cakam malinke,ale...

Príspevok v téme: cakam malinke,ale...
safa

...ale priatel sa zblaznil. neveri,ze je jeho,pricom za celych tych 5 rokov co sme spolu som nikdy na ineho chalana ani nepomyslela,ani som sa s inymi bez jeho pritomnosti nestykala osamote, chodili sme von spolu a s jeho kamosmi..neviem co robit,on sa musel zblaznit,mozno to je obranna reakcia pred sokom z toho,ze cakam male..ale ako mi to mohol povedat??? =(((((

safa

ja neviem cim to je to jeho spravanie,ci tym ze ma nervy z prace a potom si to vybije na mne,ci co..vcera prisiel uplne kludny..a nevrvaim,on sa ziadnej prace neboji,takisto pozameta ked treba,poumyva alebo cokolvek proste,len ma hneva,ak mi povie,ze nic doma nerobim,a ja padam unavou..ale fakt,ked nad tym premyslam,povedal to 2x,a oba razy mali akesi trable v robote..lebo inac mi stale opakuje,ze si mam oddychnut,a ze ked mala spi,ze si mam lahnut aj ja..takze asi tak
lenka-dd trable so svokrou,ty tak isto,ja nemam chut moju komentovat =)..cim to je,to spravanie svokier? nie tym,ze sme im "vzali" synov? moj mato je najmladsi,nie su na tom tak isto aj vasi muzi? alebo ze su jedinymi synmi,alebo ja uz nechapem..moja mama ma jedinu dceru-mna,a k matovi sa sparav lepsie ako ku mne,a tak isto aj co sa tyka svagrin-k nim normalne,a moji bratia-buzeruje ich..
baby,ja uz vazne neviem co s tou nasou slecnou...stale odmieta flasu..je dost bojovna =))
lenka,a ty nahodou nevies,ako to je,co sa tyka polska..treba malej rodny list ked tam chceme ist,alebo jej nic netreba,alebo ako? predtym muselo byt dieta zapisane v pase rodica,ale teraz..a ak nahodou,neviete baby kde by som to mohla zistit?

lenuliatko

no a k tym chlapom:moj marek je asi taka dobra dusa ze nikdy namna s tymto nevybehol.ked som porodila vzal si dovolenku dva tyzdne a ostal snami doma pral zehlil varil,lebo to on vie uzasne lepsie ako ja.takze stym nemal problem.nato ako ho mama vypiplala je samostatny a nehnusi sa mu ziadna praca a nie je typicky chlap ze povie:toto su zenske prace a toto chlapske.proste vezme do ruk metlu pozameta umyje podlahu kupelnu.proste vsetko urobi.

aj ked som bola v nemocnici so zapalom trojklanneho nervu tak bol s malou sam doma a to bola malinka vtedy tak to zvladol uplne uzasne.malu som ale prestala kojit vtedy.nemohla som uz.

takze safa asi si musis dupnut.ak je to teda este aktualne :)

lenuliatko

ahojte baby joj konecne som sa tu dostala.
moja uzasna svokra sa knam nasackovala len co sme vylozili kufre z auta.lebo moj svokor odisiel do zahranicia na sluzobku kde mal ist aj marek ale presvedcila som ho ze nech ostane doma lebo ved sme len prisli a nakoniec dobre som urobila ze som ho presvedcila lebo svokra sa knam nasackovala ani neviem ako ju to napadlo.proste ze ona nebude doma sama ale ze chce prist knam.BOLI TO NAJHORSIE DNI V MOJOM ZIVOTE !a uz nikdy viac.moja svokra je des a peklo v jednom.neskutocne nieco.nemohla som sa k marekovi ano pritulit v noci od strachu ze nam vleti do izby a bude nas buzerovat ze co robime.do kelu ved je to moj manzel tak snad si snim mozem robit co ja chcem.s malou mi velmi pomahat nechcela.a ved aj naco ved ja som doteraz vsetko zvladala.no teraz mi pridavala roboty a roboty.nic za sebou neupratala a robila som jej sluzku doslova.ale uz ma dozrala a povedala som jej bud nech nerobi zlobu alebo nech sa zbali a spakuje.tak hned volala marekovi a marek jej povedal ze plati to co povedala jeho manzelka.
normalne som mala tlak 220.aj mi to prekrylo vsetky tie zazitky z ameriky .do frasa aj so svokrami.este teraz som vytocena.
ale bolo nam hrozne dobre.starali sa onas.byvali sme v takom byte velikanskom skoro v centre.marek chodil do prace a manzelka toho marekovho kolegu sa onas starala bravala nas na vylety.aj som si precvicila dobre anglictinu.

nestihla som si vsetko precitat o detickach vasich tak mi napiste v skratke ze co nove :)

jajka001

ako to neni problem ked varis navarit pre vsetkych, ked peries, tak aj jemu, upratovat musis vsetko tak ci tak. ale ta drzost, taketo nieco povedat. ty mas 24hodinove fušky. on pride z prace a moze si oddychnut.

jajka001

aj z mojho parkrat takato blbost vyletela ale vzdy som ho uzemnila...uz take nieco dlho nepovedal. a parkrat to bola vdaka mojej milej svokre, ktora doma sice ani prstom nehne zato ma plne usta reci :)

meggy10

no ja by som to mojmu netolerovala muz musi byt samostatny tak ako aj zena u nas to funguje tak ked je hladny si zaobstara tak aby nebol preco by som mu mala ja vyvarat a pratat a varit ked ja mam nastaropsti babatko preto som na materskej lebo sa mam on starat nie o muza aby vsetko mal pod nosom.

safa

no baby,ja som to skusila tak,ze ked som videla,ze mala chce papat,nedala som jej prsnik,ale flasu...som si povedala,ved ked je hladna,bude papat,a nie vymyslat..ale opak je pravdou..ta moja slecna radsej bude hladna,akoby mala papat z flase..sme sa natahovali hodnu chvilu,ale ked som uz videla,ze nepopusti a radsej bude kricat,tak som jej dala prsnik..a cumel nechce,napina ju,,papa kedy si zmysli,vobec to nema nejako presne..raz po 3 hodinach,inokedy po pol hodine,neskor po hodine,neskor po 2 hodinach..proste ako kedy..
mato vcera dosiel z prace a zacal-mala je naucena na rukach,prweco ju nedavas do postielky,nic cez den nerobis..tak som zacala ja-kazde prvorodene dieta sa z casti nauci na ruky,a inac,ja ju nenosim stale,len ked uz dlhsie place,tak ju vezmem,predsa ju nenecham hodiny plakat,cez den mi spi na gauci,posteli alebo kdekolvek ju polozim-ked nieco robim,.tak niekde pri mne aby som ju mala na dohlad,a nie ze budem vkuse utekat ci spi ci co,alebo v kociari(ako dnes-robila som poriadky vonku okolo domu,tak bola v kociari a spinkala)a v noci spinka v postielke,a ze nic nerobim ma tak nastval ze az-som mu povedala,ze po 1.-staram sa nam o babätko-je obriadene,nakrmene,prebalene,chodim s nou po lekaroch (aj dnes napr.), po 2.-je obriadeny aj on-ma vyprate,vyzehlene,navarene, a po 3.-povedala som mu-predtav si,ze aj upratujem,,, a ze ked to este raz povie,ze si to vymenime,ja budem chodit prec a jemu necham mliecko vo flasi, a nastriekam mu do kadejakych poharov,a nech ukaze co vie.. tak ma tym vytocil ze az..dnes volal,ze co mala u lekarky,a ako sa mam ja..tak som zvedava,ci si vsimne vsetko okolo domu,a aj ze ma oprate zas,poskladane,prichystane veci do roboty,prichystane veci pre znamych jeho,upratane,dieta obriadene a podobne..
aj vasi chlapi to robia? aspon niekedy? bo niekedy mam pocit,ze ked mato ma tie svoje dni,ze je taky blby len on..keby mal vzdy len tie dni,ked je zlaty..by som vela chcela,co? =))

dd

Safa, aj ja som parkrat Betku dojcila aj vonku..vzdy som nasla nieco, cim sme sa tak troska prikryli a bolo dobre..ale tiez to byvalo v peknejsom pocasi, ake bolo za posledne dni..mne Betka papavala tak cca kazde dve hodinky, takze to bolo celkom fajn..v lete ked bola malinka tahala aj kazdu stvrt-pol hodinku, ale to boli strasne tepla..a v porodnici mi ju tiez krmili z flasky, ked bola pod lampou kvoli zltacke, takmer cele dni a noci(nosili mi ju na dojcenie len cez den, co som si cez den odstriekavala mliecko, davali do chladnicky a v noci ked bola tam pod lampou, tak ju nakrmili z flasky..ale potom sme jej uz flasku nedali ani raz, teraz sa s nou hra :D)
a Mato, ked tak dojde za Tebou, ze co povedala jeho sestra, ze co mas robit a nemas robit, tak mu hlavne zdorazni, ze ho lubis a nechces sa s nim hadat, ale ze pokial je Chiarka v poriadku, spokojna a viete si s nou sami rady, tak na to nepotrebujete hory knih a "zarucenych", "osvedcenych" knizkovych rad..tak ako kazdy dospely, aj kazde dietatko je uplne ine, ma ine vlastnosti, charakter..a co plati na jedno dieta, nemusi automaticky platit aj na druhe a riadit sa len podla tabuliek nemusi byt zrovna to najstastnejsie riesenie..

meggy10

safa ty to mas este lahke ale ja muim letiet do skoly na taxiku 2eura mozem tam byt maximalne hodinu a letim naspat domov dalsie 2 eura niekedy ani na hodinu nemozem ist maly si tak zvykol ze chodi spat o 12 vecer a prespi celu noc a zobudi sa o 11 na obed. tiez mi nechce cumel napne ho z neho a ani flasu skusala som uz aj odstriekat a tiez nechcel a ani caj.ked si budes odstrekavat hned daj flasu do studenej vody a do chladnicky do 3 hodin sa to mlieko moze spotrebovat viac uz nie a potom musis flasu polozit do hrnca ktory je na sporaku s vodou a tak to mlieko ohriat a ked ti nechce flasu skus na striekacku ja som to uz tiez skusala ale maly mal iba z toho riadne nervy.

jajka001

ahoj safa, v porodnici, aspon teda u nas, davali nie z flase, ale striekackou priamo do ust. mozes si mliecko odsat,a dat do chladnicky. ale ja som to nikdy nerobila. tak detaily neviem.
ako casto papa? moj papal kazdu hodinu a pol, to bola fuška :) ale aj tak vzdy som ho brala so sebou, pripadne nakrmila, utekala co to vybavit, a vratila sa. sice nerada ale kojila som ho dvakrat aj vonku. ale to bolo pekne pocasie.