radsej dievcatko

Príspevok v téme: radsej dievcatko
Leileen

Prosim, neodcudzujte ma skor ako si neprecitate moj "problem". Budem mat 26, planujeme babo..problem je v tom ,ze ked niekedy rozmyslam, co by som chcela mat, tuzim po dievcatku..neviem si predstavit, co by som s chlapcekom robila..nemyslim starat sa o...ale ked napriklad vyrastie trosku..chlapci mi pridu taki surovi,bez vztahu k mame..pripada mi to, ze skor sa osamostatnia, a ked maju okolo 6-7 stale sa len biju a nahanaju...Ja viem, ze zbytocne predbieham a , ze ked otehotniem(co sa dufam podari)tak asi sa moj postoj zmeni, a budem rada babatku aj ked to bude chlapcek..len ma zaujima, ci mal dakto s tymto problem, a ako to riesil,pridem si koli tomu nenormalna:(prosim len normalne nazory

dovenka

ja ta uplne chapem. ja som tiez prave tehotna, ale este neviem pohlavie, ale velmi by som chcela dievcatko. v nasej rodine su skoro same dievcata a tiez mam pocit, ze neviem, co by som s chlapcekom robila. a aj tie detske vecicky, tie dievcenske su vzdy take utesene, chlapcesnkych nie je az tak vela a su to vacsinou take pochmurne farby... uz aj meno mame vybrane a inak to to nase mimi nevolame ako dievcenskym menom. ani ziadne chlapcenske meno nas nenadchlo, keby daco. takze dufam, ze to bude dievcatko, lebo viem, ze aj ja budem sklamana.

myslim si

veru ...aj ja poznam plno dievcatiek vo svojom okoli - ze v tom rannom veku su ako certi - ako chlapci - a chlapci ako jemne stvorenia :-) velakrat je to opacne :-) hlavnenech je zdrave - tak ako to tu pisali pochopis ked porodis - netrap sa nad tym - pozri si jeden reflex a podla mna hned zmenis nazor - radsej 100 certov doma, ako by malo byt babo chore - aj chore dieta je dieta nemyslela som to tak - aby to niekto zle nepochopil - snad ma ty pochopis co som ti tým chcela povedat - napisat. Neboj, ci chlapec alebo dievcatko je to jedno ...

A aj neskor kedsa nad tym zamyslis ..... vp uberte a tak aj s dievcatami sije a poriadne - pri dievcati budes mat strach aby sa "nezopsula" niekde a u chlapca tiez - mas to jedno ..

quella

Vacsinou je to tak, ze ked zena chce silou mocou dievcatko, caka chlapca. Plno mojich kamaratok boli na tom podobne, aj ja :-) Teraz mam krasneho mesacneho synceka a vyzera rozkosne ako babika :)

1111111

ja som bola taká istá,chcela som iba dievčatko,ked mi doktor povedal,že to bude chlapec bola som sklamaná,teraz má malý skoro 4mesiace a nemenila by som ho na nič na svete!!!!!!!!!!!!!!!nezamýšlaj sa nad takýmito vecami,ked porodíš pochopíš,že je to jedno hlavne aby bolo bábo zdravé.............................

bon

Ahoj, no na tvojom mieste by som az tam neobavala, mam bratranca a sesternicu, su dvojicky, maju teraz pomaly 7 rokov a krpata je zla ako cert, a maly krotky ako baranok...., zalezi od temperamentu dietata a aj od vychovy.....zase nemozes povedat ze chlapec bude surovsi a dievca nie...., moze to byt kludne aj naopak...

mniska

a este-moj muz ma super vztah so svojou mamou doteraz, a myslim tym normalny zdravy vztah, svokra nastastie nie je ziadny tyran :)

mniska

Leileen, ja som zo samych sestier a prve dieta mam dcerku. Cize chlapceka som nechcela, myslela som si, ze 1.chalani nie su ani taki pekni ako babatka, a 2. to iste, co ty-ze su menej citlivi, cize budu menej pritulni.
No a mam chalana ako prva z rodiny po mnohych rokoch. Teraz uz bude mat 9r. A vooobec ale vooobec nie je pravda, ze by bol menej pekny ako dcerka, praveze sa na nu velmi podobal-buclate rozkosne usmievave babatko. Aj teraz uz ako "velky" je zlaty a nezny, vzdy sa vecer tulime zo 10 minut v posteli, takisto ako dcerka mi rozprava co ho trapi a potom to spolu riesime...
Mozno ked vidis cudzich chlapcov, tak sa ti zda, ze su bitkari, lenze tak isto mozes povedat na dievcatka, ze su upistane a namiesto bitkarstva su intriganky. To mi teda VER, ze tvoje dietatko bude tvoj milacik a maznacik, a je jedno, ci chlapec alebo dievca.
Teda jedine, v com je rozdiel teda aspon medzi mojimi, je v tom, ze syn je hotova opica, vsade vylezie, odvsadial skoci a je hrozne odvazny (skor by som povedala neopatrny). Ale co sa tyka neznosti ziadny rozdiel.

jajka001_

ahoj ja som tiez chcela dievcatko ale kedze od zaciatku som citila, ze je to chlapcek, tak ma to ani netrapilo:) chlapci su riadni loptosi a to uz od uplneho malicka, ale co som sa pytala mamiciek, to su aj dievcata, naozaj zalezi od povahy. su aj kludnejsi chlapci, aj uplne tichi, ale poviem ti, ja som rada ze mam maleho divocha, aj ked je to velmi narocne, ine by som nechcela :) prinasa mi vela radosti, vystraja, zive striebro, ale takisto burlivo dava najavo aj svoje city, strasne ma lubi a aj to dava stale najavo :D a ak to bude chlapcek, stale si mozes potom spravit este dievcatko. hlavne nech je to zdrave :)) pa a mysli pozitivne, nech mas stastne a vesele dietatko.

mentollka

Leileen ja si myslim ze ked uz budes to babatko mat,drzat na rukach,pozerat sa mu do ociek,sledovat ako dycha,ako saje mlieko,ako spinka a spuli pritom usta,ako mu vonia telicko,ako sa na teba usmeje,tak ti bude uplne ale uplne jedno ci to bude mat ruzove alebo modre dupacky. :-)
Vela stastia a zdrave babatko ti prajem.

brieta

aj mne pripadaju chlapci tak viac bitkarsky a necitlivy,ale asi je to aj otazka vychovy.Poznam v susedstve chlapceka ktoremu sa rodicia max.venuju a je jemny,citlivy a uplne zlaty.Taky inteligentny drobcek.Je to predovsetkym o tom akeho si ho vychovas,aj ked je jasne ze chlapci maju uz geneticky dane urcite veci.Hlavne nech je dietatko zdrave,to je najdolezitejsie.Chvalabohu ze nieje viac pohlavi ako dve :-))))