Artroskopia kolena

Darwin44

Zdravim, som hrac basketbalu ktory mal pred rokom urobenu artroskopiu. Islo len o obrusenie bocneho menisku. Po asi 4och mesiacoch pocas uz basketbalovej sezony som zacal pocitovat v mieste kde bol urobeny vnik do kolena bolesti ktore sa zo dna na den stupnovali. Bolo mi ortopedom vysvetlene ze je to preto lebo jazva (po artroskopii) ako taka je nepruzne tkanivo a tym padom v tom danom mieste je vyvijany vacsi tlak na chrupavku. Vsetko to dava zmysel. Otazka znie, da sa s tym nieco robit??? Podstupil som rehabilitacie ale nic nepomohlo a bolest stale citim. Vela krat velmi intenzivne. Bolo mi poradene aby som sa snazil si ju nevsimat ale to je nemozne!!! A navyse ma to dost limituje ako hraca basketbalu...vie niekto poradit co s tym?

misha123

ja som tyzden po operacii kolena ale bolesti mam nenormalne teš sa!!!!!!!!musim ist k lekarovi a bojim sa lebo ho mam cele opuchnute a asi mam v nom vodu vo štvrtok ti napišem čo bolo papapa......

simona

ja som mala artroskopiu vcelkovej anesteze.....necitis nic akurat po prebudenii...bolet toboli ale dalo sa to vydrzat,ale mala som aj lieky taqze ajpreto....neni to nieco strasnee akurat mna bolela hadicka pri vyberanii...teraz je to poriadku...len je tazke stym hybat lebo to pobolieva a treba ist nato postupnee

lulik

bola somdn dnes na ortopedickom vyšetreni
a objednali ma k fulkersonovej op. Na internete som nič nenašla bližšie o tejto operácii. Asi lekár nesprávne napísal názov. Ak niekto vie o čo sa jedná prosím o vyjadrenie. Ďakujem

renata41

Ahojte :o))
Chcem vás niekoho poprosiť o informácie .Bola som na magnetickej rezonancii. Mam už rok problém z kolenom. Počuli ste niekto alebo mali názov diagnózy „Gangliom“ Mam to na kolene. Ma niekto skúsenosti z týmto? Poprosím kohokoľvek o radu. Ďakujem.

suro

Ahoje. Lenka, v ten den som este chodit určite nemohol. Ale na tretí deň som uz chodil bez barlí, ale to som este krýval a trocha to bolelo. Teraz som dva týždne po operácii, chodím normálne, ale chodím na rehabilitáciu, cítim este trocha tlak v kolene, uz dvakrát mi ťahali vodu. Cokoládka u nás to robia v celkovej, je to podla mna lepsie ako v lokálnej. Som počul, že niekde to robia aj tak, ze omŕtvia polovicu tela. Takto som sa zobudil uz oblečený v posteli a poobede som išiel domov.

lenka valkova

ahojte, mna caka artroskopia kolena teraz 27.10,pretoze mam poskodeny meniskus uz 3 stupna. takze dufam, ze mi to dopadne dobre. ako dlho ste museli pouzivat barle? a ako dlho ste asi boli v nemocnici- presnejsie ako dlho ste tam mali byt...? vedeli ste uz v ten den normalne chodit?boooze, tak sa bojim :-(

martin :-)

Cafte vsetci artroskpiaci!ma niekto nejake tipy na regeneraciu po artroskopii.napr:mast,vodoliecba,cvicenia atd.som 2 tyzdne po oeracii,zatial je to v pohode ale dobre rady vzdy pomozu.dikes

suro

Dnes som druhý deň po artroskopii kolena a hojenie pokračuje vcelku rýchlo. Včera som sa nemohol pohnúť bez barlí, ťažko som si sadal, vstával. Na druhý deň po operácii už ohýbam kolenom, pohybujem sa už aj bez barlí, aj keď ich ešte potrebujem. Zo dňa na deň sa cítim lepšie.