Zvažujete laserovú operáciu očí? Toto by ste mali vedieť!

Jedna z praktických možností, ktoré prináša dnešná doba, je laserová operácia očí. Kým kedysi bola dostupná len pre vyvolených, dnes ide o pomerne obľúbený a dostupný zákrok.

Myšlienka oslobodenia sa od okuliarov či kontaktných šošoviek je veľmi lákavá, vďaka čomu ju podstupuje čoraz viac ľudí. Zvažujete takýto zákrok aj vy? Nasledujúce riadky sú určené práve vám.

Cornea - laserová operácia očí Zdroj foto: Bigstockphoto

Laserová operácia očí nie je pre každého

Čo by ste teda mali spĺňať, ak chcete zákrok podstúpiť? Základom je, až na niektoré výnimky, vek minimálne osemnásť rokov. S dioptrickou chybou by ste sa mali trápiť aspoň jeden rok. Vtedy je jasné, že ide o dlhodobý problém, nielen o prechodné zhoršenie zraku. Nemalo by vás trápiť žiadne autoimunitné ochorenie a za posledný rok zranenie očí ani infekcia oka.

K dôležitým podmienkam patrí aj dobrý anatomický stav oka, čo znamená, že oči by ste mali mať v dobrej forme bez akýchkoľvek jaziev. Dojčiace mamičky si musia na operáciu tiež počkať o čosi dlhšie. Zákroku mnohokrát bránia aj iné príčiny, čo vám však najlepšie odhalí lekár.

Kliniku vyberajte dôsledne

Hoci je laserová operácia očí pomerne jednoduchý zákrok, stále ide o zásah do organizmu. Preto by ho mali vykonávať tí najlepší odborníci vo vhodných priestoroch a so správnymi nástrojmi. Výber kliniky, na ktorej zákrok podstúpite, je teda skutočne dôležitý. Vždy voľte radšej takú, kde majú v ponuke široký výber laserových zákrokov. Tak vám lekári dokážu vybrať taký, ktorý je pre vás tým najvhodnejším. Ak klinika ponúka iba jednu metódu, časť pacientov odoperuje nesprávne. Pri výbere konkrétnej laserovej metódy si pokojne vypočujte viac odborných medicínskych názorov a až potom sa rozhodnite.