Slovenské hygieničky varujú v novej analýze: Až 70% pacientov s COVID-19 nemalo žiadne príznaky!

Hygieničky z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici analyzovali prípady COVID-19 na Slovensku. Zistili, odkiaľ sa koronavírus dostával na Slovensko najviac, ktoré kraje mali najviac chorých, ale aj ktorú vekovú skupinu napáda ochorenie najviac.
hygieničky v analýze upozorňujú na množstvo bezpríznakových pacientov s COVID-19 na Slovensku

Zdroj: Pexels.com

Väčšina ľudí s COVID-19 bola bez príznakov

Hygieničky Mária Avdičová a Jana Námešná z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici analyzovali 363 prípadov ochorenia COVID-19, z nich až 252 pacientov nemalo žiadne príznaky ochorenia.

U všetkých bolo vykonané epidemiologické šetrenie a spracované všetky epidemiologické charakteristiky. Prípady sledovali v období od 1.6. do 9.7.2020.

Najvyššiu chorobnosť mal Žilinský kraj, za ním nasledovali Banskobystrický, Bratislavský, Trenčiansky, Prešovský a Košický kraj. Najmenej prípadov COVID-19 zaznamenali v Trnavskom a Nitrianskom kraji.

Najväčšiu skupinu infikovaných koronavírusom tvorili ľudia od 20 do 34 rokov, nasledovaní vekovou kategóriou od 35 do 54 rokov. Najmenej prípadov zaznamenali u detí do jedného roka.

Nový koronavírus SARS-CoV-2 bol na Slovensko dovezený najmä z Česka a Ukrajiny, nasledovali Spojené kráľovstvo, Srbsko a Macedónsko.


Ďalšie aktuálne správy k téme koronavírus:

Liek na COVID-19 podali prvému pacientovi na Slovensku, už po 24 hodinách sa jeho zdravotný stav výrazne zlepšil!

Imunita pacientov vyliečených z ochorenia COVID-19 časom zmizne, naznačuje nová britská štúdia