Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Európski výrobcovia vakcín sú pripravení na boj s pandémiou novej chrípky

Európski výrobcovia vakcín (EVM) už od vzniku hrozby rozšírenia pandémie nového vírusu chrípky úzko spolupracujú s európskymi inštitúciami a národnými zdravotníckymi organizáciami...

Európski výrobcovia vakcín (EVM) už od vzniku hrozby rozšírenia pandémie nového vírusu chrípky úzko spolupracujú s európskymi inštitúciami a národnými zdravotníckymi organizáciami. EVM sa roky pripravovali na pandemické scenáre vývojom nových technológií výroby vakcín a zvyšovaním kapacity výroby sezónnych chrípkových vakcín a urobili nevyhnutné kroky k vývoju a výrobe vakcíny proti vírusu chrípky AH1N1.

Po vyhlásení najvyššieho stupňa pandemickej pripravenosti v súvislosti s novým chrípkovým vírusom AH1N1 sú EVM naďalej v úzkom kontakte s národnými vládami a regulačnými úradmi a riešia schválenie H1N1 vakcín. Súhlas regulačných orgánov je nevyhnutný pre rýchlu dostupnosť pandemických vakcín v jednotlivých krajinách.


Viac informácii o víruse AH1N1 je možné nájsť na nasledovných stránkach:

WHO
European Centre for Disease prevention and Control

Medzi výrobcov vakcín združených v SAFS patria spoločnosti: GlaxoSmithKline, Merck Sharp & Dohme, Novartis, sanofi pasteur (divízia vakcín sanofi-aventis), Solvay Pharma a Wyeth Whitehall.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať