Problémy s erekciou? Pomôžu vám tieto prírodné látky

Problémami s erekciou trpia milióny mužov po celom svete, na Slovensku sa ku nim priznalo približne pol milióna. Nie je to teda nič neobvyklé, za čo by sa mal muž hanbiť. Je však dôležité tieto problémy komplexne riešiť.

Jednou z častých príčin problémov s erekciou sú najmä psychologické faktory. Ak občasne zlyháte, nemusí to ešte znamenať, že ide o závažnú poruchu erekcie.

Ak sa však zlyhania opakujú a stávajú sa bežnými, erekciu sa vám nedarí dosiahnuť či udržať, ide o symptóm nazývaný erektilná dysfunkcia. Je vhodné najprv zistiť presné dôvody erektilnej dysfunkcie a pomenovať ich. Následne môžete začať problém riešiť. Liečba býva väčšinou úspešná. V prvom rade je potrebné zistiť, ktorý článok reťazca vzniku erekcie zlyháva. Skúste ho identifikovať a vybrať možnú príčinu problémov s erekciou, ktorá sa vás môže týkať a dospejete k príčine problémov s erekciou.

Psychika a stres

Ide o problém, ktorý sa týka najmä mladších ročníkov. Strach zo slabého výkonu a neohúrenia partnerky môže mať za následok skutočné zlyhanie pri sexe. Pracovný nátlak a stres v práci, fyzické a psychické vyčerpanie organizmu je taktiež častou príčinou týchto problémov.

Zdravotné problémy a choroby

Častými príčinami erektilnej dysfunkcie je cukrovka, vysoký krvný tlak, ateroskleróza, choroby srdca a kardiovaskulárne problémy, či napríklad zvýšený cholesterol. Problém sa vyskytuje aj u mužov, ktorí sú po operácii brucha.

Užívanie liekov a zdravotné problémy

Niektoré lieky môžu mať negatívny vplyv na libido a teda môžu znižovať chuť na sex. Do tejto skupiny liekov patria hlavne lieky na kardiovaskulárne problémy a antidepresíva. Pri ich dlhodobom užívaní sa môžu dostaviť ťažkosti s erekciou. Hormonálne problémy sa týkajú mladších ročníkov počas puberty, ale aj mužov po päťdesiatke, kedy sa znižuje tvorba testosterónu.

Nesprávna životospráva

Mastné jedlá, veľké porcie, nedostatok ovocia a zeleniny. To všetko má za následok nedostatok vitamínov a minerálov. K pevnej erekcii vám nepomôže ani leňošenie a ničnerobenie. Obezita či nadmerný cholesterol, ktorý tiež súvisí s nedostatkom pohybu, zvyšuje problémy s erekciou. Pitím alkoholu a fajčením zhoršujete stav obehového systému tela. Jeho dobrý stav je pre kvalitnú erekciu potrebný.

Riešenie problémov s erekciou

Existuje viacero látok, ktoré vám môžu zlepšiť stav vašej erekcie a podporiť vaše sexuálne zdravie. Pomôcť by mohli výťažky z prírodných bylín, vitamíny a minerály, ktoré sa zameriavajú práve na mužské zdravie.

Tribulus Terrestris (Kotvičník zemný) je rastlina, ktorej extrakt zvyšuje hladinu testosterónu, pozitívne vplýva na libido a potenciu. Prirodzeným spôsobom zlepšuje kvalitu erekcie a sexuálneho života, spermatogenézu, zvyšuje chuť na sex, fyzický a psychický výkon.

Maca je rastlina, ktorú prezývajú aj peruánska Viagra. Ide o výborné prírodné afrodiziakum, ktoré pomáha pri tvorbe a pohyblivosti spermií, zvyšuje psychickú a fyzickú odolnosť a znižuje stres organizmu. Má aj množstvo ďalších pozitívnych účinkov na zlepšenie erekcie a zvýšenie kvality sexuálneho života.

Ženšen obsahuje ginsenosidy (zlúčeniny, ktoré vyvolávajú účinky podobné steroidom). Ginsenosidy zlepšujú sexuálne funkcie zvýšením množstva oxidu dusnatého v tkanive penisu. Oxid dusnatý má dôležitú úlohu pri uvoľňovaní svalov penisu. Umožňuje, aby sa táto oblasť naplnila krvou. Ide o proces nevyhnutný pre dosiahnutie erekcie. Ženšen okrem toho zlepšuje vytrvalosť, krvný obeh, znižuje úzkosť, zvyšuje sexuálny apetít.

Saw Palmetto používali na liečbu problémov s prostatou už Indiáni. Dokáže zlepšiť aj celkový stav reprodukčných orgánov. Využíva sa preto už dlho aj v produktoch na skvalitnenie erekcie akým je aj MerliX.


Zdroje:

  • https://www.merlix.sk/

  • https://cs.wikipedia.org/wiki/Erektiln%C3%AD_dysfunkce

  • Gautaman K, Ganesan AP. The hormonal effects of Tribulus terrestris and its role in the management of erectile dysfunction: An evaluation using primates, rabbits and rat. Phytomedicine. 2008;15:44–54.

  • Gauthaman K, Adaikan PG, Prasad RN. Aphrodisiac properties of Tribulus terrestris extract (Protodioscin) in normal and castrated rats. Life Sci. 2002;71:1385–96.


Prečítajte si tiež:

10 tipov pre zdravú erekciu