SOSOVKY AZ OD 18 ?? PRECO ?

Príspevok v téme: SOSOVKY AZ OD 18 ?? PRECO ?
preco ?

dobry den bola som u ocneho lekara a predpisal mi okuliare mam 1 dioptriu na obidve oci a chcela som aby mi predpisal radsej sosovky lebo okuliare nechcem nosit ale zevraj mam nejaku pokryvenu rohovku alebo nieco take ze nemam ju taku peknu do obluka ale nejaku pokrivenu a ked som ho o to poziadala tak mi len povedal ze mi ich nepredpise lebo zevraj som velmi mlada a nemozem ich nosit preto ale ved mam 16 rokov ? a poznam vela aj mladsich dievcat ktore ich nosia .... nemoze byt pricina v tom ze potrebujem take specialne sklicka na tu rohovku ?

nojka

ja nosím šošovky od 16, ale očný mi hovoril už od 12 že ich možem nosiť, ale ide aj o to či budeš schopná dodržiavať potrebnú hygienu a podobne. A tiež mám astigmatizmus, z netu najlacnejšie stoja akolo 36€. Keď som ich začínala nosiť trvalo mi dlho najma vyberanie z oka a tiež som mala pocit že ma škrábu v oku ale teraz ich mám za pár sekúnd v oku aj z oka :)

Nela414

Ja nosím šošovky od 13tich a mojim očiam sa nič nestalo tak by som zmenila lekára, alebo choď do opitiky kde merajú dioptrie a povedz že chceš nosiť šošovky nech ti poradia aké kúpiť

sewie

anonym-nikto ti neporadi ake si masd kupit sosvky, jedine optik-najskor ta muzsi otestovat ci ich vobec mozes mat!a aky typ!su rozne zakryvenia!chod do optiky, prejdes testami, odporucia ti sosovky...bodka

AnOnYm98

mnamka257-ahoj ja rozmýšlam tiež nad šošovkami a mám 14,môhla by si mi poradiť aké si mám kúpiť aby boli aj z finančnej stránky uspokojivé?ďakujem

datelinka

nemusis ani tak menit ocneho, ale chod do optiky, kde je aplikacne stredisko. povedz z akeho si kraja alebo mesta, mozno ti niekto poradi :-)

mnamka257

pokial ti povedal ze nemozes vyslovene pre svoj vek, tak sa mylil-sosovky sa mozu nosit od 12-13 rokov.ja ich nosim od 13 a nemam ziadne problemy-nastastie.mozno to ale bude preto ze mas inu rohovku ako ostatni-od 19 rokov ale mozes ist na laserovu operaciu, kde ti upravia laserom rohovku a nebudes musiet nosit ano okuliare, ani sosovky.mysllim ze 3 roky nie je az taka dlha doba.

datelinka

jajka, ja som si precitala dobre, co si napisala, ale aj tak, 16 rokov je malo na objednavanie sosoviek z netu. ocna chyba sa vyvija, dioptrie sa menia, oko treba skontrolovat, ci nie je poskodene a podobne.
ale jasne, je to dobra rada, len pre starsicha skusenejsich v tomto smere :-)

jajkafr

datelinka
ale ja som tam písala že prvú aplikáciu treba absolvovať u očného alebo v optike a potom podľa toho objednať tie isté šošovky z netu sú lacnejšie