Téma týždňa: Týždeň zdravia

Počasie láka vonku stále väčšie množstvo ľudí. Avšak počas prechádzky či pikniku na nás v tráve striehne neviditeľné nebezpečenstvo. Čo robiť, aby sa pre nás "malý živočích, nestal veľkou hrozbou"?

Apríl je pre nás výnimočným mesiacom. Okrem toho, že je druhý aprílový týždeň venovaný Svetovému dňu zdravia, je to aj obdobie, našich narodenín. Takto pred 11 rokmi sa myšlienka pomáhať ľuďom pretavila do dnes najnavštevovanejšej internetovej stránky o zdraví na Slovensku, www.zdravie.sk.

Naším hlavným poslaním je informovať širokú verejnosť o zdraví a poskytnúť ľuďom odborné informácie z oblasti krásy a životného štýlu. Aktuálne sa na nás spolieha viac ako 600 000 návštevníkov mesačne, čo nás motivuje k neustálemu zlepšovaniu sa. Dôkazom snahy prichádzať s novými, inovatívnymi nápadmi je aj projekt prvej internetovej kliniky na Slovensku www.klik-klinik.sk, v ktorej je k dnešnému dňu evidovaných 107 lekárskych odborníkov s 55 rôznymi špecializáciami.

Skutočným sviatkom, o ktorom však chceme hovoriť je Svetový deň zdravia, ktorý vždy pripadá na 7. apríl. Tohtoročná téma sa nesie v duchu hesla „Malý živočích, veľká hrozba“ a kladie dôraz na choroby prenosné kliešťami. Celý nasledujúci týždeň vám preto budeme prinášať dôležité informácie o chorobách, ktoré tieto drobné zvieratá dokážu spôsobiť. Dáme vám návod na to, ako správne vybrať kliešťa a množstvo užitočných rád, ktoré v tomto období určite využijete.

Keďže sa radi zapájame do zaujímavých podujatí, tento rok sme sa rozhodli podporiť študentský projekt, „Deň zdravia“, pod taktovkou členov Spolku košických študentov farmácie (SKŠF) a stali sme sa ich mediálnym partnerom a sponzorom súťaže.

A nakoniec v rámci prevencie sme pre vás pripravili súťaž o výrobky, ktoré vám pomôžu preventívne sa chrániť pred vonkajšími parazitmi.