Tisíce zdravotníkov v prvej línii pravdepodobne liečili pacientov, a pritom boli infikovaní COVID-19!

Od prepuknutia pandémie koronavírusu zrejme takto pracujú tisíce zdravotníckych pracovníkov, čo zdôrazňuje význam testovania aj u asymptomatických jedincov.
Mimoriadna správa - správa dňa

Zdroj: súkr.archív

Infikovaní koronavírusom bez toho, aby si to uvedomovali

Nedávno uverejnená štúdia , ktorá skúmala údaje z jednej z nemocníc v Cambridge v Anglicku, zistila, že 3% zdravotníkov v prvej línii bolo infikovaných koronavírusom bez toho, aby si to uvedomovali.

Zistenia naznačujú, že od prepuknutia pandémie pravdepodobne takto pracujú tisíce zdravotníckych pracovníkov, čo zdôrazňuje význam testovania aj u asymptomatických jedincov.

Štúdia testovala viac ako 1 200 zdravotníckych pracovníkov National Health Service (NHS) v Addenbrookeovej nemocnici v Cambridge.

Testy zistili, že z 1 000 zdravotníkov, ktorí sa cítili zdraví a fit na prácu, boli 3% pozitívne na koronavírus SARS-CoV-2. Osoby pracujúce s aktívnou infekciou hlásili mierne alebo žiadne príznaky.

Veľká Británia nedostatočne testuje

Podľa predpokladu, že zdravotnícki pracovníci v nemocnici Addenbrooke sú predstaviteľmi širšej britskej populácie, zistenia štúdie naznačujú, že z miliónov pracovníkov NHS v Spojenom kráľovstve by mohlo byť aktívne infekčných približne 15 000 praktických lekárov.

Táto správa sa navyše objavuje v čase, keď Veľká Británia naďalej nedostatočne plní cieľové čísla testov vydané vládou.

Bez adekvátneho testovania budú nosiči koronavírusu, trpiaci iba miernymi alebo žiadnymi príznakmi, naďalej v úzkom kontakte s pacientmi, u ktorých môže byť vyššie riziko úmrtia na COVID-19.

Veľká Británia hlási k dnešnému dňu (15.5.2020) viac ako 230-tisíc infikovaných a viac ako 33-tisíc úmrtí.


Ďalšie aktuálne správy k téme:

Veľká Británia začala testovať vakcínu proti koronavírusu na ľuďoch! Už na jeseň by sa mohlo hromadne očkovať, hovoria optimisti

Vedci objavili protilátku, ktorá môže zabrániť koronavírusu infikovať zdravé bunky!