklam pedigree, chappy... a zradlam z hypermarketov
stava sa, ze niektore psy su alergicke na niektore zlozky potravy, ale tomu nezabranis, ak sa to ma stat tak sa stane :(
a eukanuba tiez nie je najlacnejsia

anjelicek, len nespoliehaj sa na to, ze hafan z nicoho nic dostane rozum, je to narocne ale musite cvicit,mozno nie prave tu chodzu pri nohe, ale nezabudajte na privolanie, sadni, lahni....
ak umordovanie chodzou nepomaha tak to skus na pamlsky,nech sa na teba pozera, no skor na pamlsok nez na teba a skuste ist(tazko sa radi cez net- odkial si? ) mozno nikdy nebudete mat spickovu chodzu pri nohe, ale aspon nieco, urcite ho nenechaj vyrast bez zakladov vycviku :) drzim palce

mirkaaa mna osobne momentalne nenapada ziaden "hlupy" pes, hoci ak by som dost dlho premyslala, tak nieco by ma urcite napadlo, skus dat nejake plemeno o ktorom si myslis ze je hlupe a preco - dost by ma to zaujimalo :)
labrador je ucenlive temperamentne plemeno, len vyzaduje trpezlivost :)