Aloe Vera - áno či nie?

IvetaD

Aj ja súhlasím s rrenuuskou - že záleží od akej firmy máš produkty s aloe vera. A to platí pre doplnky výživy aj pre kozmetické produkty.

ja_ona

unas doma sa aloe vera pouziva uz dlho a sme snim maximalne spokojny....no priklanam sa k rrenuuske...znacka robi svoje :))

IvetaD

Aloe vera má veľmi veľa priaznivých účinkov. Vymenujem aspoň tie najzákladnejšie: regenerácia,hydratácia,dezinfekčné účinky a antiseptické úč.,dokáže znecitliviť tkanivo a uľaviť tak od bolesti a to aj hĺbkovo vo svaloch a kĺboch,rozširuje kapiláry, čím pomáha stimulovať krvný obeh, zlepšuje imunitný systém,čistí a vyživuje bunky, urýchľuje bunkové delenie,priaznivé účinky pri popáleninách,chráni pokožku pred účinkymi ÚV žiarenia,rýchlejšie hojenie rán, obmädzenie vzniku infekcií, vznik minimálnych jaziev,obmedzuje tvorbu voľných radikálov,podporuje činnosť trávenia,čriev a pankreasu,zmiernenie bolestí spôsobených následkom artritídy/aj keď ju nevylieči/,prevencia vredovej choroby/aktívne pôsobí proti Helicobacter pylori/,prečisťovanie tráviacej sústavy,vytváranie priaznivej bakteriálnej flóry,dodáva organizmu vitamíny,prečisťuje cievnu sústavu,znižuje hladinu cholesterolu,priaznivé účinky na chrup a ďasná,na podporu rastu vlasov,hemoroidy,výrony,vredy...
A aké mám s ním osobné skúsenosti a kde som sa s ním stretla? Mám veľmi kladné skúsenosti s používaním kozmetiky, ktorá ako "nosič" pre aktívne látky používa výlučne aloe vera gel a nie minerálne oleje a ropné produkty /parafínový olej, parafín, vazelína.../ ktoré naopak škodia pleti...

lia2

Ja mám tiež dobré skúsenosti, čo sa týka prípravkov na pleť aj zvnútra,len neviem či tu môžem uviesť značku

jujula

dolezita je znacka a konkretne zlozenie. nie vsetky su ucinne, treba byt v tomto opatrny. moj nazor - ano, kvalitne aloe vera vie pomoct, ale ja ho neuzivam. a stretla som sa s nim v lekarni, v roznych obchodoch s doplnkami vyzivy a podobne, tiez na iternete, na roznych forach, aj v casopisoch a inde

micacica

súhlasím s rrenuuska:)
Tiež používam a som spokojná. Začala som ho užívať na doporučenie lekára - neurológa.