Okrem opatrení a balíčka prvej pomoci je možnosť podstúpiť preventívnu liečbu – alergénovú imunoterapiu.
Podľa vedcov rastliny v roku 2100 do ovzdušia uvoľnia až o 40% viac peľu, sezóna začne o štyridsať dní skôr a bude o devätnásť dní dlhšia. V súčasnosti alergie postihujú 10-30% dospelých a až 40% detí.
Kým sa väčšina ľudí teší z jarných kvietkov a rozkvitnutých stromov, peľoví alergici zažívajú najťažšie obdobie v roku. Upchatý nos, začervenané oči, slzenie, smrkanie, pálenie očí, opuchnuté viečka, chronické zápaly dutín, bolesti hlavy, škriabanie v hrdle-to všetko môže a zvyčajne aj sprevádza alergickú nádchu.
Bylinka Kyprina úzkolistá nie je veľmi známa v našich zemepisných šírkach aj napriek tomu, že rastie vo vysokých nadmorských výškach, práve v našich slovenských veľhorách. Na jej zber je nevyhnutné špeciálne povolenie, ktoré má práve slovenská značka neoglucan®, ktorej produkt obsahuje jej tekutý výťažok, vrátane extraktu z Hlivy ustricovej.
Príjemné letné večery nás lákajú von. Žiaľ, tam sme pre otravný hmyz lákadlom my ľudia. Ako zabrániť, aby sa nám nedostal doslova pod kožu? A ako si poradiť s prípadnými štípancami?
Astma je chronické zápalové ochorenie dýchacích ciest, ktorým celosvetovo trpí približne 390 miliónov ľudí. Vôľa liečiť sa aj pre mnohé nesprávne alebo nedostatočné informácie klesá. Odborníci pritom o astme hovoria ako o ochorení, s ktorým sa dá vďaka modernej liečbe žiť normálny a plnohodnotný život, dokonca bez prejavov ochorenia.
Otvorené okná, starý vankúš, plyšové hračky - to sú len niektoré z prehreškov, na ktoré by si alergici mali dať obzvlášť pozor, ak nechcú svoj stav ešte viac zhoršiť. Prečítajte si, aké sú najčastejšie chyby, ktorými si alergici sťažujú život, a ako sa im vyhnúť.
Alergie, nádcha, premnožené baktérie v nose, ťažkosti s dýchacími cestami. Aj s týmito problémami a mnohými ďalšími vám indická technika Jal Neti môže pomôcť.
Vedci zistili, že ľudia narodení na jeseň a v zime majú vyššie riziko vzniku potravinových alergií. Môže tiež existovať súvislosť medzi potravinovými alergiami u detí a nedostatkom vitamínu D v ranom veku.
Peľ paliny a ambrózie, ktoré budú po trávach najsilnejšími a najvýznamnejšími alergénmi leta a skorej jesene, dosahuje zatiaľ len nízke denné koncentrácie. Cez rúško sa mnohé väčšie peľové zrná nedostanú.