Ľudský imunitný systém je v podstate takým zázračným mechanizmom, ktorý chráni náš organizmus pred chorobami a škodlivými mikróbmi. Denne sme vystavení mnohým faktorom, ktoré reálne môžu mať priamy vplyv na oslabenie našej imunity. Stres, nezdravá strava, nedostatočný spánok a zlý životný štýl môžu viesť k oslabeniu obranyschopnosti organizmu. Preto je dôležité poznať spôsoby, ako môžeme podporiť našu imunitu. Jedným z týchto spôsobov sú doplnky stravy, ktoré môžu hrať kľúčovú úlohu v zlepšení našej obranyschopnosti.
Nič nevládzete urobiť naplno, nedokážete sa nadchnúť pre činnosti, ktoré vás kedysi bavili a navyše na vás lezie choroba za chorobou? Čo za tým hľadať? Možno váš organizmus postráda jeden z najsilnejších prírodných antioxidantov.
Je zaužívané myslieť si, že vitamín C potrebujeme len v čase choroby. Zvykneme po ňom siahnuť napríklad, keď nás potrápi chrípka, alebo je naša imunita oslabená bojom s iným ochorením. Odborník vysvetľuje, prečo takýto prístup nie je správny, a že nie je jedno, či vitamín C prijmeme v tabletke alebo si zvolíme infúzny vitamín C vo vysokých dávkach.
Vznik postcovidového syndrómu, tzv. dlhého covidu, pravdepodobne nesúvisí so závažnosťou prekonaného ochorenia COVID-19, aj ľudia, ktorí mali ľahký priebeh ochorenia, môžu týmto syndrómom trpieť. Poznáte jeho skryté príznaky a počuli ste už o postcovidovej rehabilitácii pomocou infúzneho vitamínu C?
Postcovidový syndróm alebo tzv. long covid sa stáva novou diagnózou. Ako pri jeho zvládaní pomáha vysokodávkovaný vitamín C, vysvetlil neurológ MUDr. Karol Točík, CSc., medicínsky riaditeľ Súkromného zdravotníckeho centra Hippokrates.
Pandémia ochorenia COVID-19 zasiahla všetky kontinenty. Hoci sa mnohé krajiny chvália vakcínou proti koronavírusu, zatiaľ sa plošne neaplikuje. Potreba rýchlej, použiteľnej, prístupnej, účinnej a bezpečnej liečby je však naliehavá.
Baktérie a vírusy sú najmä v tomto období všade navôkol. Číhajú na našu oslabenú imunitu. Preto nečakajme a včas ju posilnime, aby sme predišli ochoreniam. Napríklad aj vysoko dávkovaným vitamínom C.
Výber aktuálnych tém uplynulého týždňa. Dozviete sa o účinnosti vitamínu C v boji proti koronavírusu, o lieku pre deti so spinálnou svalovou atrofiou, ale aj o tom, že na Slovensku bol diagnostikovaný prvý prípad nákazy koronavírusom SARS-CoV-2.
Napriek tomu, že koronavírus sa od decembra 2019 rozšíril z Číny do viac ako 60 krajín sveta, stále naň neexistuje liek. Nová klinická štúdia, využívajúca infúzny vitamín C, prebieha priamo v epicentre nákazy, v čínskej provincii Hubei. Vitamín C je totižto jeden z najsilnejších imunomodulátorov.
V chrípkovom období, ktoré u nás trvá približne od októbra do apríla, sú náchylnejší ochorieť ľudia, ktorí pracujú v otvorených zdieľaných priestoroch, lekári, zdravotníci, novinári či učitelia. V takomto prostredí je vyššia pravdepodobnosť, že človek ochorie, pretože prenos infekcie z človeka na človeka trvá krátko. Rady pre všetkých pracujúcich poskytol odborník, lekár MUDr. Vladimír Abaffy zo Súkromného zdravotníckeho centra Hippokrates.