Arachnofobia - strach z pavukov

Príspevok v téme: Arachnofobia - strach z pavukov
biba81

Mam neskutocny strach z pavukov a velmi mi to komplikuje zivot. Neviem, co mam robit. Uz len ked pisem slovo pavuk, mam zimomriavky po celom tele. Neznesiem ani pohlad na obrazok pavuka v casopise, ani kresleneho, ani plysaka... desim sa vsetkeho, co pripomina pavuka. Predtym, ako idem citat casopis, musi ho najskor prelistovat manzel a povedat, ze tam nie je ziadny obrazok pavuka. Kazdy vecer kontrolujem izbu, vsetky kuty, postel, pod postelou. Na stanovanie v prirode som uz davno zabudla. Nemozem, aj ked by som rada isla. Minule som dostala sok v hrackarstve. Bola tam taka velka tarantula. Zrazu som vybehla z obchodu, srdce mi strasne buchalo... dychala som strasne rychlo, ale mala som pocit, ze mam malo kyslika. Fakt neviem, co mam robit. Nic ine mi nevadi, ani zaby, mysi, hady... Som z toho zufala.

p.d.

Robili nam ustredne kurenie a mali sme diery v stenach kvoli radiatorom. Ja som spal a zrazu som pocitil, ze mi po ruke cosi chodi, take male. V spanku som po tom plesol a mal som pocit, ze to vyskocilo. Na dalsi den mi brat povedal, ze mu utiekol skrecok.

p.d.

Pavuky nam ludom nic nespravia, my sme pre nich prilis velka korist. Jednoducho to viem, su mi neprijemne, ale kaslem na nich.

lilyiankaa

ja nemám, resp. o nich neviem .. lebo inak by som v takej izbe ani nespala .... raz sa mi stalo pri šoférovaní, že som vnútri auta mala pavúka ..ešte aj na mojej strane a ťahal sa mi k hlave .. chvalabohu bolo ráno, žiadne auto na ceste ale ako rýchlo som ja zabrzdila a vyskočila z auta .. fúú už nikdy viac ..

chalice

Ked uz pisete o lietani pavukov, tak raz v telke davali, ze v jednom state juznej ameriky si pavuky urobili pavuciny pomedzi stromy a budovy a vyzeralo to akoby lietali. Take nieco vo velkosti tarantuly ci vtackara.Bolo ich tam niekolko desiatok stovak.....hroza, brrrr....

Mimulus

Treba si predstaviť obrovského pavúka, ktorý má na každej z nôh kolieskovú korčuľu :D presne tak ako v HP :)