Silne menstruacne bolesti

Príspevok v téme: Silne menstruacne bolesti
estianka

ahojte...mam velmi nepravidelny cyklus a ked uz raz dostanem menzes tak mam neznesitelne bolesti v podbrusi:(
nepomahaju ani horuce obklady ani 4ibalginy 400vky naraz proste nic...
gyn. vravi ze je to normalne ze sa to casom samo upravi...lenze ono sa to neupravuje a strasne ma to trapi..
neviete nahodne ako sa toho zbavit?
dik

redka

Skuste uzivat pupalkovy olej v kapsliach, yam, maca a pod. Aktualme citam, ako mozno tieto bolesti zmiernit az odstranit suplementovanim horcika ktoreho mame asi vsetci nedostatok... Mozete ho brat ustne ale i transdermalne tak ze si jednoducho z destilovanej vody a chloridu horecnateho vyrobite tzv magnesium oil a tym sa budete natierat... Chlorid horecnaty kupite napr na pgchem... Viac si nacitajte na nete pod heslom magnesium oil napr. Tu www.foodrenegade.com

Cicamica9551

Ja som dva roky po cisárskom, tiez mam nepravidelný cyklus no tie bolesti su take jak tesne po pôrode vôbec neviem sa ani pohnúť, tiez som bezradná lenže mam malého syna a musím sa držať .. Tiez mi nezaberá nič , mozno trochu mi pomohol čaj kamilkovy ale tie kŕče som mala aj tak a este väčšie:-(( nuž musíme len pretrpieť ...

Laila Blanca

Baby, len neuzivajte IBALGIN. Najhorsie co mozete pre svoje telo urobit. Ja som sa dnes rano zobudila s menstruaciou a hroznou bolestou brucha. Mozno to znie komicky,ale moj priatel mi poradil, ze je na to dobra skorica. Tak som si zobrala vacsi hrniec, dala do neho varit vodu, hodila do nej dve stocene korky skorice a pridala aj trochu mletej. Ked voda zovrela,dala som do nej luhovat matovy caj. A potom som pila a pila. Bolest nezmizla uplne, ale krce povolili na stav, v ktorom som uz spokojne vedela existovat aj bez tabletky. Tak dufam,ze vam moja rada aspon trosku pomoze.

sabika

Babenky, zbytocne sa nenapchavajte liekmi, zatazujete si pecen. Velmi dolezita je strava, vela ovocia, zeleniny, vlakniny, obmedzit muku, vylucit mlieko a cukor.
Z prirodnych zdrojov je velmi dobry cajik z alchemilky a odporucam este viac pupalkovy olej, ten je super na vsetky "zenske veci", mam s nim velmi dobru skusenost - pozrite tu: -odkaz odstránený-

petinnnka01

Ja pouzivam Flector v prasku, mama neni spokojna bo je to moc silne ale pomaha :-) bohuzial.uz je to.na predpis.cize tazko sa mi.to.zhana. Pomaha welmi. Ale POZOR je to asi.najsilnejsi liek aky som.kedy mala.
Alebo vyskusat ist do sorchy a horucu vodu pustat na podbrusko ako sa roztiahli cievy tepny ci co to je :D
Alebo si napustit flasku horucou.vodou a prilozit si na podbrusko alebo nieco horuce :-)

AlisonWolf

Nechápem, ako nejaká gynekologička môže odporúčať dlhodobé užívanie ibalginu pri menštruácií(resp. pred ňou). Mne to tá moja vyslovene zakázala a dobre urobila...

akinom007

zuzi48/ tak to teda vyskusam. akurat mam na sebe odskusane ze vseobecne od B vitaminov mam zvysenu chut do jedla a to si teda neviem predstavit lebo kazdy mesiac 14-10 dni pred menstruaciou doslova zeriem:) vzdy mam 2 kg navyse :)

zuzi48

Ahojte! Tiez som mavala velmi silne bolesti, parkrat som musela odist zo skoly/ z roboty. Velakrat za bolesti moze aj stres a nedostatok pohybu. Mne napr. gynekologicka poradila uzivat uz od 10. dna cyklu Tiamin (vitamin B1) a naozaj, ked ho nezabudam brat, mam minimalne bolesti. Ale vam moze insie chybat, treba sa opytat...

ivi....

mne zenska poradila uzivat ibalgin uz tri dni pred menzesom.ked prichadzaju prve krce,bolesti.lebo vraj ked uz ten krc dostanes tazko sa ho zbavis a ani lieky od bolesti nezaberu.mavam bolesti uz tri dni pred tak preventivne uzivam .sice mam bolesti ale mozem ist do prace v pohode.tiez mavam neznesitelne bolesti.tento mesiac tri dni.ale som nebrala ibalgin pred lebo som nemala ziadne bolesti vynimocne.ale ked uzivam tak pomaham.tak skuste.tiez je dobry caj z alchemilku zacat pit par dni pred a pocas menzesu.