Farba Henna - ako na to

karmen77

ja mam zase skusenost,ze ked som davala tu citronku iba bez vody,tak vysledok bol svetlejsi,ale to bolo este v zaciatkoch,ako som zacinala cistou hennou farbit (bez indiga) cca pred 2 rokmi.iny vysledok mam ked pouzijem citron,iny ked citr.stavu a iny ked horucu vodu.ked pouzivam iba vodu,vysledok je tmavsi.

Juchu

Ahoj, ja som skusala akurat pred dvoma tyzdnami experiment - kedze sa nazory odlisovali - niekde pisali, ze horucou vodou zaliat a je to OK, niekde ze nedavat vodu iba citron - normalne studeny a je to OK...
- takze som si urobila dve zmesy - jednu hennu som zaliala tou citronovou stavou z plastovej flase (normalne studenou, nepridavala som vodu) a druhu som zaliala horucou vodou a vystavila som tam len kusok citrona (menej ako polku).. Vysledok? Okrem inej konzistencie a farby pred nanasanim, na vlasoch to bolo to iste - polku hlavy som si nafarbila jednou zmeskou, druhu polku druhou.. Aj ked sa mi zda, ze ta zmeska zaliata horucou vodou s pridanim kusku citronu farbila trosililinku vyraznejsie... Ale asi je to fakt jedno :) Je jedno kolko citronu, ci citrony alebo citronovu stavu z flase - rozdiel nevidno. Aj ked! Ta cast hlavy, kde som davala cisto citronovu zmesku ma omnoho viac svrbela, kym som to mala na hlave..

karmen77

ake mnozstvo citr.stavy pouzivate do henny?pouzivate iba citron alebo aj citronovu stavu vo flaskach?jeden cas som pouzivala tu vo flaskach,ale neviem,ci to bola dobra volba,lebo do tych flaskovych pridavaju aj "ecka"..

Mimi323

4ierna na blond vlasy?!! to si neviem predstaviť, ako by to chytilo.
Na tej stránke písalo, že čierna henna už nie je henna, ale je to čisté indigo.