Ako vlastne vznikaju jazvy po akne?

Príspevok v téme: Ako vlastne vznikaju jazvy po akne?
bambulka15

prosim vysvetlite mi to niekto...ja som si vzdy myslela, ze jazvy po akne vznikaju drastickym vytlacanim ci uz doma alebo u kozmeticky. a preto sa vzdy na seba hnevam ked si nejaku vyrazku vytlacim.ale moj priatel mi tvrdi, ze vyrazky sa naopak maju vytlacat, pretoze tym, ze tam je hnis odumiera koza naokolo a vytvaraju sa jazvy.tak ako to vlastne je?maju sa vytlacat alebo nie??

farmaceutka

Moja znama dermatologicka na akne vravi-cistit, cistit, cistit (tym sa mysli vytlacanie). Ale samozrejme vydezinfikovanymi rukami s papierovym obruskom namotanym na prsty, opatrne a bez prehnaneho stlacania, ale najlepsie nechat vycistit u odbornika.

jajka001_

vyrazky sa nemaju vytlacat len cistit, prave tym vytlacanim a stlacanim pokozky sa poskodzuje tkanivo, treba to nechat zahojit a nechytat to.

lll

ahoj,ja sa do toho neak odborne nevyznam,ale myslim si ze by sa vyrazky rozhodne vytlacat nemali a ak ano tak pri vysokej hygiene!ja som si dva roky vytlacala vyrazky,teraz si ich nevytlacim aj ked mam velku,v strede cela,neako to vydrzim...teraz ked si nevytlacam ich mam o 3/4 menej vyrazok