Príčiny nezdravého a rýchleho priberania na bruchu

Všetci vieme, že príliš veľa kalórií a nedostatok cvičenia môžu viesť k priberaniu na váhe. Príčinou sú celkovo zlé stravovacie návyky a nedostatok fyzickej aktivity. V niektorých prípadoch však rýchle priberanie na váhe môže byť v skutočnosti príznakom zlého zdravotného stavu.

obezita_priberanie_brucho Zdroj foto: Shutterstock.com

Jedným z vinníkov sú hormonálne poruchy, ďalšie dôvody rýchlej pneumatiky sú ochorenie pečene či ovariálny tumor.

Ochorenie štítnej žľazy

Štítna žľaza sa nachádza v krku, kde uvoľňuje hormóny, ktoré regulujú spotrebu energie a metabolizmus. Pomalá štítna žľaza spôsobuje hypotyreózu. Ochorenie vedie k pomalému metabolizmu a k nárastu telesnej hmotnosti. Znížená činnosť štítnej žľazy tiež spôsobuje, že mnoho ľudí v tele zadržiava soli a vodu, čo môže viesť k rýchlemu priberaniu, u žien najmä v brušku a na nohách. Napriek tomu priberanie na váhe je len zriedka jediným príznakom hypotyreózy. Medzi ďalšie príznaky patrí silná únava, zápcha, neznášanlivosť chladu a rednutie vlasov alebo ich vypadávanie.


Pozor na:

Vypadávanie vlasov

Cushingov syndróm

Nadmerné uvoľňovanie hormónu kortizolu vedie k ochoreniu známemu ako Cushingov syndróm. Kortizol je hormón produkovaný v nadobličkách, je nevyhnutný pre reguláciu krvného tlaku a pomáha telu zvládať choroby a zranenia. Ak sa kortizol hromadí v tele, môže spôsobiť zmätok. Jedným z najčastejších príznakov syndrómu je centrálna obezita, alebo extrémne priberanie v oblasti brucha. Kortizol vedie k uvoľňovaniu glukokortikoidov alebo steroidov, ktoré podporujú zvýšenie telesnej hmotnosti. Z tohto istého dôvodu ľudia, ktorí užívajú steroidné lieky sú tiež náchylní mať bruško.

Zlyhanie pečene

Vážne ochorenie pečene alebo zlyhanie pečene, môže tiež spôsobiť naberanie na bruchu. Zlyhanie pečene môže byť spôsobené radom dôvodov, vrátane hepatitídy alebo nadužívania alkoholu. Ako sa funkcie pečene zhoršujú, tekutina tzv. ascites sa hromadí v bruchu. Tento stav je zvyčajne nebolestivý, ale môže rýchlo viesť k ťažkému nadúvaniu. Ďalšou indikáciou ochorenia pečene je ľahká tvorba modrín a opuchy dolných končatín.


Pri problémoch vyskúšajte:

Čaj na pečeň

obezita_prehliadka Zdroj foto: Shutterstock.com

Ovariálne poruchy

Rovnako ako pri zlyhaní pečene, aj pri chorých vaječníkoch sa môže tvoriť ascites. Nadúvanie a priberanie na váhe v dôsledku ascitu môže signalizovať rakovinu vaječníkov. Tekutina sa tiež môže hromadiť v bruchu kvôli benígnemu ovariálnemu nádoru. Ďalší stav sa nazýva syndróm polycystických ovárií, môže mať za následok rýchle naberanie hmotnosti na brušku. Ochorenie vedie k cystám na vaječníkoch a hormonálnej nerovnováhe, čo spôsobuje väčšie brucho a nepravidelnú menštruáciu.


Mohlo by vás zaujímať:

Brucho ako balón? S našimi radami sa ho raz a navždy zbavíte

zdravapecen

Keď sa poškodí pečeň,respektíve pečeňová membrána,je už len krok k obezite a s tým spojených takzvaných civilizačných ochorení.Keď od minulého roku sme nenápadne pribrali tri či štyri kg,to je nezvratný fakt poškodenia pečene.Pečeň je náš palubný počítač,ona riadi celý proces trávenia,vylučovania a pečeňová membrána je filter uložený v pečeni,ktorá sa stará o kvalitu krvi.Ak sa poškodí,pečeň sa upchá tukmi. Zapchatá pečeň tukmi neriadi proces trávenia.A to je začiatok problémov.Následne začne ukladať vnútorný tuk a potom vonkajší.
A keď sa to stane už neznesiteľné,začneme pátrať čo s tým.Vnútorný tuk nám bráni v rozťažnosti pľúc,krv sa nedostatočne okysličuje. S tým sa potom spája únava,vyčerpanosť,alebo inak syndróm vyhorenia.
Je výhodou,že vieme pomocou Pestreca a Černuchy zase pečeň dostať do pôvodného stavu. Informácie nájdete na našej stránke zdravá pečeň.Čistenie pečene je lepšie robiť častejšie,ako sa vybíjať na kúpe bio potravín. Starostlivosťou o tento náš najdôležitejší filter je veľmi dôležité, nakoľko pečeň ovplyvňuje obličky aj pľúca.Vyhľadávanie bio potravín nie je riešenie a je to veľmi drahá a náročná cesta.Problém s pečeňou majú i ľudia,ktorí vyhľadávajú zdravé produkty.Dôvod? Vírusy,baktérie,stabilizátory,potravinové farbivá,lieky,kozmetika,alkohol,rôzne otravy potravinami.Obyčajná hnačka sa postará o dlhodobé problémy s pečeňou,ak sa po nej ne detoxikujeme aspoň päť týždňou. Povedzme si úprimne,kto to tak robí? Hnačku riešite kým vám neprejde,tri či štyri dni. No a to je vážne poškodenie pečene baktériou,ktorá tú hnačku vyvolala a pečeň takouto formou ohrozila.
Pečeň je vstupná brána nášho zdravia,jej poškodením si poškodzujeme celý náš organizmus,fyzicky aj mentálne. Poškodenie pečene nebolí,preto ho zachytíme neskoro.
Zdravá pečeň= život bez liekov.

sickHead

Všetci moji kamoši majú chorú priam skorodovanú pečeň. Asi je to rozdelené spravodlivo, máš jednu chorobu, tak druhú už mať nebudeš. Pevne tomu verím. Zajtra dám vedieť, ako mi dopadli pečeňové testy:-)

kisela

Ten príspevok od zdravapecen môže byť,ale pestrec som pil čaj,oni tvrdia,že čaj nie.Pozeral som ich web a celkom sa mi to pozdáva,ako by som mohol zlepšiť svoju pečeň pestrecom.Asi niečo na tom bude.Všade sa uvádza,že to funguje 2000 rokov.Asi to vyskúšam.
Nevyskúšaš nevieš.Dával som pečeni dobre zabrať a je to na mne aj vidieť.Skutočne sú to fakty,ktoré u mňa mali taký postup.
Z roka na rok,pridám nijaké to kilo.
Asi mi nič iné nezostane,ak nechcem prísť o OP.Vraj ho pri 150kg berú.Idem 27.7 na sono,už mi lepí.