2 spôsoby autoterapie z nespokojnosti a neúspechu

Každý z nás je občas nespokojný s vlastným statusom, v nepriaznivej situácii, „lezie si na nervy“ alebo nadáva na všetko dookola. Je jednoducho nešťastný – dočasne, krátkodobo, ale i dlhodobo. Od pocitu nešťastia je blízko k oslabeniu aury, organizmu, a teda k prepuknutiu choroby.

Vlastný osobný program šťastia

Šťastie sa zaručene nedá kúpiť, ale určite sa dá nájsť. Ale nedokáže to každý človek, len niektorí. O nešťastí a nespokojnosti hovoríme menej, lebo nechceme, aby sa rozšírilo aj na nás. V danej veci sme nielen poverčiví, ale najmä nedôverčiví. Ak nie sme šťastní, ale naopak, ako to napraviť? Vychádzať treba z postulátu, že človek je sám sebe najväčšou prekážkou k úspechu a šťastiu. Pocit a vnímanie šťastia dokáže človek ovplyvniť, len ak to naozaj chce a skutočne vie. Čo robiť, aby sme sa zo stavu nešťastia a nespokojnosti prebrali?

Treba realizovať zmenu - ozdraviť vlastný postoj i vnímanie rozlišovania šťastia a nešťastia.


Prečítajte si tiež:

Návod, ako sa stať optimistom


Východiská a pomôcky

Je potrebné si zostaviť vlastný osobný program šťastia a každé ráno začínať deň autosugesciou o tom, že ste práve šťastný v porovnaní so strádaním mnohých ľudí. A čo robiť konkrétne? Prečítať si hocijakú zo stoviek motivačných kníh alebo inšpiračných sebarozvojových portálov na internete k šťastiu a osobnému rastu. Inšpirovať sa čímkoľvek, čo vás dokáže „nakopnúť“. Z početných východísk odporúčame predovšetkým 2 pomôcky:

1. Jednoduchá Sebaanalýza

Čo sa vám doteraz v živote podarilo a čo nie. S čím ste spokojný a s čím nie? Čo od života chcete a v čom je váš zmysel života? Čo vás doteraz najviac tešilo a čo ľakalo? Stačí k tomu len papier a ceruzka. Nerealizujte to len v podvedomí, ale napíšte si to a viackrát po sebe prečítajte. Možno sa na prvýkrát netrafíte a neskôr niečo preškrtnete, opravíte a nahradíte.

2. „Pavúčí test“

Tento malý test predstavuje istý druh „Skúšky správnosti“. Postupujte pri ňom takto:

  • Zoberte si čistý list papiera (alebo zapnite počítač).

  • Nakreslite do jeho stredu kru a doň napíšte vaše meno, a potom okolo neho nakreslite „pavúka“, kde na koniec každej nohy napíšte jedno z vašich kritérií úspechu.

  • Každú pavúčiu nohu rozpíšte na dva až tri spôsoby (cesty), ako príslušné kritérium splniť.

  • Ku každému spôsobu napíšte, čo urobíte v budúcich dvoch – troch rokoch preto, aby ste ho naplnili.

  • Určite si termíny, dokedy to urobíte.

  • Celkom nakoniec si určite, čo pre váš úspech urobíte nasledujúci týždeň.

Závery – zhrnutie

Zlepšite postoj k nešťastiu a nespokojnosti prestavením vlastnej mentálnej mapy vo vašej hlave. Spýtajte, porovnajte a spoznajte – čo vás najvia ťaží na duši a naopak, čo vás najviac teší. A naučte sa toto pochopiť. Následne prepnite a preprogramujte vlastnú myseľ a osobnú mentálnu mapu na šťastie. Pripravte si vlastný program osobného šťastia, kde najmä zostavíte zoznam ľudí a strojov, činností, vecí a faktov, ktoré vás tešia, uspokojujú a činia šťastným.

Prejdite čo najskôr od slov (teória) k činom (prax). Lebo aj v otázke (ne)šťastia rozhodujú najmä aktívne prístupy, nie pasívne postupy. A aktívny postoj hlása jasne, že činy rozhodujú, nie slová. Držíme palce, aby ste vaše skutočné či zdanlivé nešťastie čo najskôr odvrátili alebo roztopili a premenili ho na šťastie.


Prečítajte si aj tento článok:

Návod, ako sa stať optimistom

Textová Inzercia

Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka

Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Voči vzniku hemoroidov nie je nikto imúnny.

Darček pre ženu

Kombinácia vitamínov pre ženu. Ideálny darček na vianoce.

Darček pre muža

Kombinácia vitamínov pre muža. Ideálny darček na vianoce.

Dr.Vitamin - zľavový kupón VIANOCE. 5% zľava pre užívateľov Zdravie.sk !

Špecialista na vitamíny, minerály a doplnky stravy. Obchod kde nájdete všetky vitamíny, minerály a doplnky stravy.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.