Neuveriteľné! Lekári jej odstraňovali nádor na mozgu, ona zatiaľ plnila olivy. Pri operáciách mozgu už pacienti hrali na trúbke, husliach či sledovali rozprávky!

60-ročná žena z talianskeho Abruzza pripravila 90 plnených olív, pri tom ako podstupovala niekoľkohodinovú operáciu nádoru mozgu.
neuveriteľná operácia mozgu

Zdroj: Pexels.com

Myšlienka podstúpiť operáciu mozgu v bdelom stave, je pre väčšinu ľudí zrejme celkom nepredstaviteľná. 60-ročná Talianka využila čas počas operácie na dokončenie varenia.

Počas 2,5-hodinovej operácie mozgu, pri ktorom jej bol ostránený nádor z ľavého mozgového laloku, pripravila 90 plnených olív. Operácia dopadla podľa lekárov dobre.

Operácie sa zúčastnilo jedenásť lekárov a zdravotných sestier, a aj keď to bolo po prvýkrát, čo operovaný pacient pripravoval plnené olivy počas operácie mozgu, hlavný chirurg Dr. Trignani, vykonal už 60 operácií mozgu, pri ktorých bol pacient hore a zapojený do iných aktivít.

žena počas operácie nádoru na mozgu plnila olivy

zdroj: ansa.it

Ako píše britský Mirror, pri operáciách mozgu už pacienti hrali na trúbke, husliach či sledovali rozprávky.

Hudobníčka Dagmar Turner napr.počas operácie hrala na husliach, zatiaľ, čo jej chirurg odstraňoval nádor na mozgu.

53-ročná žena sa obávala, že operácia ovplyvní jej pohyby rúk pri hre na husle, a tak neurochirurg, profesor Keyoumars Ashkan, ktorý je sám klaviristom, a jeho tím, strávili hodiny „mapovaním“ mozgu, aby zistili, ktoré oblasti boli aktívne, keď žena hrala na husle.


Ďalšie zaujímavosti:

Fotografovi sa podarilo zachytiť jedinečný okamih: Bábätko ihneď po narodení venovalo lekárom tento veľavravný pohľad

Pacientku vyškrtli zo zoznamu čakateľov na transplantáciu kvôli veľkému množstvu alkoholu v moči, mysleli, že skrýva závislosť. Žena však trpí záhadným ochorením!