labrador

Príspevok v téme: labrador
anjelicek

ahojte,tato tema sa sem zrejme nehodi,ale vobec neviem kde najst nejake vhodne rady,v knihach urcite nie,chcem skor takto zo skusenosti... mam stvormesacneho labradora a neviem si akosi rady s jeho vycvikom.ako ste ho naucili chodit na voditku pri nohe,povelom dones,zostan... moj zatial zvladol sadni a daj labku...ale co ma viac stve vzdy na voditku chyti taky´´rapel´´ a zacen kusat a skakat do noh..

dedy

anjelicek, s vycvikom mozem poradit a pomoct, napis mi mail na denysa.b@centrum.sk
cloviecik88, ked su psy male a neposluchaju, tak to neznamena, ze ked bude starsi tak "dostane rozum"
.
anjelicek, a to ma este len 4 mesiace, este len pride do puberty, ked mnozstvo psov "zabudne" co sa v detstve naucili :)

lenka22

hlavne si musis nachystat daku hamku - nas dostava piskoty, za tie by aj zapredal majitela :))) a za cokolvek co spravi dobre mu hned dat piskotku. a ucit postupne, pravidelne a casto opakovat. Nas dokonca chodil na vycvik k jednej slecne, bol tam mesiac a je ako anjel - aj ked este obcas von nepocuje a robi si co chce. Voditko nam nikdy nehryzol, a aj pri nohe pekne chodil... chce to hlavne trpezlivost a bude to milacik vas vsetkych...:)))

fifo29

Ahoj aj ja mam skoro 2 rocnu labradorku a poviem ti este mas co robit . Tieto psiky sa zacinaju ukludnovat uplne az okolo 2,3 rokov. Moja sa pomalycky uz ale to k tomu uplnemu je daleko. Inak od tej hravosti detinskej myslim tak do roka by to malu ustupit ale inak ona je cely zivot hrava. A ucenie je velmi tazke neije to vlciak treba viac pozornosti a velakrat opakovat .Vdacna odmena piskota ale nie vzdy pozor!!!! len ked si to zasluzi a este lepsi je aport ktori si obluby ale tieto psiky sa zacinaju profesionalne ucit az okolo 2 rokov . Keby nieco ozvy sa na moj mail fifo29@centrum.sk

cloviecik88

Zdravim, anjelicek. Mam tiez psa. Psy, ako sam vies, ked su male, neposluchaju. Mam tiez psa. Vycvicil som ho sam. Je skvele, ze uz si vie sadnut. Povel zostaň som ho naucil tak, ze som mu dal obojok i voditko a priviazal ho o strom. Zadal som povel "sadni" a nasledne povel "zostan" so zdvihnutou rukou, dlan smeruje ku psovi. Zacal som pomaly ustupovat a stale som hovoril "zostan", aby sa mu slovo lepsie vpecatilo. keby aj chcel ist ku tebe, nemoze, lebo je priviazany. Treba zotrvat, neustale ho motivovat a chvalit i za menej vydarene pokusy. Nakoniec tento povel pochopi. Drzim palce