Odborná diskusia: ako odhaliť manipulátora vo vzťahu?

Členky Krízového intervenčného tímu (KIT) organizácie ADRA Slovensko vstúpili do roka 2019 s predsavzatím: naďalej hovoriť nahlas o násilí, organizovať viac osvetových aktivít a vzdelávacích podujatí pre rôzne cieľové skupiny v SR.

Hneď prvá takáto diskusia sa uskutoční v stredu 16. januára od 18-tej hodine v komunitnom centre UNIK na Ferienčíkovej ulici 5 v Bratislave pod názvom „Ako odhaliť manipulátora vo vzťahu“.

Prevencia je dôležitá

Členky KIT-u vedia, že okrem krízovej intervencie, sociálnej rehabilitácie, adaptácie klientov a klientiek a advokácie je dôležitá tiež prevencia. Prvá diskusia je preto tematicky nasmerovaná predovšetkým na mladých ľudí, ktorí sú v procese zamilovanosti, budovania vzťahu a nepoznajú varovné signály toho, že sa možno ocitli v násilnom zväzku.

Takýchto príbehov totiž pribúda (nielen na filmovom plátne): Na začiatku vzťahu bol zábavný, ona do neho totálne zamilovaná. No zrazu nerozumie jeho konaniu. Robí čoraz častejšie žiarlivostné scény, zakazuje jej stretnutia s kamarátmi, sleduje jej mobilnú komunikáciu, zvyšuje hlas, počas hádky zo seba urobí obeť a zaženie ju do kúta, pritom jej sám za chrbtom klame. Možno raz padla facka. Ale iba raz. A ona zhadzuje vinu na seba a ospravedlňuje jeho konanie pred inými i pred sebou samou…

Ako to asi môže dopadnúť po pár rokoch spolužitia? Scenár prerozprávaný akoby cez kopirák u každej tretej ženy vo svete i na Slovensku. To nie je v poriadku.

Rady odborníčok

Odborníčky KIT-u preto mladým ľuďom počas januárovej diskusie v KC UNIK pomôžu rozpoznať známky manipulácie vo vzťahu, tiež načrtnú, ako možno riešiť i predchádzať takýmto situáciám a násilným vzťahom. Prítomní sa tiež dozvedia, čo robiť v prípade, že sa stali svedkami domáceho či sexuálneho násilia v ich okolí. Na všetky otázky z publika trpezlivo zareagujú naše odborníčky z Krízového intervenčného tímu: Daniela Borzová (právnička) a Lucia Klimáčková (psychologička).

Ak sa chcete o téme dozvedieť viac, alebo sa len uistiť v tom, že váš vzťah nie je toxický a uberá sa správnym smerom – prídite do bratislavského KC UNIK budúcu stredu. Diskutovať sa bude otvorene o stále tabuizovanej téme spoza zatvorených dverí našich domácností.Lebo o násilí nemožno mlčať.

Odborná diskusia: ako odhaliť manipulátora vo vzťahu?

ADRA tím (www.adra.sk) | Zdroj: súkr.archív

O podujatí

Vstup na diskusiu je voľný, catering zabezpečený. Po diskusii bude možná krátka individuálna konzultácia s právničkou aj so psychologičkou – členkami ADRA KIT-u. Ak nestihnete toto januárové podujatie v réžii členiek Krízového intervenčného tímu (KIT) organizácie ADRA Slovensko, k problematike odhalenia, riešenia a predchádzania násilným vzťahom sa ešte vrátime v niektorom z nasledujúcich podujatí v najbližších týždňoch. Sledujte preto aj udalosti zverejnené na našej Facebookovej stránke.

Podujatie sa realizuje vďaka podpore MV SR v rámci projektu v oblasti Prevencie kriminality 2018. Viac o našej komplexnej pomoci obetiam násilia nájdete na stránke: https://www.adra.sk/pomoc-obetiam-nasilia-kit/


Pozrite si tiež:

O páchanom násilí (nielen na ženách) nemožno mlčať: vyhľadajte pomoc

Textová Inzercia

Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka

Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Voči vzniku hemoroidov nie je nikto imúnny.

Darček pre ženu

Kombinácia vitamínov pre ženu. Ideálny darček na vianoce.

Darček pre muža

Kombinácia vitamínov pre muža. Ideálny darček na vianoce.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.