Poďme spolu chudnúť

Príspevok v téme: Poďme spolu chudnúť
nanina

AHoj všetci. Hladám stratené existencie, čo si už absolutne neveria že sa im podarí schudnúť.Ja sa o to pokúšam už asi 5 rok a stále sa mi nedarí. 2kg schudnem a 4 priberiem.Schudla som len po operácií žlčníka ale odkedy mi z neho prestalo byŤ zle tak zasa sa prejedám.Nehladám tu žiadne vychudnute baby čo majú 50kg a vravia o sebe že sú tučné. Ja mám 164cm a 93kg, hladám niekoho s podobným postihom.Spolu by sa nám to mohlo podariť.BUdeme si písať čo sme jedli kolko sme cvičili a aké máme výsledky.Dúfam že sa niekto nájde.

metracek

ahojte dievcata ja som po operacii stitnej zlazy beriem eutyrox 137 kazdy den a tiez som si myslela ze neschudnem a od 7.1. som sa dala na 90 dnovu rozlisovaciu dietu kupila som si knizku a k dnesnemu dnu som dala dole 10kg treba pit vela tekutin ja pijem 2 litre denne skuste mam to odskusane

zufalaaa

Ahojte. Asi pred pol rokom som sa pozrela do zrkadla a uvedomila som si ze už nisom taká chuda ako by som chcela. Rozhodla som sa ze začnem chudnut. Vydržala som to vždy najviac 3 dni. Potom som sa 3 dni po sebe(obvykle víkend)prejedala a zase od začiatku... Takto to pokračuje do dnes. Od vtedy co som "začala chudnut" som iba pribrala. A to asi 4 kilá. Teraz (ako to píšem) som zase v cykle prezratia, mám výčitky. Strašne by som chcela napísať ako som práve 2tyzdne na zdravej strave, ale to by bolo klamstvo. Co robíte aby ste sa riadne naštartovali k diéte? A hlavne, co robíte ked máte strašnú chuť na papanie???
Od zajtra sa k vám pripájam a dufam ze o mesiac tu budem môcť napísať ze mi to ide!!!:)) držte mi prosím palce!!!

kopyrajtka

hej eutyrox je na znizenu funkciu... berie ho aj moja sesternica a ta ma v podstate uplne rovnaky problem ako ja... ja sice berem iny liek, neviem aky je medzi nimi rozdiel, ale je to na to iste ocividne...
a mimochodom sesternica tiez chudne tymto sposobom, teda ona dokonca zacala skor ako ja, a tiez sa jej pekne dari :)

tak ti veeelmi drzim palce nech sa ti to tymto sposobom podari, verim ze ano :)

nanina

kopyrajtka,neviem či mám zníženú funkciu ale beriem euthyrox 25,moj endokrynolog mi nič nevysvetlil a ja som sa zasa na nič nespýtala len mi dal lieky a ja som bola rada že som od tiaľ vypadla.Ale dám na tvoju radu a skúsim to tak ako ty.Dúfam že aj ostatné baby s tejto diskusie o tom aspoň pouvažujú. tak do toho

kopyrajtka

nanina, vies co ja som tiez necvicila tie dva mesiace, chcem az teraz zacat, ked uz necitim taku zataz na klby...
ale napriklad obycajna vecerna prechadzka je velmi dobra vec :)

a najlepsie na tom celom je ze to nieje ziadna dieta, a da sa s tym existovat aj po schudnuti... dokonca citim ze je niesom taka unavena, proste akoby bolo vsetko v tele tak ako ma byt...

a s tou stitnou, aj ja berem hormony na stitnu, takze no problem :) predpokladam ze mas znizenu funkciu stitnej, ked mas problem s vahou? (to je len moj laicky tip :)) lebo umna je to prave ten problem.

čočka

ved ak nechcete,nemusíte sa stravovat tak,ako tam píšu...ale potom vždy budete hladné,nastane potom-po diétach jojo-efekt.
na tejto stránke sa naučíte,kolko možete jest,kedy a aké má byt zloženie stravy.samozrejme sa treba aj hýbat...a vela pit
kto neskúsil,neuverí,tak skúste :-)dáte si krásny darček pod stromček,ako ja
schudla som vyše xxxkíl a som spokojnejšia ako minulého roku...

nanina

ahoj kopyrajtka.Niečo na tom bude .Skúsim to podla teba a uvidím čo sa stane,hlavne že sa nemusím moc obmedzovať cez obed.A čo cvičenie?Myslím si že bez cvičenie to nejde,lenže ja som na tom už tak, že možem akurát šliapať do pedálov,pretože mám problémy s chrbticou-nejaké zúžené medzistavcové niečo.Spomínala si endokrinologičku-ja sa liečim na štítnu žlazu a beriem hormony, myslíš že sa mi podarí schudnúť takýmto postupom ako si uviedla?

kopyrajtka

este len dodam k tej veceri, samozrejme ak vstanem o 12tej, tak ta vecera je kludne aj o 20:00, s tym ze zas spat idem okolo jednej-druhej v noci

kopyrajtka

baby, aj ja som sa dlllho snazila schudnut a nedalo sa. zacala som chodit ku perfektnej endokrynologicke, ktora mi sice dlho vysvetlovala ako sa mi to podai urcite, no zdalo sa mi to chore. Lebo som si myslela ze na schudnutie treba ratat kalorie, ze treba jest velakrat v malych porciach atd... No po rokoch som to predsalen skusila to co mi radila lekarka, a fakt to ide, za dva mesiace som zatial schudla 11 kil, z toho 8 kil tuku, zvysok zadrziavana voda.

Spociva to skratka len v tom ako funguje biorytmus tela a vsetky tie chemicke procesy v nom.
Na ranajky sa netreba bat dat si nieco sladke, sacharidy (ja jedavam sladke musli, alebo babovku, ci rozok s dzemom), tym date telu rychlo vela energie, co je rano potrebne, ale hlavne-cez den uz nebudu chute na sladke a ani vecerne chute.
Desiata nejake jablcko, alebo nieco na styl ranajok, pripadne nic- ja vacsinou nemam chut na nic az do obeda.
Na obec sa vobec neobmedzujte, tam niesu ziadne obmedzenia.
Olovrant a vecera musia byt z (mliecnych najlepsie) bielkovin, napriklad salat so syrom, jogurt, kuracie maso so zeleninou..... skratka ziadne sacharidove prilohy ako zemiaky, cestoviny, ryza atd... a ked niesom vobec hladna, tak si dam len pohar mlieka (tie bielkoviny su tam spon takto potrebne, aby nastartovali travenie ci co (ja lekarka niesom, takze to neviem vysvetlit jak ona))

Lekarka mi kazala veceru jest okolo 17tej hodiny, co sa mi tiez zdalo ako blbost, ale potom som zistila, ze pri taktomto rozlozeni jedla uz potom ani nemam neskor moc chut :)

A udajne sa tymto sposobom este v ten den stravi vsetko jedna zo dna, a nic sa neuklada... a vyzera ze je to fakt pravda :) v podstate je to o tom v ktoru dobu treba ake veci jest

suzen_

ahoj nanina

ak by si chcela velmi rada ti poradim ako schudnut, aj s jedalnickom aj receptami ak by si mala zaujem..

nech mi ju na seba nejaky mail