Prosim poradte

Príspevok v téme: Prosim poradte
Monika Lanta

Uz tri dni ma tlaci nieco na hrudi medzi prsiami a je mi stale na zvracanie. Tehotenstvo vylucujem uplne. Neviem, co je so mnou. Doktori mi povedali,nech skusim drzat dietu. No ja som dost chuda aj bez diet.Cim mam odstranit ten pocit na zvracanie? a neviete co moze byt dovod tej krcovitej bolesti na hrudi?

jajkafr

Monika
na to, aby sa zistilo čo ti vlastne je ťa musia lekári vyšetriť, ale podľa toho čo čítam tak vidím že nikto sa do toho nehrnie...
to čo popisuješ je možno príznak gastroezofageálneho refluxu (GER) čo je oslabenie dolného pažerákového zvierača a obsah žalúdka sa vracia späť do pažeráka a v niektorých prípadoch až do úst... pomôcť ti môžu prokinetiká na voľný predaj napr. Kinedril, ale aj antacidá (lieky na zníženie kyslosti žalúdočnej šťavy) napr. Anacid, Talcid, Maalox...
A čo ti predpísal lekár?
a čo sa týka tej diéty... ak lekár povie diéta neznamená to hneď diéta pri ktorej schudneš... v zdravotníctve sa používa viacero diét pri rôznych ochoreniach tvoj lekár možno myslel diétu číslo 2 čiže šetriacu pri ktorej vylúčiš všetky dráždivé jedlá, korenie, kakao, čokoládu, ťažké mastné jedlá, mastné mäsá, jedlo pripravuješ najmä varením a dusením nepridávaš koreniny ... ak chceš môžem ti zoznam vhodných a nevhodných jedál poslať mailom...