kožne znamienka

Príspevok v téme: kožne znamienka
Lucio78

chystam sa navstivit koznu ambulanciu ohladne kontroly znamienok. Mám na tele 3-4 znamienka ktore su podla mna podozrivé.Teda nemokvaju,nesvrbia,ani némaju neake zlé farby,ale ich velkost tvar nie su podla mna ok. Mám taku jednu otazku. Zanedbanim kontroly,a odstranenim znamienok je tu riziku melanomu. Ale,..je to vzdy? Ked si neake znamienko ponecham,alebo navstivim chirurg,resp.plastika na odstarnenie trochu neskor, teda odložim chirurg.zakrok,je 100% iste ze ten melanom dostanem skor ci neskor? alebo aj "zlé" znamienko na koži nemosi sposobit problem?

AdamKrt

"Zle znamienka" - nemyslite si, ze lekari su v tomto mudri. To, co si pozriete a precitate zaklad, ktore znamienka su podozrive - napr. ak sa rychlejsie zvacsuju, maju flakaty okraj, ci vystupujuce, alebo zatrhujuce, to je asi tak vsetko, co mozete urobit pre seba.

Obvodak Vam povie, ze to nemoze dat prec, lebo to musi posudit dermatolog. Dermatolog si vacsinu pozrie a povie, ze to ujde. Na niektore podozrive bude spekulovat ako zlatnicky ucen a miesto toho, aby to hned dali na rozbor, extrahovali to chirurgom a poslali na histologiu, tak Vas kludne poslu na onkodermatologiu, kde tiez nad tym budu spekulovat a nic nevymyslia lepsie, aj ked to budu skumat X pristrojmi, ako poslat to na extrakciu k chirurgovi.

Naviac lekar Vam nepozrie dokladne uplne vsade. To si musi clovek sam, lebo oni len zbezne pozru. Napr. som si nasiel niektore podozrive znamienka vo vlasoch, alebo na boku, ci pod pazuchou, ze nie su dobre viditelne. Lekar si ich ani nevsimol, prehliadol to.

Dnes maju naviac tendenciu, kedze im platia menej poistovne, vsetko bagatelizovat, tak si trvajte na extrakcii, ak mate podozrenie. Je to Vase zdravie.

Lucio78

podozrive podla mna,urcite pojdem ku koznemu lekarovi,len sa pytam na to ci "zlé" znamienko urcite sposobi v buducnosti problemy,alebo nemosí. Pytam sa to len pre zvedavost,lebo v populacii je xy ludi,ktorý maju urcite kopec zlych znamienok a bohuzial ku lekarovi nejdu....

AdamKrt

Najhorsie na celom je ten kolobeh navstevy obvodneho lekara, dermatologa, onkodermatologa. Ked sa uz dostanes k chirurgovi, je to v celku pohoda, az na tie sialene objednavacie lehoty.

Samotna operacia je banalita. Mozes tak pocitat s prestavkou na obed a ist znovu si po praci. Ak to uz absolvujes, daj si vybrat vsetko o com pochybujes a mas pokoj. Naco spekulovat so znamienkami ?

Sam ich mam pomerne slusne mnozstvo a dlho som to odkladal, az som si jedno zatrhol a potom ho chcel odstranit. Teraz som si ich uz dal odstranit niekolko a chcem prec aj dalsie. Vazne nema cenu nad tym spekulovat, daj si to vybrat...

datelinka

lucio, tie znamienka su podozrive podla teba alebo podla lekara? pretoze skuseny kozny lekar ti hned povie, ktore znamienka je potrebne odstranit a ktore su neskodne. ty ako laik to nemozes poznat.
ak lekar odporuci odstranit znamienko, treba tak urobit.