Mykoza pred kazdou menstruaciou

Príspevok v téme: Mykoza pred kazdou menstruaciou
akinom007

Uz som z toho uplne zufala, mozem robit co chcem aj tak vzdy tyzden-dva dostanem pred menstruaciou mykozu. Ako tomu predist?
Hak som vysadila je to uz rok co ju neberiem. Tanga som prestala nosit, pohlavny styk mame s priatelom len s kondomom, preventivne beriem CANDIVAC a na radu lekara si VZDY uprostred cyklu a po menstruacii dam 2-3 cipky Floragynu albeo Gynocpas.

sante1977

Poviem uprimne, ze ja som uz asi aj rezignovala a zmierila sa pomaly s tym, ze sa toho nezbavim (mozno po porode?), ale trapi ma, ze ked sa milujem s priatelom bez ochrany, ma problemy aj on - hned sa mu vyhodia take male bolestive vyrazky (resp. trhlinky) na zaludi a na nasledujuce 3 tyzne mame po sexe. A najhorsie na tom je to, ze by som chcela uz aj babo, ale s ochranou to asi nevyjde, co? A priatel sa potom bez ochrany milovat nechce... :-(

akinom007

sante1977/ ved co sa tyka stravovania tiez biele pecivo som vylucila uplne aj ked nikdy som nejedla viac ako jeden roztek denne, ale uz ani to+ jogurty to jem dene, zelenina, ovocie, sem tam sladkost teraz ani to nie. tie jedla ktore pisu v protikvasinkovej diete -vacsinu z nich ani nelubim.
ja som tiez skusala uz vsetko mozne, teraz cadivac a nic z toho.
A s tym mas rpavdu niektore baby s tym nemaju problem vobec ine stale.

sante1977

Ja biele pecivo nejem vobec, len celozrnne..sladkosti naozaj minimalne, stale jem jogurty, probiotika, kupila som si aj caje a pripravky z aloe vera...napriek tomu sa toho tiez nedokazem zbavit. Mnohi tvrdia, ze to nie je o lieceni nasledkov vo forme clotrimazolu ci macmiroru, ze treba najma zmenit zivotosparvu a zivot. styl, ale ja uz zdravsie zit nedokazem, tak fakt nechapem, preco to jedny zeny maju a druhe o takomto probleme nic netusia a nemusia sa o to ani nijako zvlast snazit! :-(

akinom007

sante1977/ ja uz som uplne zufala , v nedelu som si dala tu jendu cipku od Canesten , pomaly prestava vytekat, tak som zvedava ci budem na tom lepsie, zriekla som sa aj sladkosti, bieleho peciva..jem stale candivac...po liecbe si este dam Floragyn....
ale ako sa poznam ono to zaberie, ale po par tyzdnoch som zase v tom...

sante1977

Ano, aj ja sa opat vraciam k vlozkam, aj ked je to pre mna strasne obmedzujuce a nepohodlne, ale tiez pokial nemusim, tampon si nedavam. Ale tirz sa mi moc nezda, ze by to pomohlo... :-(

akinom007

sante1977/ vies co ja som obmedzila aj pouzivanie tamponov davam si ich co najmenej aj tak to nepomaha...tak na to kaslem dam si raz vlozku raz tampon podla toho kam idem co mi je pohodlnejsie

iva20

ja som na tom s mykozami tak isto, mne poradila gynekologicka kupit si v lekarni Lactobacily (také tobolky, 2x denne jednu prehltnut)a naozaj to zabralo, po par dnoch sa to vytratilo a kym som to uzivala bol pokoj aj pred menstruaciou, predtym som mala tiez rozne maste a cipky ale to vzdy pomohlo len na chvilu

sante1977

Ja som na tom podobne ako akinom 007...HAK som nikdy nebrala, tanga nenosim uz pol roka, nohavicky len bavlnene, obcasne pouzivam pripravky na intimnu hygienu, inak len cista voda, jem probiotika, maso a cukry som nikdy moc nemusela, snazim sa stravovat zdravo...preventivne uzivam CANDIVAC, aj FLORAGYN, napriek tomu sa mykoza neustale vracia. Gyn. mi robila kultivaciu a je to CANDIDA!!! Nenavidim ju a chcem sa jej zbavit. Nadobro!Uz som skusala naozj vsetko a potom ma napadlo, ze kde je asi problem. Pouzivam tampony pocas menstruacie a obavam sa, ze to je ta chvila, kedy sa Candida vzdy znovu a znovu rozvinie...Preto sa chcem opytat, baby, ktore mate problem s mykozami, pouzivate tampony alebo vlozky?

hmmmmmm

prehliadka vsetko v poriadku nic mi nenasiel pekne mi spravil ultrazvuk secko mi poukazoval kde je co a tak :) jaj strasne je dobry ten doktor vobec som sa nebala...ale ziadne vytery mi nerobil ani nic ale uz mal v karte ze som mala raz mykozu...ale nepytal sa na nic take tak ani nebol cas sa o tom bavit.ece by ma HAK napchal a to nechcem