preplachovanie nosa slanou vodou

Príspevok v téme: preplachovanie nosa slanou vodou
kamoska

ORL lekar si nevie so mnou rady, stale mam akoby zapchaty nos, uz dva roky, stala som sa zavislá na kvapkách do nosa. Teraz mi známa odporučila, aby som si preplachovala nos slanou vodou, vraj to mam normalnu alergiu na niečo. Tak som začala a dosť mi to pomohlo. Preto som si dnes chcela kúpiť takú nádobku na slanú vodu - volá sa to sloník - ale skoro som odpadla, ked mi v lekarni povedali cenu - vraj 1000 Sk = 33 EUR. To fakt vsetkym sibe? vyzera to ako maly cajnik bez pokrievky. NEvie niekto poradit, cim sa to da nahradit? niečo lacnejšie? a akú máte vy skúsenosť s takýmto čistením nosa?

Monitaaa

ja som po operacii nosa a uzivam physiomer, tak isto aj pri nadche kedze predtym som mala tiez problemy s nasivinom a spol, ked som si raz striekla uz som sa toho nezbavila niekolko tyzdnov, od kedy pouzivam solne spreje, nepotrebujem nič ani nadchu uz nemavam. a tiez niečo podobne je aj nive na čistenie nosa pre deti

prieduška

Zaujal ma Váš prispevok. Tiež trpím už chronicky nielen upchatým nosom, ale neznesiteľnými bolesťami hlavy,ký si nevypláchnem hlieny, ktoré sa mi dostávajú z priedušiek do čelných dutín.CHcela by som vedieť správnu techniku preplacovania dutin.Tiež používam skoro všetky rozpoky ktoré sú vymenované. Ďakujem

RNG

spravcna koncentracia slanej vody na preplachovanie nosa je 0.9% soli tj 9 gramov(1.5 lyzicky) na liter vody.
Osobne ale mam radsej koloidnu striebornu vodu alebo roztok GSE, lebo tieto oba su podstatne ucinnejsie proti mikrobom.

sara

Ahoj,

Namiesto kanvičky sa dá použiť medvedík, v ktorom sa predáva med. Keď med zúžitkuješ, vypláchni to, urob hore väčšiu dierku, je to plastové, dá sa to používať, dokonca mám pocit, že to je lepšie než s tou kanvičkou...

alexa 222

Ja mám tiež roky problémy s dutinami, mám ich veľa krát operované aj čelové, robím si výplachy s vincentkou. Kúpim si v lekárni injekčnú striekačku do nej si natiahnem vincentku, zakloním hlavu a pomaly si vypustím vincentku do nosa. Je dosť slanná, ale mám si to robiť na odporúčanie ORL lekára z Blavy, kde som už vedená ako chronický pacient.

ajja

Jogini bezne praktizuju preplachovanie dutin slanou vodou a dooost vela rokov bez nadobiek a pomocok. Je to len zvyk. Pred nejakym casom som na nete nahodou nasla popis techniky tohoto preplachovania. Ale zabudla som www, skus pohladat alebo hladaj joginov

kamoska

Tak odkedy užívam physiomer tak už nepotrebujem vôbec kvapky do nosa. Som rada, aj keď to stále nie je celkom OK.A čo sa týka toho sloníka, našla som v katalógu Quelle taký z umelej hmoty, za niečo vyše 7 EUR a som si ho včera objednala. JAJA - ten prírodný prípavok je MOČ?

......

nieco podobne som aj ja zazivala..s maminou sme sa stali obetou na kvapky nasivin...uz mi to ppripadalo ze si ten zapchaty nos len domyslam a kazdy vecer automaticky potrebujem svoju davku...ked nam dosli kvapky sme si povedali ze to musime vyrzat..do praznej flasticky som si dala cistu vodu aby som mala stale pocit kvapkania...mamina kupila morsku sol v takom rozprasovaci tak pouzivam to.a nestazujem sa na to..