Zabojujte proti herpesu vitamínmi!

Čaká vás nejaká dôležitá udalosť, či už svadba, rande, pohovor a vám sa akurát teraz vyhodil opar? Vie teda dosť znepríjemniť život. Ako sa ho rýchlo a účinne zbaviť?

Príčiny vzniku herpesu

Za vznikom herpesu stojí oslabená imunita. Herpes vyvoláva vírus herpes simplex. Patrí medzi najviac rozšírené vírusové ochorenia. Do tela sa dostane väčšinou v detstve, prejaviť sa môže, ale aj nemusí. Tento vírus potom v našom organizme zostane a objaví sa vtedy, ak je imunita oslabená. Okrem imunity, môže herpes spôsobiť aj stres, trauma, nadmerná športová záťaž.

Prírodná pomoc pri herpese

Cesnak

Nielen pri chrípke a prechladnutí, ale aj pri herpese účinne pomáha cesnak ako antibiotikum. Dá sa zjesť alebo miesta herpesu potierať. Ideálne je však oba spôsoby kombinovať pre rýchlejšie zahojenie.

Béčka

Stiahnutie herpesu podporuje aj B-komplex. Teda tablety s obsahom vitamínov skupiny B. Ideálne si urobte kúru aj na dlhšie obdobie po tom, čo sa herpes stratí.

Prírodným zdrojom vitamínov B sú najmä mäso, pečeň, ryby, mlieko.

Vitamín C

Základom na posilnenie imunity je vitamín C. Pokojne ho môžete užívať vo zvýšených dávkach. Vitamín C zlepšuje imunitný systém. Či už siahnete po vitamíne C v tabletách alebo ovocí, pomôžete tak svojmu organizmu bojovať s nepríjemným vírusom.

Zinok

Len čo pocítite začiatočné príznaky, zabráňte vzniku herpesu zinkom. Ióny zinku narušia šírenie vírusu.

Môžete ho suplementovať vo forme tabliet alebo staviť na potraviny ako sú morské plody, hovädzie mäso, sója či šošovica.


Prečítajte si o herpese viac