Ovplyvniteľné rizikové faktory spôsobujúce rakovinu

Viac ako tretina úmrtí na rakovinu sa pripisuje 9 potenciálnym rizikovým faktorom, ktoré človek dokáže sám ovplyvniť. Podľa štúdie uverejnenej v novembrovom vydaní The Lancet zomrelo v roku 2001 vo svete na rakovinu 7 miliónov ľudí – z toho 2,43 mil. ľudí (35 %) zomrelo na následky 9 ovplyvniteľných potenciálnych rizikových faktorov.

Viac ako tretina úmrtí na rakovinu sa pripisuje 9 potenciálnym rizikovým faktorom, ktoré človek dokáže sám ovplyvniť. Podľa štúdie uverejnenej v novembrovom vydaní The Lancet zomrelo v roku 2001 vo svete na rakovinu 7 miliónov ľudí – z toho 2,43 mil. ľudí (35 %) zomrelo na následky 9 ovplyvniteľných potenciálnych rizikových faktorov . Z týchto úmrtí bolo 0,76 mil. ľudí z vyššej príjmovej krajiny a 1,97 mil. ľudí bolo z nízkej a strednej príjmovej krajiny. Medzi 9 rizikových faktorov spôsobujúcich rakovinu a následnú smrť patrí: vysoký BMI, nízka spotreba ovocia a zeleniny, minimálna, resp. žiadna fyzická aktivita, fajčenie, užívanie alkoholu, nechránený sex, mestské znečisťovania ovzdušia, používanie tuhých palív, injekcie používané v zdravotníctve kontaminované vírusom hepatitídy B a C.

Z celkového počtu úmrtí na následky 9 ovplyvniteľných potenciálnych rizikových faktorov 2,43 mil. ľudí bolo 1,6 mil. mužov a 0,83 mil. žien. Z 9 ovplyvniteľných potenciálnych rizikových faktorov odborníci analyzovali každý samostatne pre vysoko-, stredne- a nízkopríjmové krajiny. Vysokopríjmové krajiny sa na celkovom počte 7 miliónov úmrtí podieľali 29 percentami. V krajinách s vysokými príjmami boli najčastejšími príčinami vedúcimi k smrti fajčenie, alkohol, nadváha a obezita. Pre ženy v nízko- a strednopríjmových krajinách je vysokým rizikovým faktorom rakoviny krčka maternice prenos vírusu HPV (human papilloma virus).

Najvyššie zastúpenie (60 %) v súvislosti s 9 ovplyvniteľnými potenciálnymi rizikovými faktormi má rakovina krčka maternice, rakovina pľúc a rakovina Esophagus . Pri nich je hlavným rizikovým faktorom nechránený sex, trvalá infekcia oncogenic vírusov. Fajčenie, alkohol a nízky príjem ovocia a zeleniny sú príčinou 5 % úmrtí.

Fajčenie je zodpovedné za 29 % úmrtí vo vysokopríjmových krajinách a 19 % v nízkopríjmových krajinách. Celosvetovo je fajčenie príčinou 29 % úmrtí . Alkohol alebo nízky príjem ovocia a zeleniny sa podieľajú na príčinách smrti 5 %. Rakovina pľúc má na svedomí 37 % úmrtí, rakovina pečene 12 % a rakovina Esophageal 11 %.

Deväť ovplyvniteľných potenciálnych rizikových faktorov spôsobilo dvakrát toľko úmrtí u mužov ako u žien. Najväčší rozdiel v porovnaní medzi mužmi a ženami bol pri rakovine ústnej dutiny a oropharnyx rakoviny (spôsobené alkoholom a fajčením) – 66 % úmrtí mužov a 23 % úmrtí u žien.

Vo vysokpríjmových krajinách je najväčší rozdiel pri rakovine pečene (63 % muži, 17 % ženy).

Vo vekovej skupine pod 30 rokov je najčastejšou príčinou úmrtia leukémia.

Petr 73

Nerád riešim na domácej sieti nadnárodné problémy a nezáleží na tom , či to sú problémy politické alebo problémy zdravia. Slovensko je špecifická krajina a to sa prejavuje i v problematike verejného zdravia. Tak najväčší rakovinový problém mužov je rakovina pľúc, u žien tuším až tretí. I tak to je dosť. Ovplyvniteľné rizikové faktory opísané v príspevku beriem ako poučenie ale vedľa fajčenia mi veľmi chýbal faktor prírodné ionizujúce žiarenie. Vo svetovej literatúre je to žiarenie opisované ako najvýznamnejšia príčina rakoviny pľúc nefajčiarov a druhá po fajčení pre celú populáciu. Tým viac to musí platiť pre obyvateľov Slovenska, lebo podľa dvoch reprezentatívnych prieskumov bytového fondu máme najvyššiu priemernú aktivitu radónu v obydliach ľudí nie len v Európe a to musí byť niekde znať.

majuss 111

tak neviem,moj nazor,najvacsi poddiel na vzniku raka ma u mna cislo1.strava,hlavne potraviny z retazcov,stokrat nastriekana zelenina,ovocie,aby udrzali co najdlhsie ,,cerstvost",dusicnany v nich,gmo potraviny,konzervanty,...c.2. stres,a 3.zamoreny vzduch,poda,ktora neda uz urodu bez postrekov ,proti burine,plesni,skodcom,jeme samu chemiu.a jasne ze aj fajcenie ma velky vplyv

ahjajjaj

rozhodne fajčenie. V reštauráciách by malo byť úplne zakázané, aby dym z cigariet nemuseli dýchať hostia, ktorí sa usadili v časti pre fajčiarov len preto, že inde nebolo miesto. A často sú práve miesta pre fajčiarov lepšie.