Čo sú to bezlepkové potraviny?

Prečítajte si niečo o definícii bezlepkových potravín a oboznámte sa s niektorými pojmami, ktoré sa v súvislosti s týmto ochorením častokrát skloňujú.

Bezlepkové potraviny sú určené pre ľudí s celiakiou.

Hoci základom pri tomto ochorení je vylúčenie gluténu z jedálnička, aj tak ho môže podľa platnej legislatívy SR a EU obsahovať malé množstvo .

Legislatívne vymedzené pojmy

Aké sú potraviny vhodné pre ľudí trpiacich celiakiou:

Sú to potraviny pre osoby trpiace neznášanlivosťou gluténu a sú na osobitné výživové účely, sú špeciálne vyrobené, pripravené alebo spracované tak, aby spĺňali osobitné výživové potreby osôb trpiacich neznášanlivosťou gluténu.

Čo je to glutén:

Je to bielkovinná frakcia z pšenice, raže, jačmeňa, ovsa, alebo ich krížených variantov a derivátov, na ktorú majú niektoré osoby neznášanlivosť a ktorá nie je rozpustná vo vode a v 0,5 M roztoku chloridu sodného.

Čo je to pšenica:

Je to akákoľvek odroda Triticum.

Obsah gluténu a označovanie potravín pre celiakiou

Všetky potraviny vhodné pre bezlepkovú diétu musia mať po spracovaní žiaden alebo minimálny obsah gluténu do 100 mg/kg. Pre odstránenie gluténu z potravín kde sa používa pšenica alebo iné obilniny sa používajú špeciálne postupy.

  • Označenie potraviny ako „bezgluténová“, môžu mať potraviny, ktoré obsahujú maximálne 20 mg gluténu/kg.
  • Označenie potraviny ako potravina osobitne spracovaná s cieľom redukcie gluténu majú limit pre glutén 20 – 100 mg/kg v potravine. Tieto potraviny sa označujú ako nízkogluténové alebo „low gluten“.

Iné postavenie má pre svoje odlišné vlastnosti obilnina ovos a výrobky zo špeciálne pestovaného ovsa, pričom obsah gluténu nesmie byť v definitívnom výrobku viac než 20 mg/kg.

Podľa platných zákonov, ktoré určujú obsah Potravinového kódexu SR musia bezlepkové potraviny spĺňať všeobecné požiadavky na bezpečnosť a tiež požiadavky na potraviny používané s ohľadom na osobitné výživové účely a na výživové doplnky. Pre potraviny určené k celiatickej diéte je nutné špeciálne označenie a uvedenie zloženia na obale alebo príbalovom letáku. Dietetická potravina pre celiatikov je používaná na osobitné medicínske účely a je vytvorená na spoľahlivom liečebnom princípe a zásadách pre správnu výživu. Jej použitie podľa návodu výrobcu musí byť bezpečné, užitočné a účinné pri uspokojovaní konkrétnych nárokov na výživu osôb.

Testovanie lepku v potrave

Obilniny sú jednou z najbežnejšie používaných prísad aj inej ako obilninovej stravy. Používajú sa aj ako zahusťovadlá pri mäsových, či zeleninových jedlách a pri výrobe mäsových aj mnohých iných výrobkov napr. párkov, mäsových konzerv a podobne. Pre kontrolu obsahu lepku v potravinách sa používajú testy ELISA vypracované na základe monoklonálnych alebo polyklonálnych protilátok schopných rozoznať toxické zložky vo vzorkách potravín.

Ivanis

Celiatykom vadí a škodí aj stopové množstvo lepku, tak ako je možné, že za bezlepkové potraviny sú označované výrobky, ktoré maju v zložení ,,min.obsah lepku....". Pre celiatyka neexistuje žiadne minymálne množstvo lepku !!!
Neviem či je to nevedomosť alebo zámer !?

Textová Inzercia

Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka

Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Voči vzniku hemoroidov nie je nikto imúnny.

Darček pre ženu

Kombinácia vitamínov pre ženu. Ideálny darček na vianoce.

Darček pre muža

Kombinácia vitamínov pre muža. Ideálny darček na vianoce.

Dr.Vitamin - zľavový kupón VIANOCE. 5% zľava pre užívateľov Zdravie.sk !

Špecialista na vitamíny, minerály a doplnky stravy. Obchod kde nájdete všetky vitamíny, minerály a doplnky stravy.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.