Alergia na farbu (na vlasy)

gloss

ahoj alergická,
moja mamina trpí alergiou na farby už cca 4-5 rokov a prežila presne to čo opisuješ a odvtedy farbí kvalitnou hennou - šedivé vlasy jej chytajú do medena a jej tmavohnedé má mahagonové-pekný melír, ludia sa jej pýtajú, že kto jej robí vlasy, že ich má krásne takže komu sa páčia červené tony tak si myslím, žeby mohol byť spokojný ako ona :) a ešte je tu jedna farba pre alergikov ktorú poznám, ja ju tiež používam aj napriek tomu, že ja osobne alergička nie som ale kôli jej jemnosti a nechcem si vlasy farbiť tými silnými a chemikáliami nacpanými farbami z drogérie a v kadernícvach a nebodaj si vytvoriť dáku alergiu :(

www.fiore-sk.sk

-ak máš otázky pýtaj sa :)

ALERGICKA

pre Mimmulu:prejavy alergie na farbu na vlasy su zo zaciatku len svrbenie pokozky hlavy po farbeni,neskor sa vo vlasoch objavia mokvajuce vyrazky, ktore sa do seba vlievaju az vznika jedna akoby chrasta,hlava a tvar opuchne,reaguju uzliny a moze byt aj zvysena teplota.Nic prijemne.:(

ALERGICKA

Ahojte,ja som dlhorocna alergicka na farbu,presnejsie na zlozku farby Parafenylendiamin PPD,no zial pre tie babenky ktore hladaju akekolvek informacie,najlepsia rada je nefarbit si vlasy.Ja sama sa s tym neviem zmierit,kedze nechcem po svete behat sediva,takze hladam,skusam,ale zatial som farbu ktoru si bezpecne mozem dat na vlasy nenasla,no a Henna podla mna nie je vhodna na sedive vlasy,kedze chytaju do zelena.Ma s tym niekto skusennosti??

filita25

Ahojte, vidim ze aj ja sa mozem prihlasit k alergikom:) bohuzial, chcem sa opytat ci niektora z vas nema skusenost so samponmi, mozem aj po nich dostat alergiu? Farbu nechcem riskovat, dakujem