Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako spáliť kalórie a schudnúť v práci?

Sedavý životný štýl a trávenie nekonečného času na kancelárskej stoličke vedie nielen k bolestiam pohybového aparátu, ale aj k priberaniu hmotnosti a ukladaniu tukových zásob do oblasti pásu. Sedenie by sa dalo s miernym zveličením prirovnať k fajčeniu, tak veľmi je pre človeka nezdravé. No i keď máte sedavé zamestnanie, je tu pár tipov, ako si udržať líniu.

chudnutie_vpraci_11-1-2016_hlavny

Zdroj foto: Shutterstock.com

Teória je celkom prostá, ale s praxou je to už horšie. Nájom sa bohužiaľ sám nezaplatí, a tak nezostáva nič iné, než sa pokúsiť škody, napáchané kancelárskou prácou, nejakým spôsobom vykompenzovať. Nehľadajte výhovorky, prečo schudnúť pri vašej práci nejde, skúste naopak nájsť cesty, ktorými to pôjde a pustite sa do toho. Nechajte sa inšpirovať niektorým z tipov, ako zoštíhlieť v kancelárii.

1. Krabičky nadovšetko

Absolútnym základom znižovania hmotnosti je strava. Zabudnite na rýchle občerstvenia, zafajčené reštaurácie blízko práce aj chlebíčkové kantíny a radšej si pripravte jedlo doma. Už cez víkend si rozmyslite, čo budete jesť, a krabičky si pripravte pokojne na niekoľko dní dopredu. Síce sa ochudobníte o spoločenské kontakty počas obedňajšej pauzy, ale aj o nadbytočné kilogramy – a o to ide pri chudnutí predovšetkým.


Prečítajte si tiež:

Prečo si do práce zbaliť vlastný obed?

2. Hlad je prezlečený smäd

Na vašom stole vedľa monitora by nemala chýbať veľká fľaša s vodou. Majte ju stále na očiach a v priebehu pracovnej doby upíjajte. Možno budete musieť častejšie behať na toaletu, ale to berte ako bonus - pretiahnete si telo a na chvíľku si oddýchnete od hľadenia do monitora. Vodou tiež skúste zaháňať chute na sladké, ktoré sa zvyčajne objavujú vo chvíľach nudy alebo stresu.

3. Žuvačky

Žuvanie zlepšuje koncentráciu a tiež môže pomôcť s odolávaním chúťkam. So žuvačkou v ústach sa ťažko žuje čokoľvek ďalšie, takže sa nemusíte báť, že by ste nevedomky jedli z misky arašidy. Ovocné žuvačky bez cukru trošku uspokoja chuť na sladké a tie mentolové chuťové poháriky zase vedia upokojiť.

4. Odmietajte, odolávajte

Kolegovia bývajú pri chudnutí v práci nástrahou číslo jedna. Naučte sa preto odmietať ponúkané cukríky aj pozvania na zákusok ku káve. Hneď ako budete vedieť čeliť úškľabkom druhých a ich pohŕdavým poznámkam o chudnutí, máte skoro vyhraté. Naopak skúste nalákať aj ostatných, aby sa pripojili k vášmu boju s prebytočnými kilami. jedlo_vpraci_11-1-2016

Zdroj foto: Shutterstock.com

5. Pauza pre chrbticu

Každú hodinu sa bežte prejsť. Je jedno kam, hlavne vstaňte zo stoličky, narovnajte sa a zhlboka sa nadýchnite. Po krátkej pauze sa vám bude lepšie pracovať, uľavíte preťaženej chrbtici, ale tiež si uvedomíte svoje potreby a možno zistíte, že tá chuť na niečo dobré vlastne zase taká aktuálna už nie je. K pohybu využite každú príležitosť - namiesto výťahu dajte prednosť schodom a namiesto telefonovania spolupracovníkom ich navštívte osobne.


Viac tipov pre štíhlu postavu a videotéku cvičení nájdete v sekcii Šport a cvičenie a na www.fithall.sk.


Pozrite si aj tento článok:

Prečo si do práce zbaliť vlastný obed?