TEST !!!! PISTE !!!!! RNG PIS AJ TY !!!!

Príspevok v téme: TEST !!!! PISTE !!!!! RNG PIS AJ TY !!!!
redsun

ahojte chcel by som nieco dolezite vediet bol som na teste lebo sa robil na skole KRVNY OBRAZ tak som siel spravili mi ho zistil som ze CUKOR V KRVY SOM MAL 5.60mmol/l a norma bola 5.60mmol/l ci je to dobre alebo zle lebo je to na konci normy a po druhe ze mam malo dobreho cholesterolu ze norma je nad1,2mmol/l a ja som mal len 0,832 ako ho mam zvisit???co mam jest aby mi stupol ???a este mi merali tlak prve ked mi zmerali som mal 140/90 povedal som ze je to zo stresu ze ked trosku posedim tak bude lepsi na druhy krat som mal 130/80 ale mi vraveli ze na moj vek je VYSOKY mam 19 ??????? poradte mi dakujeeem pekneeee

RNG

zda sa mi, ze som uz na to napisal.Asi to nepreslo...
Normalna hladina cukru je na prazdny zaludok aspon 10 hodin po poslednom jedle od 4.4 do 6.4 mmol/l(80 do 120mg/dl)
Inac sa moze pohybovat az do 3.3 a 13,3 doslova z minuty na minutu po jedle.
Samozrejme je dobre, ked tak blaznivo neskace, to svedci o dobrej regulacnej cinnosti pankreasu(inzulin) a pecene(tvorenie cukru z bielkovin)
Co sa tyka tlaku, ten sa moze menit 20 aj 40 mm, ortuti pri strese, nervozite atd.Takze ho treeba merat viackrat a hlavne doma v klude, lebo niektori ludia naju stress z lekarov.
Cholesterol dostasvas v potravinach ale vyse 80% sa tvori z prebytocnych cukropv v tvojej vlastnej peceni. Takze sa da regulovat hladina v krvi dietou a to hlavne nejedenim tolko cukrov, specificky fruktozy, ktora ide skoro cela rovno do pecene a meni sa na tuky(triglyceridy a tukovo bielkovinne zluceniny=cholesteroly.
Vyroba cholesterolov v peceni sa da ovplyvnit policosanolom, vytazkom z listov cukrovej trstiny(10-40 mg denne) ktory zvysuje HDL trochu ale hlavne znizuje LDL znacne.