Uzkost ? alebo co ?

Príspevok v téme: Uzkost ? alebo co ?
comije?

Ja neviem co mi e stale citim jak keby som mala "knedlik" v krku ako ked pocitujete uzkost som strasne citliva rozplacem sa hocicoho....uz som tu raz pisala ale nik mi nepomohol mozno pomoze ak popisem lepsie svoj problem...

Mam priatela milujem ho proste bolo nam uzasne az jeden den som mu klamala proste zacalo ma to trapit tak som mu to povedala...vtedy to zacalo musim mu vraviet vsetko...zacala som pocitovat ako keby stav uzkosti proste uz necitim nic len uzkost som s priatelom necitim nic len uzkost nic...uz ani ci ho lubim stale ten isty pocit...UZKOST...zacali pochybnosti co ak ho nelubim uz sa to vlecie zo mnou 4 dni a stale mi chodi po rozume co ak ho nelubim...ale ved sa neda odlubit z dna na den pred par dnami som ho mala chut vybozkat k smrti...ale dnes necitim nic ziadne emocie ani ten pocit bezpecia a lasky ked ma obijme nic len UZKOST ! ved aj teraz placem jak to pisem.....v minulosti som mala rpoblemy neviem ci to nebola neuroza...proste som musela kontrolovatveci sporak plyn ci nejde ci som zamkla dvere...a stale ma napadali ymslienky hocijake na com som kukla tak ma napadla nejaka myslienka napr ze som si sprtla prst do oka a ked som si to zmyslela musela som to dakomu povedat inak to nedalo pokoj mojmu svedomiu a citila som uzkostny stav....moze sa mi to vracat??????? co mam robiiit
---------------------
"Úzkosť - Generalizovaná úzkostná porucha" - www.zdravie.sk

sssisa

ludia poradte mi uz ma to fakt nebavi mam ist na navstevu a ja sa cela chvejem najradsej by som tam nesla, ale je mi uz trapne ze vzdy vsetko odmietam len kvoli tomu ze sa vsade bojim ist poradet mi co mam probt kde mam ist nejake odbornikovi

anka234

Dakujem usmev... uz som si vela precitala, ale neviem ci to je celkom moj pripad. Ja som mala asi mesacnu zataz a uzkost z toho ze som sa bala, ze som chora (ale to sa nastastie vyvratilo)... a strach a uzkost uz presla... teraz som psychicky v uplne pohode.. len som chcela vediet ci tie fyzicke stavy mozu este doznievat z mesacneho strachvania sa.. ja uz ziadnu uzkost ani strach necitim, len sa mi mota hlava... a nie som si ista ci to mam pripisovat tomu predoslemu stresu, alebo mam zacat behat po doktoroch.

usmev:)

Anka, ano.. takto sa zvykne prejavovat uzkost, dosledok stresu, psychicka vytazenost a pod.. ono je to vsetko taky velky bludny kruh a casom zistis ako vsetko so vsetkym suvisi.. precitaj si - aj tu na zdravi je ohladom takychto veci mnoho tem, popozeraj si kategoriu "psychicke/osobne problemy", riesia sa tam dosledky stresov, ako na cloveka vplyva, ako sa prejavuje, dalej temy ako uzkost, panicka porucha a podobne, urcite tam najdes mnoho cennych rad a presvedcis sa o tom kolko ludi doverne pozna taketo stavy ako si opisala.. drz sa:-)

Slavien

comije?: Ako už bolo spomenuté pravdepodobne mas obsedantne-kompulzivnu poruchu. Ja som mal Obsedantne-kompulzivnu poruchu a odkedy som začal chodiť k psychiatričke som sa mal oveľa lepšie. Určite by si mala isť k psychtričke.

anka234

Well prepac, ale toto sa mna vobec netyka.. nemam depresiu, ani nejake psychicke problemy... mam len teraz vela stresu, vela uloh. Ale aj ked som uplne uvolnena a psychicky v pohode, stale mam take telesne priznaky. Neviete niekto poradit prosim? moze to byt uzkost (aj ked emocionalne ziadnu uzkost necitim) alebo mam hladat zdravotnu pricinu?

anka234

nechcem zakladat novu temu tak pisem sem.
Chcem sa spytat ludi co maju skusenosti s uzkostou, ci moje stavy mozu byt sposobene preve nou. par mesiacov som v riadnom strese, trosku sa mi pridali zdravotne problemy, co ale nakoniec nebolo nic vazne, ale kvoli tomu k tomu stresu pribudol aj strach... ktory sa ale rozplynul ked mi podozrenia o zlom zdravi vyvratili.
v tom obdobi ako som sa zacala bat ze mi nieco je som zacala pocitovat cudne stavy, nieco ako tocenie hlavy (ale nie ako na kolotoci, skor ako mierna opitost, neista chodza...) myslela som si ze to je tym stresom a strachom a tak... ale strach uz odisiel, som zdrava... ale ten cudny pocit v hlave stale nepresiel... stres mam stale, vela uloh, nic nestiham... moze to byt tym? je to uzkost? je to mozne, ze aj ked sa citim ulovnena a psychicky v pohode mozem mat este taketo telesne priznaky sposobene dlhsie trvajucim stresom? alebo mam hladat inu pricinu zdravotnu? poradte prosim... uz mi to zacina liezt na mozog :(