Top články 16. týždňa: Spolupatričnosť lekárov s pacientami, ukážka šírenia koronavírusu či bezpečné vzdialenosti pri outdoor aktivitách ľudí

Pandémia koronavírusu ovládla najčítanejšie články aj v tomto týždni. Prečítajte si o nových štúdiách, odporúčaniach a milých gestách.
Top články na Facebooku

Zdroj: súkr.archív

1. Pozrite si simuláciu, ako sa koronavírus šíri v priestore

Simulácia fínskych vedcov ukazuje, ako ľahko sa oblak častíc, po kýchnutí či kašľaní, dokáže šíriť v priestore , pričom šírenie a rozptyl kvapôčiek vo vzduchu trvá až niekoľko minút.

Viac sa dočítate v článku: Nová simulácia ukazuje, ako sa koronavírus šíri v uzavretých priestoroch, napr. v obchode s potravinami!

2. Pacient nie je len číslo. Lekári ukázali, že im skutočne záleží na ich pacientoch

Lekári a zdravotníci, bojujúci s koronavírusom v prvej línii, vymysleli pre svojich pacientov toto milé gesto!

Zdroj: Instagram.com

Terapeut Robertino Rodriguez z nemocnice Scripps Mercy Hospital v San Diegu sa rozhodol urobiť pre svojich pacientov s COVID-19 milé gesto. Netrvalo dlho a pridali sa aj ďalší lekári a zdravotné sestry!

Viac sa dočítate v článku: Lekári a zdravotníci, bojujúci s koronavírusom v prvej línii, vymysleli pre svojich pacientov toto milé gesto!

3. Von chodíme behať, bicyklovať sa alebo na prechádzku. Aj vtedy si dajte pozor na bezpečnú vzdialenosť od ľudí!

Prečo počas pandémie COVID-19 nie je bezpečné chodiť, behať či bicyklovať sa blízko seba?

Zdroj: Pixabay.com

Nová štúdia vysvetľuje, prečo v časoch COVID-19 nie je bezpečné chodiť, behať či bicyklovať sa blízko seba.

Viac sa dočítate v článku: Aká je bezpečná vzdialenosť pri behu, bicyklovaní a chôdzi počas pandémie COVID-19 ? Rozhodne viac ako 1–2 metre, tvrdia vedci!