SIKANUJU MA

Príspevok v téme: SIKANUJU MA
lucya

Ahoj,v septembry idem na strednu,ale hrozne sa toho bojim.Som skor hanbliva a neviem sa zaradit do kolektivu.Ak sa snazim s niekym zoznamit moc mi to nejde ,vzdy sa tam citim trapne alebo nieco trapne spravim. V skole mam len velmi malo kamosov (3)ak sa s niekym zoznamujem a som aj s kamosmi tak s tym \\\"cudzincom\\\" ; v pohode komunikujem ,ale ak som sama vzdy z toho vzide nieco trapne.Pred mojimi kamosmi som ako normalna baba v mojom veku ,dokazem sa pri nich odviazat a stale o niecom kecam.Spoluziacky sa so mnou bavia len ,ked odo mna nieco chcu,dobre sa ucim a oni to vyuzivaju.Ja spprosta im to dovolim,lebo neviem povedat nie-nechcem si spravit dalsie problemy.Vsetko by bolo este OK ak by neexistovala telesna.Som total drevo aj ked sa snazim.Ja proste za to nemozem.Naozaj sa snazim ,ale jednoducho mi to nejde.Nasa trieda je asi najsikovnejsia co sa tyka sportovania na skole.Ked hrame basket alebo neaku skupinovu hru,casto druzstvo , v ktorom som ja prehra.Potom si ,vsetky baby na mne vylievaju zlost.Baby ,ktore zistia ,ze su s
o mnou v druzstve odmietavaju cvicit.Hovoria o mne ,ze som j*bnuta atd...Vzdy,ked sa konci telesna,tak v satni potajomky placem,obcas,ked som na dne, myslim az na samovrazdu ,ale nebola by som toho schopna som na to moc zbabela a oni mi zato nestoja.Viem,ze to asi do zdravia nepatri,ale ja som to potrebovala dat zo seba von...

majka_

Lienka27: mozno si ty jedna z tych uciteliek, ktorym na ziakoch a ci su sikovanovani alebo nie zalezi. ale poviem ti, co sa stalo mne. na zakladnej skole asi v 5. rocniku ma 2 spoluziaci verejne i pred triednou ucitelkou sikanovali. a to vselijakym sposobom (urazky, nadavky, ohovaracky...). raz sa pamatam, ze prisla zastupovat triedna literaturu a mali sme citat nejaku basen o zvieratach ci zverinci ci co to bolo. dala ju verejne precitat mne, co by mi ani neprekazalo. ibaze boli tam slova "ten zver som ja a byvam... (uz neviem kde)" (nepamatam priblizne, ale asi take daco). spoluziak na to utrusil poznamku, ze hej, si zviera a byvas... (adresoval to mne). cela trieda vybuchla od smiechu a ucitelka sa zacala rehotat, jakeby povedal daco vtipne. normalne mi bolo do placu. a ked som prehovorila mamku, aby ma dala na inu skolu (okrem toho ma bili, ublizovali... proste mala som zdravotne problemy a tak som dopadla), tak sa pytala na konci roka triedna, ze kto odchadza prec (mal spoluziak odist, ale napokon zostal) a ja som len tak potichu povedala spoluziacke, ze odchadzam ja, lebo je to uz hruza. v tu ranu triedna kukla na mna s usmevom od ucha k uchu, ze len nech tak nehovorim, bo napokon skolu skoncim na tej skole, kde som. a trieda cela zatlieskala, ze konecne idem het. a triedna sa ma ani nezastala.

iny pripad bol, ked som prestupila na druhu ZS. tam som uz mala kamaratov medzi dievcatami i chlapcami, i ked to nebolo nic extra (bala som sa nadvazovat vztahy po tom, co som zazila), tak tiez sme tam mali takych par dievcat, co ma velmi nemuseli, ale ked sa to triedna dozvedela (trosku ma to zahanbilo, som sa citila trapne), tak povedala v triede (ked som tam bola), ze si take nieco nepraje, aby som bola sikanovana a odvtedy som mala svaty pokoj.

toto ti pisem, lebo si povedala, aby sa to triedna dozvedela. ale vidis... nie je triedna ako triedna. a pritom na prvej ZS som sa zle neucila. ale tak co uz. a teraz, ked sa pytam dajakych kamaratov, ze co na tu prvu ZS chodili, ze aka bola dalej ta "moja triedna", ta hovoria, ze je sprosta, ze sa nenormalne hnusne sprava k ziakom... nenavidia ju.

medusa

Nechcem vám brať ilúzie ale na strednej to takytak nemusí byť rúžové, tam zákernosť a šikanu vedia doviesť do dokonalosti,lebo čím sú starší tým viac im to páli aj na zlé.

lizsa33

ja mam podobný problém...niežeby som sa citila uzavretá a utiahnutá, v spoločnosti dobre známych ľudí som živá a veselá, len v novom prostredí - v tomto prípade v novej škole - som možno trochu tichšia. učím sa dobre, hoci nie som jediná v triede, bifľoška som automaticky ja. tak to bývalo aj na zš, ale mne stačilo pár ľudí s ktorými som sa bavila a nevšímala som si ostatných. vždy som si myslela, že mi je to jedno, ale teraz som sa nad tým pozastavila. mala som zo seba dojem, že už sa správam ináč ako na zš, možno viac v uvoľnene v novom prostredí ako som zvykla predtým a aj tak som vždy tá, ktorá sa doma učí celé hodiny, čo je bblosť a potom musím počúvať sprosté narážky niektorých spolužiakov. je možné, že aj "vyzerám" ako bifľoš napr. preto, že nosím okuliare?? v triede máme veľa inteligentov, ktorí maju skoro same jednoty, no tí sa napr. inak obliekaju a tak, takže nech by už vedeli uplne vsetko, vyhli by sa urážkam....

Avantasia

pozri nemas sa preco podcenovat. ved to oni opisuju od teba. oni stale nieco potrebuju od TEBA. si sikovnejsia a zodpovednejsia,to je vyhoda v zivote. postav si hlavu a nedaj sa

ShaulaThalit

Lienka21, ja som sa mojej triednej už v krajnom prípade zdôverila. Tvárila sa tak ochotne, ľútostivo a keď som v škole chýbala, tak ma v škole rozoberala pred triedou, že mi treba pomáhať, že prežívam ťažké obdobie... Vtedy som chodila na psychiatriu a každý sa mi smial, že som vadná, pošahaná.
Niekedy je to lepšie pretrpieť, ale myslím si, že správny oedag=og to bude riešiť diskrétne... Nie verejne ak sú v triede veľmi obmedzení ľudia.

ShaulaThalit

Viem, že je to divné povedať, ale keď tak čítam vaše príspevky, teším sa, že je tu viac takých, ktorý mali s týmto skúsenosti...
Na Zš som bola obľúbená až do chvíle kedy som nezačala mať bulímiu. Vtedy som sa utiahla do seba, prestala so všetkými komunikovať a oni mi to vracali spätne takisto. Ale bolo mi jedno, čo kto mi povie, nerobilo mi problém niekomu povedať že je debil, ale viete, keď je niekto debil a poviete mu, že je debil, tak si myslí, že debil ste vy. A nie on.
Teraz som na strednej, tiež ma spolužiačky ohovárajú, a ja ich dlabem. Nedovolia si na mňa a ak aj niekto povie na mňa poznámku, ja mu ju vrátim tak, že ho to mrzí... a viac si nedovolí. Stačí ak dáte druhým najavo, že si nencháte strať na hlavu aj keď ste takí alebo onakí...Oni to pochopia...

lucya

tak vam dakujem za vsetky rady ,skusim byt trosku sebavedomejsia a budem im hovorit svoje nazory a ak by sa to nepodarilo tak sa to pokusim neako vydrzat este tych par mesiacov do konca 9 a dufam ,ze to bude na strednej vsetko OK

lienka27

Ahoj Lucka Som učiteľkou na základnej škole a tento problém medzi žiačkami poznám Zdôver sa prosím ťa triednej učiteľke alebo nejakej učiteľke ktorej dôveruješ AK máš 14 rokov môže na dané osoby podať trestné oznámenie za šikanu Držím palce

sida

Tebe len nemá kto povedať, že si šikovná. Si mladá, úžasná, s dobrým srdcom a strašne šikovná. (ukáž mi človeka, čo je nadaný na všetko...nenájdeš). Tvoja nevýhoda je v tom, že si v kolektíve, ktorý nevyhovuje tvojím nadaniam. "Kašli" na to, že niečo nevieš. Byť v škole je veľmi ťažké, dnešné deti (tak ich nezvem, lebo ich správanie im neprislúcha slovo mládež) sú neskutočne protivné, chýba im ohľaduplnosť a pochopenie. Netráp sa nad tým, že je niekto vôl. Práve naopak, váž si seba a svoje správanie - cítim, že si fajn, len trpíš tým, ako sa k tebe správajú. Počkaj trošku dlhšie, na strednej to také nebude. To, že máš málo kamarátok tiež nevadí, niekto potrebuje 50 a niekto 2-3, ale dobré. Nie si sama. Len trošku naber odvahy a sebavedomia, to ti chýba, lebo ťa stále niekto ponižuje a cítiš zle. Skús si prečítať knihu od Aleny Zeľovej Vybrané kapitoly z psychológie. Je úžasná, spožnáš v nej samú seba. Je to ale kniha pre doplňujúce pedagogické minimum, tak neviem, či ju tak ľahko zoženieš. Ale hlavu hore a hlavne sa netráp....

mariah

Ked som bola na základke patrila som k tým sikovnym utiahnutym deckam. Nie ze by som bola taka utiahnuta aj v sukromi, proste mi spoluziaci "nesadli" a nemala som sa o com s nimi velmi bavit.Mala som tam 3 "kamaratky" lenze mi casom strasne zacali zavidiet ze som sa dobre ucila, vyrastla som do krasy, mali sme vzdy dost penazi atd. a zacali mi ku koncu skoly robit zle. Tazko som to znasala. Po rokoch sme sa stretli uz ako dospele, su z nich uplne vymlete chudery a ja som to daleko dotiahla a zavidia mi vlastne dodnes.Ale teraz to berem ako zadostucinenie lebo kazdemu sa vsetko zle vrati,aj dvojnasobne.
Stredna skola nebola tiez ktovie co, ale odkedy som isla na VS a do prace, tak som "uplne ina". Teda som vlastne rovnaka, len ma ludia inak beru pretoze teraz mi nezalezi na tom co si kto mysli. Mozem si zariadit zivot po svojom a som o dost spokojnejsia.
Velmi ti drzim palce aby si sa na strednej mala lepsie, neboj sa prejavit, nenechaj si skakat po hlave, nie si o nic horsia ako ostatni a kazdy vynika v niecom inom. Ty si mozno drevo na telesnej ale kolko z tych spoluziacok ma zas kopec inych nedostatkov.