Problemy so stolicou

Príspevok v téme: Problemy so stolicou
Trinidad

Mám taký problem, ze ked nemozem ist na wcko vo chvili ked mi treba, dostanem dlhodobu zapchu, potom mam casto stolicu malo a pritom vela jem, týžden tak fungujem a potom s adostavia krce a mna niekolkokrat preženie, uz si ani nepamatam kedy som mala normalnu stolicu mam akokeby trvalu zapchu s kuskovitou stolicou, alebo ma poriadne prezenie trva to uz dlho mozno skoro rok

Viktor

Mam od narodenia predlzene hrube crevo to znamená že mi nejde priamo do zadku ale mam tam taku zakrutu. Ja neviem co mam robit je teplo a mam stolicu tvrdu ako kamen ked to vinde a utriem si zadok tak je krvavý. Prosim pomozte mi dako budem velmo vdacny. Dakujem. Mam iba 14rokov

Viktor

Mam od narodenia predlzene hrube crevo to znamená že mi nejde priamo do zadku ale mam tam taku zakrutu. Ja neviem co mam robit je teplo a mam stolicu tvrdu ako kamen ked to vinde a utriem si zadok tak je krvavý. Prosim pomozte mi dako budem velmo vdacny. Dakujem. Mam iba 14rokov

peterkon

radila si sa o tom so svojou lekarkou? nie je to normalne a ona by ti mala spravne poradit asi v tomto ak to je dlhodoby problem ale inak ja ked mam s niecim takym problem tak mam z biocare colon health a tie to zvycajne zvladnu no ak by to bolo dlhodobe urcite vyhladam vyssiu pomoc

oblička

skús doplniť magnézium, ale rozumne....Vyššia dávka môže viesť k hnačke, pretože soli magnézia na seba v črevách viažu vodu, a teda pôsobia ako prirodzené preháňadlo.

Jefitto

Akupunktura ti vylieči kkt jedine tak...
URčite by som to šiel riešiť. Zvykneš mať aj krv v stolici? Čo váha? Mení sa? Ostáva? Striedanie zápchy a sračiek je prvým nenápadným príznakom nádoru hrubého čreva :(

Zdenka Ondrejasova

Mam vela vitaminov.liecim sa na nefrlogii.mam problemi z oblickami.jem tak tri krat za den nikedy ani to nie lebo sa bojim ze ma prezene.mam si kupit nejke lieky v lekrni na upravu tej stolice .farba stolice ako keedy.

cogito

Ahoj Trinidad a Zdenka Ondrejasova,

v podstate máte opačné problémy, Trinidad má problém s obstipáciou (zápchou) a Zdenka Ondrejasova s diarrheou (hnačkou). Ideálne je prísť na príčinu, čo to spôsobuje. Môže isť aj o niektoré z ochorení tráviacej sústavy (vo Vašom prípade čriev). Jednou zo základných otázok je či sa liečite na nejaké ochorenia (prípadne u ktorých lekárov sa liečite) a aké lieky, prípadne výživové doplnky užívate? Ďalšou otázkou je Vaša celodenná strava? Približne ako dlho Vás tieto problémy trápia? Všimli ste si aj zmenu farby stolice?