Šok. Vzorná dcéra úplne opitá.

Príspevok v téme: Šok. Vzorná dcéra úplne opitá.
Zdena41

Mám 18 ročnú dcéru s ktorou máme skvelý, otvorený, kamarátsky vzťah bez tajnosti a úžasne si rozumieme. Je inteligentná, slušná, zodpovedná, dobrosrdečná. proste bezproblémová dcéra ktorá mi za celý svoj život nedala jediný dôvod potrestať ju, ba ani jej vynadať. Vychovávam ju sama, lebo manžel a otec nám zomrel pred 13 rokmi. Dnes pred tromi hodinami mi však pripravila hrozný šok. Kámošky ju doniesli z večierka opitú, dá sa povedať, že do bezvedomia. Nedokázala sa udržať na nohách, bola úplne pomočená a poriadne pokakaná. Jedným slovom, bola to hrôza. Teraz už spí a ja tu sedím a rozmýšľam čo jej zajtra povedať. Neviem či jej jednoducho vynadať a ten hrozný stav ktorý si zajtra užije jej ešte znepríjemniť, alebo byť k nej taká, ako som stále, láskavá, chápavá, kamarátska a pomôcť jej to prekonať. Určite si uvedomí, že urobila hlúposť, bude ju to mrzieť a bude sa hanbiť. Myslím si, že je to pre ňu poriadne ponaučenie a som si takmer istá, že s alkoholom to už veľmi nepreženie. Tou morálnou kocovinou sa vytrestala sama. Bude to pre ňu hrozný pocit. Tie špinavé veci, čo som z nej stiahla pred sprchovaním, som dala do igelitového vreca s tým, že si ich zajtra vyperie, nech si vie predstaviť ako vyzerala. Teraz ale rozmýšľam, že ich pôjdem vyprať ja, lebo aj bez toho to pe ňu bude dosť kruté. Stále rozmýšľam čo robiť a ako ráno reagovať. Poraďte. Tie veci, by ste nechali na ňu, alebo by ste ich jej vyprali? Ako by ste reagovali keď sa preberie?

Zdena41

Keď som išla prať tie veci, hovorila som si, že som blbá, že to idem robiť, no keď mladá videla v akom stave veci po nej periem, tak sa cítila poriadne trápne a svojím spôsobom aj to bol pre ňu trest. Asi sa nemýlim, že radšej by si ich vyprala sama. A, že sa pocikala do postele a na matraci má fľak ako svet, nevie stráviť do teraz a ani ho vyčistiť. Tak jej treba. cha cha cha

oxy

najnovsie sa hodnotni prispievatelia mnozia sta huby po dazdi. ale kedy sa na hodnotnych vypracovali, ked je tu 1.x ten nick?

damaxy

Je to pre rodiča šok, ale povedzme si azda každý to raz zažil. Ja by som z toho nerobila vedu. Spýtala by som sa dcéry, pokial by ma nepredbehla :" Chceš mi o tom porozprávať?"
Pokial máte s dcérou taký vzťah ako píšeš, sama príde a povie Ti o tom. A tie špinavé veci by som zbalila a dala jej dve možnosti kontajner, alebo vyprať.
Nič by som nerozoberala, dobré deti prídu samé...

AdamKrt

To je rozdielne. Niekomu stacia 2 piva, niekto nema problem 2L vina atd. U kazdeho to moze byt rozne.

Dobre, ze sa jej tak stalo a bolo to pri alkohole, co jej chutil. Aspon sa z toho pouci...

price

bielamargaretka o akom radikalnom rieseni taras?

no mne osobne je to suma fuk, ze ci to bolo u dotycnej "damy" prvy krat, ci aj naposledy, alebo sa rosambo este len zacina. a ked sa to zopakuje, tak je to viac nez iste, ze viac Zdena nam vyciny svojej slusnej dcery na nos nezavesi. a naco aj, vsak nech si svoje zalezitosti riesia za dverami bytu ci domu. my zvratky zmyvat nebudeme, ani prat jej handry. takze nech jej odpusta a toleruje co len chce ;)
je to koniec koncov ich problem

bielamargaretka

..ahojte všetci...

..mňa by naozaj zaujímalo, koľko detí vychovali všetci, ktorí odsudzujú...

zdena..mám s dcérou podobný vzťah ako ty a problém by som riešila tiež tak nejako..až na to, že handry by si zrejme prala sama:-))..nuž čo, stane sa aj v lepších rodinách...

..všetci tí s radikálnym riešením situácie sa zamyslite...