Milosrdne klamstvo, ano ci nie?Vo vztahu,poradte

Príspevok v téme: Milosrdne klamstvo, ano ci nie?Vo vztahu,poradte
kukurica

Ahojte, bola by som vam vdacna za radu. Pred par rokmi som zila chvilu v Prahe. Tam som sa zoznamila s jednym muzom a chvilu sme spolu chodili,ale kratko. Boli sme vsak velmi dobri priatelia a sme zistili,ze viac nam to funguje ako kamaratom. Potom som sa vratila domov a spoznala terajsieho priatela. Velmi sa mame radi, ale vzdy ked moj ex sa vrati pozriet rodicov, vzdy sa radi stretneme a ideme na kavu, stale spolu dobre vychadzame, pokecame. Moj priatel to vsak velmi zle znasa. Nevie pochopit, ze byvali mozu ostat skveli priatelia bez toho,aby nieco spolu mali. Ja som mu nikdy netajila,ze sa s nim idem stretnut. Ale on po tom je vzdy tyzden bez nalady, tak rozmyslam,ci mu mam klamat o tom radsej, ze idem von s niekym inym. Nikdy som mu neklamala, ale rozmyslam, aby sa ZBYTOCNE nenervoval,ked nieje dovod.Poradte,dakujem

andy

Ja sa tiež stretávam aj s druhými bývalými, neboli to také vzťahy, na ktoré sa nezabúda. Aj milule mi jeden volal, či neskočíme na pohárik, že má nejaké novinky, tak som sa s ním dohodla, priateľovi som zavolala, že tam idem (poznajú sa), doma som mu porozpávala, čo má nové a pohoda. Veď to už je preč, nehrozí návrat, práveže si myslím, že je menšia šanca, keď sa raz rozišli, asi to neklapalo...Ale názory môžeme mať rôzne

kukurica

Praveze ja som to zazila, par m,ojich byvalych partnerov sa stretavali s byvalymi, aspon s tymi s ktorymi sa rozisli v dobrom a ostali priatelia. Zo zaciatku som sa trocha jezila, ale ked mi to vysvetlili, nemala som problem, vedela som s nimi komunikovat aj ja, uplne v pohode. Ak ma nejaky nestastnik podviedol, nikdy to nebolo s byvalou:)a ani s kamoskou

reee

ako sa hovori-nikdy nerob to,co by si nechcela,aby druhi robili tebe.keby mal ten tvoj za najlepsiu kamaratku svoju byvalu a ospevoval by ju aka je fajn kamoska,kolko mu pomohla,ako si rozumeju.myslis,ze by ta nechalo chladnu,kebyze s nou chodi von a ty ho zatial cakas doma?zeny ved s skuste trochu vzit do koze toho druheho.

andy

Moc by som sa s tým netrápila. Je to jeho problém, ty sa nemáš za čo hanbiť ani ospravedlňovať, proste neopustíš kamarátov preto, že máš vzťah. Bude si musieť na to zvyknúť. Keď nie, tak snáď sa k tebe ani tak nehodí

kukurica

No vad..chlapi tie nase vztahy s opacnym pohlavym nechapu. Ja som skoro nikdy nemala kamosky baby, aspon nie tie 'najlepsie'. Od malicka som sa kamaratila s chalanmi, moji najlepsi kamarati a doverni priatelia su muzi. (vacsinou maju priatelky, manzelky) ale moj priatel si to nevie predstavit, ako je mozne mat taky vztah s opacnym pohlavim,leboto nepozna. a mysli si,Ze urcite ma vsetci chcu:)ja sa snazim podobne ako ty, zoznamit ich, a hovorit mu take veci ale nie vzdy to pomaha

andy

Tak sa mu to snaž vysvetliť tak, ako tu, ak ťa má rád a je inteligentný, pochopí a časom mu to aj prestane vadiť, keď zistí, že na vašom vzťahu sa nič nemení. Ten môj s tým stále nie je vyrovnaný (asi preto, že bývalý by ma stále chcel naspäť), ale keď sa s ním stretnem, tak mu potom rozprávam, aký je šťastný, že má priateľku a také pikošky, po ktorých nemá mať prečo pocit ohrozenia

kukurica

Ved prave, ako vravi andy. Pride mi to voci nasemu priatelstvu nefer, aby som zahodila vsetko len koli bezdvovodnemu ziarleniu. Prezili sme spolu vela (este ako nalepsi priatelia), vela mi pomohol, vela tazkosti sme zvladli. Vzdy sme si rozumeli ako dvojicky, ale nikdy sme sa "nemilovali",no svojho priatela lubim nadovsetko,mozno aj prave preto ze niesme uplne rovnaki:)S ostatnymi byvalymi sa nestretavam,aj ked sa obcas ozvu a zavolaju na nejaku kavu, nemam dovod. Ale toto je uplne ine a o to viac ma to mrzi. Lebo by to nepochopil. A ja som ich uz zoznamila, boli sme raz vsetci sadnut.

andy

Ja si myslím, že také kamarátstva existujú, nevidím na tom nič zlé, nebola by som proti, aby sme sa stretávali všetci traja, ale oni dvaja nechcú. A môžeš mi veriť, že na tom nič nie je, veľa rokov sme boli spolu, veľa rokov odseba a jasné, že sme hneď po rozchode neboli kamaráti, ale po čase áno a vždy mi pomohol, keď som niečo potrebovala, tak prečo by som ho teraz mala ignorovať? Lebo mám priateľa? Aj to je sebecké, nie?

Verka

..ludkovia na tomto priklade je vidiet ze nie je az take jednoznacne ci existuje tzv.kamaratstvo medzi muzom a zenou..doba je pokrocila ale zda sa ze nikto z nas to tu nemoze potvrdit...ked su dvaja single a len sa kamaratia tak ok.,ale akonahle vznikne nieco taketo o com sa tu pise tak uz to prestava ma kazdy pochybnosti alebo vycitky a tak..chapete?